آخوندی در «راه» ماند؛
جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه یکم اسفند) مجلس شورای اسلامی،به ریاست علی لاریجانی برگزار شد. بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در دستورکار جلسه علنی مجلس داشت. در پایان جند ساعت بحث و مجادله بالاخره نمایندگان مجلس با 176 رأی منفی، با عدم اعتماد مجدد به «عباس آخوندی» مخالفت کردند که بدین ترتیب «آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ماند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
ظریف گفت فریدون به دستور روحانی نگذاشت استراتژی‌ام را دنبال کنم/ برخی نمایندگان به گونه ای رفتار می کنند که انگار عضوی از وزارت خارجه‌اند
کریمی قدوسی گفت: در یک جایی آقای ظریف به یک مقامی میگوید که من میخواستم که مذاکرات را با آن استراتژی خودم پیش ببرم ولی آقای روحانی آقای فریدون را فرستاد کنار من در مذاکرات؛ من هرجایی که روی خطوط قرمز می ایستادم و می خواستم به آن عهدی که با رهبری بسته بودم و می خواستم روی آن پافشاری کنم حسین فریدون کنارم بود با آرنج به پهلوی من میزد و به من میگفت از این موضوع رد شو.
رئیس سابق کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با پایگاه 598:
مجلس و دستگاه های نظارتی حقوق مردم را از وزیر راه و شهرسازی مطالبه کنند/ رکود ملموس در حوزه مسکن و حمل و نقل ریلی
سید مهدی هاشمی افزود: من فکر نمی کنم که اصلا آقای آخوندی برنامه اجرایی خاصی داده باشند و حرفهایی هم که در ارتباط با بحث مسکن و حمل و نقل زدند تقریبا می توانیم بگوییم یا اصلا اجرا نشده و یا عمده آن اجرا نشده است.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با 598:
برجام موجب رکود در صنعت هسته ای کشور شد/ تذکر به سازمان انرژی اتمی برای تعطیلی برخی رشته های هسته ای
زاهدی افزود: در بحث برجام هم مجلس و هم در راس آن مقام معظم رهبری تاکید بر این داشتند که به هیچ عنوان در تحقیق و توسعه نباید خللی وارد شود بلکه باید تحقیق و توسعه در زمینه هسته ای کاملا به روز بوده و همچنین به حدی باشد که کشور عزیزمان جز پیشتازان این مهم در سطح جهانی قرار گیرد.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه 598:
برجام هیچ تأثیری بر معیشت مردم نداشته‌/‌ رکود و افزایش بیکاری از تاثیرات اجرای برجام است
سید ناصر موسوی لارگانی گفت: برجام نه تنها باعث رونق کسب و کار و افزایش اشتغال و کاهش بیکاران نشده بلکه باعث رکود و کاهش اشتغال و افزایش درصد بیکاری در استان های مختلف کشور شده و در معیشت مردم هم هیچ تأثیری نداشته است زیرا علی رغم پایبندی ایران به تعهداتش و عمل به آنها طرف مقابل به قول ها و تعهداتش پایبند نماند و تحریم ها را لغو نکرد.
یادداشت عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص فیش های نجومی:
آیا مجلس وزرای اقتصاد و تعاون را استیضاح خواهد کرد؟
نمایندگان مجلس باید از دو وزیری که بیشترین دریافتی ها در حوزه مسئولیتی ایشان رخ داده است را به مجلس فراخوانده و بازخواست نماید. وزرایی که بیش از سه سال است در وزارت خانه مطبوع شان مشغول به فعالیت می باشند، وزراهم که اولین روزهای مسئولیتشان نیست و در این سه سال فرصت کافی برای اصلاح روند و مقابله با تخلفات را در اختیار داشته اند.
حاجی‌بابایی در نطق میان‌دستور:
توهمات سیاسی و اغراق در دستاوردهای برجام رکودی بر اقتصاد کشور تحمیل کرده که در 70 سال گذشته بی‌سابقه است
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: توهمات سیاسی و امیدوار شدن به ترحم متخاصمین و اغراق در دستاوردهای برجام رکودی بر اقتصاد کشور تحمیل کرده که در 70 سال گذشته بی‌سابقه است.
