تناقض‌گویی‌های محمدرضا خاتمی همچنان پس از دادگاه؛
محمدرضا خاتمی روز گذشته پس از دادگاه مدعی شده "ثابت کردم حداقل تعداد 7 میلیون و 89 هزار و 993 رای تقلب شده است". او البته دروغ می گوید و کمترین سندی برای اثبات تقلب حتی در حد و اندازه چند هزار رای هم ندارد. اما به قول ملا نصر الدین، "من می گویم اینجا مرکز دنیاست؛ می گویید نه؟ بگیرید و دور دنیا را متر کنید!".
ریشه مشكلات اقتصادی ایرانیان و اقدامات صورت گرفته از سوی دولت؛
معیشت مردم، اولویت تهاجم اقتصادی دشمن
با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا و خروج از برجام، موج جدیدی از تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر کشور آغاز شد. عدم آمادگی اقتصادی دولتمردان و وجود معضلات اقتصادی همچون نقدینگی بالا در کشور باعث ایجاد حوادث اقتصادی سال97 شد.
کمال تبریزی، ام‌الفساد فرهنگی و لُمپن فیلمسازی
آقای کمال تبریزی در حاشیه‌ی فیلمش بار دیگر به سبک سینماگران همپالگی‌اش نوک پیکان را به سمت منتقدان نشانه رفته است و بجای اینکه اعتراف کند که دیگر چند سالی است فیلم نمی‌سازد و وارد بازی‌های بچه‌گانه‌ی جناحی شده است و این وسط هم با اسم خود و کارنامه‌ی نیمچه فیلمسازی‌اش دارد نان درمی‌آورد، بار دیگر به مسعود فراستی اشاره کرده است که او نامحترم است و منتقد نیست و از این حرفهای لوس و لوث شده‌ی فیلمسازان امروز ما.
پازل اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل؛
اصولگرایان معتدل؛ سربازان جبهه‌خودی یا نفوذی‌هایی که رسوا میشوند!
امروز تنگه‌های احد دیگری از پس یکدیگر رخ می‌نمایند و اصولگرایان معتدل شاید اولین سربازانی باشند که تنگه را به طمع غنیمت‌های پیش رو ترک کنند اما اصل مسلم آن است که دیگر شکست تنگه احد و شهادت حمزه گونه یاران انقلاب رخ نخواهد داد زیرا هم رهبری و هم یاران خطوط مقدم دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و مردم شجاع ایران اجازه تکرار این قبیل حوادث را نخواهند داد و یا حداقل تنها با شهادت خودشان همراه نبوده و دشمنان را نیز به دوزخ ابدی واصل خواهند کرد.
حجت الاسلام علی کشوری:
اقتصاد آزاد ضدِ عدالت، ضد قناعت و منشاء پیدایش رذائل اخلاقی است
درباره اظهارات غیر کارشناسی حجت الاسلام علوی بروجردی درباره اقتصاد آزاد و این که فقط اقتصاد آزاد، اقتصادی عقلائی است؛ فقط به این نکته بسنده می کنم که در اقتصاد آدام اسمیتی بنابر تاکید خود ادام اسمیت؛ رذایل منشاء و مبنای تولید تحرک و ثروت در جامعه هستند و نه فضائل!
اجاره زمین برای چادر زدن؛
زلزله‌ای خاموش که بر سر مستأجر‌ها آوار شده!
در روز‌هایی که زلزله زدگان سرپل ذهاب و سیل زدگان لرستان و خوزستان و شماری دیگر از هموطنانمان در کانکس و چادر روزگار می‌گذرانند، اخبار رسیده حکایت از افزایش شمار چادرنشینان در کشورمان دارد؛ چادرنشینانی که گرفتار زلزله ای خاموش شده‌اند!
البناء گزارش داد؛
۴ متهم اصلی حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان
هدف گرفته شدن نفت کش‌ها به این شکل دقیق، نیازمند امکانات چند دولت است و همین مساله، انصارالله یمن، حزب الله و حشد الشعبی را از دایره اتهامات دور می‌کند. بنابراین، تنها ۴ دولت اسرائیل، عربستان، امارات و آمریکا، در لیست باقی می‌مانند. از طرفی ایران در این لیست نیست، زیرا منفعت ایران در انفجار نفتکش‌ها به دو دلیل بسیار ضعیف است.
سرانجام بي‌پايان نوسانات قيمت‌ها؛
بعد از اينکه پياز اشک مردم را درآورد نوبت به سيب زميني رسيد!
بعد از اينکه پياز اشک مردم را درآورد و با بالا بودن قيمت، از دلار هم پيشروي کرد اين بار نوبت به سيب زميني رسيد. در هفته‌هاي اخير قيمت سيب زميني و پياز با نوساناتي در بازار روبه‌رو شده و قيمت هر کيلوگرم سيب زميني در ميدان مرکزي ميوه و تره بار تهران حدود ۵ تا ۶ هزار تومان و در خرده فروشي ها ۶ تا ۱۰ هزار تومان است که اين موضوع موجب نگراني مردم شده است.
