عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با پایگاه 598:
احمد امیرآبادی تأکید کرد: آقای رئیس‌جمهور تشریف بیاورد در مجلس و حرف‌هایش را بزند و از قول‌هایی که به مردم داده بگوید و دلایل عدم اجرای قول‌هایش را هم رک و صریح بگوید و هیچ‌چیز را نگفته نگذارد مجلس از این باب هیچ نگرانی ندارد!
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم در گفتگو با 598:
دولت روحانی خودشیفته توافق با آمریکا بود/ دولت برنامه‌ای برای مقابله با جنگ اقتصادی ندارد / مذاکرات اروپایی همان برجام آمریکایی است
ابراهیم کارخانه ای با اشاره به مشکلات اخیر اقتصادی کشور، اظهار داشت: دولت در طول این چند سال بجای اینکه مشکلات کشور را بر اساس توانمندی های درونی حل کند و پایه های اقتصاد کشور را با توجه به آن توانمندی هایی که در کشور وجود دارد مستحکم کند متاسفانه تمام مشکلات کشور را به مسئله برجام پیوند زد و در آخر هم برجام شکست خورد و در حال حاضر هم می بینیم که اقتصاد کشور با مشکلات بسیار جدی روبرو است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با 598:
امروز ضروریات مردم در دستور کار مجلس نیست/ عملکرد ضعیف مجلس به دلیل مدیریت ضعیف هیئت رئیسه است
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور با اشاره به وظیفه مجلس در راستای گرانی های اخیر و نبود مدیریت در بازار، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی میتواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند که متاسفانه نقش خود را ایفا نکرده است.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با 598:
هیئت رئیسه اقدامی در خور شان مجلس در مشکلات اقتصادی انجام نداده است/ برخی از وزرای دولت در آستانه استیضاح قرار دارد
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به اینکه هیئت رئیسه مجلس در همان روز های اول بهتر از این ها می توانستند عمل کنند، گفت: اقدامی در خصوص مشکلات اقتصادی کشور که در خور شان مجلس باشد از سوی هیئت رئیسه و ریاست مجلس صورت نگرفت است.
سخنگوی کمیسیون انرژی پاسخ می‌دهد:
مقصر قطعی‌ برق کیست؟/ آیا صادرات برق به عراق و ترکیه صحت دارد؟
اسدالله قره‌خانی به قطعی‌های اخیر برق در کشور اشاره کرد و گفت: دولت باید برای تامین برق مورد نیاز کشور سرمایه گذاری انجام می‌داد اما متاسفانه این اتفاق صورت نگرفت و به همین خاطر هر روز شاهد قطعی برق در کشور هستیم.
نماینده سابق مجلس در گفتگو با 598:
مشکل اقتصادی کشور با
ابراهیم کارخانه نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: وضعیت نابسامان اقتصاد کشور نتیجه عملکرد مدیران اقتصادی موجود می باشد لذا در این رابطه باید تغییر و تحولی رخ دهد تا مدیریت قوی، توانمند، انقلابی و جهادی سرکار بیاید و وضعیت اقتصادی کشور را ساماندهی کند.
عملکرد نمایندگان مجلس زیر ذره بین؛
نکته‌ای برای قضاوت مردم درباره عملکرد نمایندگان مجلس! مورد خاص طیب نیا و کرباسیان!
علی طیب نیا در دولت اول حسن روحانی، وزارت اقتصاد را اداره می کرد؛ با کاهش نرخ تورم و ثبات نسبی اقتصادی و حفظ ارزش پول کشور! همین علی طیب نیا اما با این کارنامه مثبت، سه بار از مجلس کارت زرد دریافت کرد! بعد از رفتن او با آن کارنامه مثبت اقتصادی، مجلس دیگر به وزیر بعدی اقتصاد، کارت زردی نشان نداد. دو احتمال متصور است: یا اوضاع اقتصادی کشور خوب شده که شواهد مطلقا این را نشان نمی دهد، یا وزیر کنونی اقتصاد، می داند با چنین کارنامه ای، چه کاری انجام دهد که کارت زرد نگیرد!
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی:
این را با سند می‌گویم؛ مدیریت گمرکات را خرید و فروش می‌کنند/ قاچاق از همان سامانه جامع قاچاق کالا وارد می‌شود/ مسئولین تخصصی گمرکات در حال هماهنگی واردکردن قاچاق می‌باشند!