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت‌وگو با پایگاه 598:
دولت عزم جدی برای اجرای اقتصاد مقاومتی ندارد/ پول فروش نفت برای عمران کشور است نه خرج هزینه های دولت
حجت الاسلام ذوالنور بیان داشت: اینکه آقای رئیس جمهور بفرمایند که از رکود عبور کرده ایم فایده ای نداشته و با حلوا حلوا کردن دهان کسی شیرین نمی شود. مردم تا مزه عبور از رکود را نچشند و رونق اقتصادی و تولید را نبینند این سخنان را نمی پذیرند./ اینکه ما بگوییم تنها 5 ماه از برجام گذشته و آدرس عوضی برای حل مشکلات کشور بدهیم روشی غیرمنطقی است. سه سال از عمر دولت گذشته و مهلت کمی برای دولت و وعده های صد روزه رئیس جمهور نمی باشد.
انتخاب رئیس و هیأت رئیسه مجلس دهم؛
لاریجانی با رای اصولگراها و اصلاح طلبان رئیس مجلس شد/  افزایش قدرت «علی لاریجانی» در مجلس/ رکورد تاریخی کواکبیان با  «۱۱ رأی»/ برادر زن رئیس مجلس، نائب رئیس هم شد
لاریجانی در مجلس هشتم با کسب 237 رأی از 260 رأی مأخوذه رئیس مجلس شد. وی در مجلس نهم نیز با کسب 173 رای از مجموع 275 توانست به ریاست مجلس نهم برسد. بدین ترتیب لاریجانی در مجلس دهم نیز با کسب 237 رای (دقیقا آرائی که در مجلس هشتم کسب کرد) توانست برای بار سوم بر کرسی ریاست پارلمان تکیه بزند.
عارف و روحانی در برزخ بهارستان:
چرا حسن روحانی از ریاست عارف بر مجلس می هراسد؟ / از ادعای پیروزی در انتخابات تا نداشتن رای برای ریاست مجلس!
اصلاحاتی‌ها وظیفه‌ی دولت می دانند که از ریاست عارف حمایت کند حتی هجمه‌ی تبلیغاتی سنگینی برای این موضوع شروع کرده‌اند که دولت مجبور به این اقدام شود. اخباری همچون اعلام حمایت محمد خاتمی از ریاست عارف بر مجلس و همچنین خبر سازی حمایت هاشمی از عارف و سپس تکذیب آن نشان از جدی‌تر شدن تنشها بین اعتدالیون و اصلاحاتی‌ها برای تصاحب کرسی‌های قدرت است؛ اما براستی چرا اعتدالیون و خصوصا روحانی نمی‌خواهند عارف را بر صدر مجلس دهم ببینند؟
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با پایگاه 598:
جوانان متدین و متخصص حضور جدی در فضای مجازی داشته باشند
لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی نقش مهم و پررنگی در پرکردن اوقات فراغت جوانان ، نوجوانان، کودکان و حتی بزرگسالان دارد، گفت: برای اینکه از صدمات فضای مجازی که به روح و روان جامعه وارد می کند بکاهیم در وهله اول لازم است که با اطلاع رسانی صحیح جامعه را از مزایا و معایب آن آشنا سازیم و در مرحله بعد نحوه استفاده درست از این فضا را به آنها آموزش دهیم.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با 598:
دولت دغدغه ای برای حل موضوع دانشجویان بورسیه ندارد / پرونده دانشجویان بورسیه دستمایه دولت برای تحرکات سیاسی است
عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای بررسی های بیشتر، موضوع دانشجویان بورسیه مجددا در کمیسیون آموزش و تحقیقات باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد و توضیحات کامل تری اعلام خواهد شد و طرح و بررسی مجدد آن را در کمیسیون مطرح می شود.
کوچک زاده در گفتگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه 598:
دولت به قانون پایبندنیست و همچنان دانشجویان بورسیه را آزار می‌دهد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پس از آنکه این موضوع با واکنش مراجع قانونی چون کمیسیون آموزش و تحقیقات و رهبری روبرو شد اما بازهم پرونده دانشجویان بورسیه را استخوان لای زخم نگه داشته اند و دانشجویان را آزار می دهند و علی رغم اینکه دولت نام خودش را دولت قانونی و راستگویان گذاشته است اما تمکین از قانون نمی کند.