آیت‌الله اراکی:
لاریجانی سخن خود در ابتدای مذاکرات هسته‌ای را فراموش کرد/ تدیّن «ظریف» از جنس تدیّن «بازرگان» است
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخن انتخاباتی محمدجواد ظریف در سال ۹۴ گفت: خطرناک‌ترین چیزی که می‌تواند یک نظام را نابود کند،‌ حالتی است که نخبگانش برای دستیابی به قدرت،‌ حاضر باشند منافع ملّی را زیر پا لِه کنند.
آیا اختیارات روحانی کاهش یافته است؟!
با اختيارات بيشتر قرار است کدام مشکل کشور حل شود؟
مگر افزايش اختيارات در حوزه فضاي مجازي يا سياست خارجي قرار است کدام مشکل بخش توليد و معيشت مردم را حل کند که رياست شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا رياست شوراي عالي امنيت ملي و يا رياست شوراي هماهنگي اقتصادي و امثال آن نمي‌تواند، آن مشکل را حل کند؟ اصولاً آيا رئيس‌جمهور محترم همچنان اعتقاد دارند رفع فيلتر تلگرام و امثال آن مشکل اصلي و اولويت اول مردم و جامعه است؟
تحليلی از گزارش نيويورک تايمز؛
ترامپ در چندقدمي پرتگاه
هر اندازه به انتخابات رياست جمهوري آمريکا نزديک تر مي شويم، نظرسنجي هاي بيشتري در خصوص وضعيت دونالد ترامپ در کاخ سفيد منتشر مي شود. اگرچه دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا نظرسنجي هاي منابع و موسسات مستقل در اين کشور که دال بر کاهش محبوبيت وي طي ماه‌هاي اخير دارد را رد کرده است ،اما نظرسنجي هاي داخلي اعضاي کمپين انتخاباتي ترامپ نيز نشان مي دهد که او وضعيت خوبي در نزد راي دهندگان آمريکايي ندارد!
بعیدی‌نژاد خبر داد:
مسدود کردن ورودی سفارت ایران در لندن توسط عده‌ای/ سوابق تعرض سفارتخانه‌ای در انگلیس
روز شنبه تعداد اندکی معترض، تنها دَرِ ورودی سفارت ایران در لندن را مسدود کردند و مانع ورود دیپلمات‌های ایرانی به ساختمان سفارت شدند. این اقدام در حالی است که روزهای شنبه و یکشنبه در ایران روزهای کاری است و عوامل دیپلماتیک ما اکثر امور را در این دو روز با پایتخت‌ هماهنگ می‌کنند.
معنای عملیات پرچم دروغین نفتکشها چیست؟
معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»
ابتدا بگذارید سیر حوادث این چند ماه اخیر را مروری کلی کنیم: دونالد ترامپ ۱۳ ماه پیش از برجام خارج می‌شود. اروپا به این پیمان‌شکنی آمریکا اعتراض و وعده حفظ مواهب اقتصادی برجام را می‌دهد.
در گفتگو با مدیر کل دفتر برنامه ریزی وزارت صمت مطرح شد؛
همه چیز درباره تخلفات در واردات کالاهای اساسی/ پای هادی رضوی‌ها چطور به واردات گوشت باز شد؟
مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در واکنش به چگونگی به میان آمدن نام هادی رضوی تهیه کننده سریال شهرزاد و داماد وزیر سابق صمت در واردات گوشت، جزئیاتی از چگونگی سوءاستفاده‌ از ارز دولتی تخصیصی به کالاهای اساسی را تشریح کرد.
حال نوبخت خوب نیست!
گفت‌وگو با یک روانشناس درباره اظهارات محمدباقر نوبخت که ادعا کرده بود ایران بالاترین رشد اقتصادی منطقه را در سال 97 به دست آورده است
«ایران در سال 97، بالاترین رشد اقتصادی منطقه را دارا بوده»، «کماکان ما یکی از 18 اقتصاد بزرگ دنیا هستیم.»، «نفت را همچنان صادر خواهیم کرد.»، «تا اسفند سال 97، زمینه اشتغال بیش از یک میلیون نفر را اعلام می‌کنیم.»، و «حال اقتصاد خوب است.»، ... این جملات کوتاه، تنها گوشه کوچکی از اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه است که از سال‌های گذشته تاکنون، در لابه‌لای اخبار گرانی‌ها و بحران‌های اقتصادی، گاهی دهان مردم را به لبخند تلخی باز می‌کند؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن:
ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای آبه شینزو نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به امریکا ندارد و تجربه تلخ مذاکرات قبلی با امریکا در چارچوب برجام را به هیچ وجه تکرار نخواهد کرد زیرا هیچ ملت آزاده و عاقلی مذاکره تحت فشار را نمی پذیرد.
آخرین اخبار