خجسته با اشاره به اینکه از مبادی رسمی قاچاق صورت می‌گیرد، گفت: بنده چند ماه از آقای لاریجانی دو ساعت زمان خواسته‌ام تا با اسناد توضیح دهم در گمرکات چه در حال رخ دادن است که تاکنون موفق نشده ام.
قطار #پشیمانم به نمایندگان مجلس رسید؛
کواکبیان: خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم
نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این سوال که زمانی می‌گفتند یک جمشید بسم‌الله بوده که باعث افزایش قیمت ارز می‌شد، اکنون این جمشید بسم‌الله‌ها نیستند پس چرا وضعیت اقتصادی اسفبار است؟، گفت:شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم می‌بینیم قیمت‌ها از این رو به آن رو شده و من خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم.
رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با 598:
پانصد هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور داریم/ شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند
محمدرضا رضایی با اشاره به کاهش سهم بودجه عمرانی در دولت یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: به دلیل عدم تزریق منابع مالی، کیفیت پروژه های عمرانی پایین آمده است، از طرفی شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری درحال تعطیل شدن هستند.
انتخابات هیات رئیسه مجلس؛
پیوند ناگسستنی اصولگرایی با لاریجانی/ فقط 8 نماینده اصولگرا پای حرفشان ایستادند
انتخاب ریاست مجلس شورای اسلامی برای سومین سال فعالیت مجلس دهم با عدم رأی‌آوری لازم هیچ کدام از کاندیداهای ریاست، دو دوره‌ای شد و در نهایت علی لاریجانی حائز اکثریت آرای وکلای ملت شد. پس از 2 دوره ای شدن انتخابات مربوط به ریاست مجلس، حمیدرضا حاجی بابایی با قرار گرفتن پشت تریبون اعلام کرد که به نفع علی لاریجانی از انتخابات انصراف می‌دهد.
لایحه قانون مبارزه با پولشویی در مسیر تکرار تجربه تلخ برجام؛
اعتراض نمایندگان مجلس به لاریجانی: کاری که در تصویب برجام کردید تکرار نکنید/ حجت‌الاسلام سالک: جریان مالی براساس «FATF» تمامی‌ معاملات ما را تحت نظر دشمن قرار می‌دهد
در شرایطی که کمتر از یک هفته تا اعلام نظر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید یا عدم تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران باقی مانده است، مجلس شورای اسلامی‌دیروز محل بحث درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی بود و البته بازهم خاطرات دوران تصویب 20 دقیقه‌ای برجام زنده شد.
سؤال بزرگ تر است یا لابی؟
تلاش دولت برای عدم پاسخگویی رئیس جمهور به سؤال «پنج محوری» نمایندگان تاکنون بی‌نتیجه مانده است/ لابی و گروکشی نتیجه نداد
سوال از رئیس‌جمهور درباره موسسات مالی هر چند با لابی گسترده استانداران، وزرا و معاونان پارلمانی دولت، 3 بار از حد نصاب (73 امضا) افتاد ، در مجلس طرح سوال دیگری از حسن روحانی با همان مضمون تدوین شد تا مجلس، حسن روحانی را موظف به پاسخگویی درباره بحران موسسات مالی و بی‌توجهی دولت نسبت به مشکلات مردم کند.
تذكر سالك نماينده مردم اصفهان در مجلس به رئيس جمهور:
آقای روحانی؛ نمی توانيد هرهفته با حاشيه‌سازی از وظايف و ماموريت‌ها جدا شويد/ ما را به اين نتيجه مي‌رسانيد كه استيضاح و يا عدم كفايت سياسي رئيس‌جمهوري را رقم بزنيم
نماینده مردم اصفهان خطاب به رئیس‌جمهور: شما مخالفین دولت را «بی‌عقل» معرفی می‌کنید، از القاب «بی‌سواد»، «ترسو» و «بزدل» و گاهی مخالفین را «جاعل به دین» می‌نامید، واقعا این روند مناسبی در سطح ریاست‌جمهوری نیست، اگر در این روندی که شما پیش گرفته‌اید، ما هم مطالبی را دنبال می‌کنیم، شما ما را به این نتیجه می‌رسانید که استیضاح شما را رقم بزنیم.
بررسی آخرین وضعیت دو وزیری که نزدیک به برکناری هستند؛
آخوندی در آستانه خداحافظی از کابینه؛ ربیعی شانس ماندن دارد + اسناد
شواهد نشان می دهد، «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی نسبت به «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقادات بیشتری را پیرامون عملکرد خود شاهد است و گواه آن هم دو بار استیضاح او در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ است که البته آخوندی هر دو بار توانست رأی اعتماد مجلس‌های نهم و دهم را کسب کند. به نظر می رسد، با توجه به نظر اکثریت مجلس در خصوص عمکلرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی او این بار نمی تواند نظر مثبت بهارستان نشینان را به خود جلب کند.
180 نماینده خواستار سؤال از رئیس جمهور هستند؛
اگر سؤال از رئیس جمهور اعلام وصول نشود، از لاریجانی شکایت می کنیم/ رئیس مجلس مانع سؤال از رئیس دولت می شود
بسیاری از مردم بر این باورند که ریشه این اعتراضات در شنیده نشدن صدای مردم بوده و شاید یکی از مهم ترین دلایل آن، شنیده نشدن اعتراض مردم به وضعیت مؤسسات مالی بود که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرد. بسیاری از سیاستمداران بر این باورند که باید بسیار پیش از این، مسئولان کشور صدای این اعتراضات را می شنیدند.
نائب رئیس سابق کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با پایگاه 598:
توزیع درآمد در دولت‌های نهم و دهم عادلانه‌تر بود/ دولت آقای روحانی نسبت به اقشار ضعیف کم توجه است/ فاصله بین فقیر و غنی در سکوت مطلق زیاد شده است
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس هشتم و نهم بیان کرد: هر دو شاخص ذکر شده (ضریب جینی و نسبت دهک های بالا و پایین) در پنج سال گذشته افزایش پیدا کرده و این به معنای توزیع ناعادلانه درآمد در اقشار جامعه است که می‌تواند به خاطر رکود حاکم بر اقتصاد باشد، چراکه رکود بیشتر به قشرهای کم‌درآمد آسیب میزند.
افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان!
امام(ره): آن‌روزی که مجلسیان خوی کاخ‌نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم
کمیته بودجه نویسی مجلس برای افزایش حقوق نمایندگان تا 10میلیون تومان در‌ ماه به توافق رسیده است. افزایش حقوق نمایندگان از 5 میلیون و 800هزار تومان به 10 میلیون تومان تنها خبر خوش این کمیته برای مجلسی‌ها نیست و قراراست هزینه دفاترآنها نیز بنا به تورم 10تا 15درصد اضافه شود.
واکنش شهید مدرس به درخواست افزایش حقوق نمایندگان مجلس:
اگر ناراضی هستید، استعفا بدهید
آن نماینده اظهار داشت: «حضرت آقا مسبوقید كه حقوق نماینده مبلغ صدتومان است و این برای ادارۀ زندگی كم است. ترتیبی دهید كه مجلس، این مبلغ را به دویست تومان برساند.» مدرس در جواب گفت: نظر شما درست یا غلط، در مورد آن بحثی ندارم، ولی روزی كه انتخاب شدید مشخص بوده كه حقوق شما صد تومان است و با رضایت، وكالت را انتخاب كرده‌اید یا انتخابتان كرده‌اند. اگر حالا ناراضی هستید، بایداستعفا بدهید
پرونده مختومه شد؛
سلفی حقارت دون شأن نمایندگی شناخته نشد!
انتشار خبر تبرئه نمایندگان سلفی‌بگیر روز مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم باز هم سبب برافروخته‌تر شدن شعله انتقاد از نحوه مدیریت مجلس شورای اسلامی شده است. ابعاد این اقدام نمایندگان حتی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران فراتر رفت و برخی از رسانه‌های بین‌المللی به نقد اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداختند و گاه به تمسخر آن پرداختند.
آیا با نماینده تهران برخورد خواهد شد؟
نماینده توئیتری بازهم دروغ گفت!/ تکذیب «بدون عذرخواهی» محمود صادقی از دروغ بستن به مرجع تقلید شیعیان
این روند که قبل از بررسی و تحقیق به مرجع تقلید شیعه حمله برده شود و حتی در قبال دروغ بستن به شخصی که میلیون ها نفر مقلد او هستند از مجلس تا قوه قضائیه در سکوت به سر ببرند پیش از آنکه جفا به شخص آیت‌الله مکارم شیرازی باشد، ظلم آشکار به شریعت است. بلندگوی بدخواهان شدن و تکرار اتهام بی اساس علیه مرجعیت شیعه قطعا مصداق وظایف نمایندگی یک فرد نمیباشد
اخبار کوتاه