کارنامه مجلس درسال ۹۴ / از ریل‌گذاری اقتصاد مقاومتی هسته ای
نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانینی را در سال ۹۴ به تصویب رساندند که سعی داشتند این قوانین در راستای باز کردن گره مشکلات اقتصادی مردم و همچنین حفظ عزت ملت ایران در توافق هسته ای باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه 598:
دولت نمی تواند وعده های نسیه برجام را نقد کند/ صالحی از یکی از عیوب برجام پرده برداشت/ منتقد دولت و برجام بودم و با اختلاف 120 درصدی از رقیب اصلاح‌طلب ام رای آوردم
نقوی حسینی افزود: در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا که تنها حدود 30 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد و جزو استان تهران به حساب می آید بنده که منتقد دولت و برجام بوده ام رای آورده ام و فاصله ای 120 درصدی نسبت به رقیب اصلاح طلب خود داشته ام. بنابراین بنده تحلیل قشر ضعیف و غنی یا تهران و شهرستان را صحیح نمی دانم.
حجت الاسلام جعفر شجونی در گفت‌‍وگو با پایگاه 598:
هاشمی با موضع‌گیری علیه‌ انقلاب و شورای‌نگهبان از چشم مردم افتاد
حجت الاسلام جعفر شجونی درخصوص ادامه موضع گیری های آقای هاشمی رفسنجانی در هجمه علیه شورای نگهبان بیان نمود: آقای هاشمی با رفتارهای اخیرش و موضع گیری هایش در تضعیف شورای نگهبان از چشم مردم افتاده است و بنده از این اتفاق خوشحال و راضی نیستم ولی ایشان دوست دارند خودشان را ضایع کنند.
دکتر حسین طلا در گفت‌وگو با پایگاه 598:
عملکرد دوساله دولت، منجر به افزایش نیازمندی مردم به یارانه نقدی شده است
وی افزود: عدالت این را می گوید که نیازمندان باید بیشتر حمایت شوند و وضعیت اقتصادی امروز مناسب نیست و دولت در حوزه اقتصاد و اشتغال نتوانسته حرفی برای گفتن داشته باشد و با کشاندن سرمایه ها به جای تزریق به عرصه تولید داخلی به درون بانک ها با هدف کاهش تورم موجب کندی حرکت اقتصاد کشور شده است.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌‍وگو با پایگاه 598:
دولت اراده‌ای برای حل پرونده بورسیه ها ندارد/ کارشکنی هایی برای عدم پیگیری پرونده بورسیه ادامه دارد
فیاضی درباره چرایی عدم انجام دستور صریح رهبری بیان داشت: این برخورد ناشی از برخی رفتارهایی است که در وزارت علوم خلاف انتظار مجلس صورت می گیرد چه افشای اسامی دانشجویان بورسیه و چه عدم پیگیری این موضوع در وزارت علوم و بنده پیشنهاد می دهم که بعد از انتخابات در اسفند ماه ایم موضوع مجددا در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با پایگاه 598:
ظریف باید پاسخگوی انفعال وزارت خارجه دربرابر یاوه گویی‌های آل‌سعود باشد
وی در پاسخ به اینکه آیا مجلس و کمیسون امنیت ملی با استفاده از نقش نظارتی خود واکنشی به انفعال دستگاه دیپلماسی کشومان نشان داده است گفت: مجلس بدلیل اینکه وزارت خارجه وقت خود را برای مذاکرات هسته ای گذاشته بود تا حالا سکوت کرده بود ولی اکنون که مذاکرات به پایان رسیده کوتاهی از طرف دولت برای ما قابل پذیرش نیست.
کلیات برنامه ششم در کمیسیون اقتصادی رد شد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز کلیات برنامه 5 ساله ششم توسعه رد شد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ نمایندگان پس از ارائه نقطه نظرات خود در خصوص برنامه 5 ساله ششم توسعه به اتفاق بر این نظر بودند که در حقیقت این یک برنامه نیست.
حجت الاسلام سید محمود نبویان در گفتگو با پایگاه 598:
با اجرای برجام دیگر بهانه‌ ای برای کار نکردن نیست/ برجام خسارت بزرگی برای حال و آینده کشور است
دولت در این 2 سال مردم را شرطی کرد و تمام مشکلات را به گردن تحریم ها انداخت بنابراین الان که با ادعای خود دولت تحریم ها برداشته شده است دیگر بهانه ای برای کار نکردن نیست. از دولت می خواهیم که اگر همه چیز منوط به این بود که تحریم ها برداشته شود و الان که به ادعای خودشان این اتفاق افتاده پس مشکلات اقتصادی را واقعا حل کنند و ثمره این ادعاها را مردم ببینند.
اخبار کوتاه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین