ذوالنوری در تذکر شفاهی:
عضو فراکسیون ولایی در مجلس گفت: مردم باید قضاوت کنند که طرح استیضاح رئیس جمهور عاقلانه است یا خیر و بنده تا آخر پای استیضاح رئیس جمهور می ایستم.
نامه ۷۲ نماینده مجلس به سران قوا درباره وزیر نفت:
زنگنه تقریبا همه روزنه‎های موجود جهت بی‎اثر کردن تحریم‎ها را مسدود کرده است
۷۲ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه به سران قوا تاکید کردند که زنگنه نه‎ تنها اهتمام عملی برای مقابله با تحریم‎ها ازخود بروز نداده است بلکه تقریبا همه روزنه‎های موجود جهت بی‎اثر کردن تحریم‎ها را خواسته یا ناخواسته مسدود کرده است.
"پالرمو" در جلسه مجمع تشخیص به نتیجه نرسید؛
چرا پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت تصویب نشد؟/ تصمیم نهایی درباره لایحه جنجالی پالرمو دو هفته دیگر برگزار خواهد شد
لایحه جنجال برانگیز پالرمو امروز در جلسه تشیخص مصلحت نظام به بحث و نظر گذاشته شد و موافقان و مخالفان این لایحه نظرات خود را مطرح کردند اما چرا تصمیم گیری درباره پالرمو به بعدا موکول شد؛ با گزارش تسنیم همراه شوید.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی:
مردم کالاهای اساسی را گران دریافت می‌کنند/ قانون بودجه برنامه عملیاتی توسعه کشور است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تصمیم‌گیری عاقلانه در مورد بودجه معیشت مردم برای سال ۹۸، گفت: در صورتی که مردم نگران معیشت خود باشند، نمی‌توان گام‌های توسعه را برداشت.
یوسف نژاد مطرح کرد:
تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ در کمیسیون تلفیق مجلس
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ در کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.
با ۱۵۵ رای موافق
کلیات طرح استانی شدن انتخابات به تصویب نمایندگان رسید
نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کردند که این طرح برای بررسی بیشتر مواد به کمیسیون شوراها ارجاع شد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:
ننگ بر مسئولانی که سیر هستند و درد مردم گرسنه را نمی‌چشند
چرا هنگامی که موضوع قاچاق سوخت مطرح می‌شود توجه‌ها به سوی سیستان‌ می‌رود در حالی که در زمان انتخابات موضوع گازرسانی وعده داده شد، ولی بیش از ۱۵ درصد پیشرفت نکرده است؟ اگر گازرسانی صورت می گرفت این کودکان در آتش نمی‌سوختند.
در جریان تقدیم لایحه بودجه 98 در مجلس مطرح شد؛
باز هم «آدرس غلط» حسن روحانی برای فرار از پاسخگویی افتضاح اقتصاد برجامی
رییس جمهور در مجلس: لایحه بودجه ۹۸ در شرایطی تقدیم می‌شود که از اواخر سال گذشته با تحریم‌های ظالمانه امریکا روبرو شدیم. حسن روحانی مجددا مدعی شد: حوادث دی پارسال باعث شد امریکایی‌ها با برداشت اشتباه مواضع جدیدی درباره ایران و برجام اعلام کنند!!
قربانی در تذکر شفاهی:
گوشت و مرغ با تداوم گرانی از سبد خانوار حذف می شود/ ۱۵ قلم داروی مورد نیاز در بازار یافت نمی‌شود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه ۱۵ قلم دارویی مورد نیاز مردم در بازار یافت نمی‌شود، گفت:قیمت مرغ در بازار به ۱۴ هزار تومان و قیمت گوشت نیز به بالاتر از ۷۰ هزار تومان رسیده است.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی:
عقل کل ها با طرح سازش ثابت کردند که از مسائل بین المللی هیچ نمی دانند
محمد دهقان گفت: خروج آمریکا از توافق نامه برجام که یک معاهده بین المللی بود بدون در نظر گرفتن سایر کشورها برای آقایان کفایت نمی کند که بازهم اصرار دارند ما با آمریکا سازش کنیم.
گزارش کامل از جلسه بررسی CFT در مجلس شورای اسلامی؛
مجلس مجدداً به CFT رأی مثبت داد/ برخی مفاد CFT به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دستگاه‌های مختلف با نامه نگاری به موضوع تحریم‌های مضاعف اشاره کردند، گفت: آخرین دستور رهبری آن بود که مخالف بررسی CFT در مجلس نیستند و مسیر قانونی باید طی شود.
در پی فرمایشات امروز مقام معظم رهبری؛
ماموریت لاریجانی به مرکز پژوهشها درباره اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان
وی با بیان اینکه از معظم‌له برای اظهار محبت نسبت به اصل قانون تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم، افزود: ایشان قانون را امری لازم و ضروری جهت اینکه جوانان و نیروهای تازه‌نفس جدید وارد عرصه مدیریتی کشور شوند، دانستند؛ ضمن اینکه ایشان فرمودند این قانون باید به‌طور کامل اجرا شده و نباید معطل بماند و تاکنون نیز به خوبی اجرا شده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با پایگاه 598:
تکیه به توان داخلی جزء باورهای دولت نیست/ مشکلات امروز ما نتیجه اعتماد بی‌جا به غربی‌ها است/ باید صبر کنیم تا دوران این دولت تمام شود
قاضی زاده هاشمی بیان داشت: حرکت کلی دولت در راستای تکیه بر توان داخلی نمی باشد و این مسئله با زور مجلس و یا دستور مقام معظم رهبری درست نمی شود چرا که در باورها درونی دولت نیست و از درون نمی جوشد.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفتگو با 598:
امروز کشور نیازمند نظارت عالی است نه وضع قوانین/ نظارت بر دستگاه در کشور ضعیف است/ فساد همیشه از بالا به پایین شروع می‌شود/ با تمام توان در حال رصد وزرای جدید هستیم
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه باید مبارزه با فساد شبکه‌ای و فراگیر شود، گفت: فساد همیشه از بالا به پایین شروع می‌شود و یک مدیر جزء هیچ‌وقت جرت انجام فسادی را ندارند.
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:
سازمان راهداری؛ مقصر اصلی گرانی نرخ کرایه ها در مرز مهران/ باید با نظارت به موقع با اتوبوس داران خاطی برخورد صورت می گرفت
دبیر کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه باید با نظارت به موقع با این افراد برخورد صورت می گرفت، گفت: باید در خصوص درخواست کرایه بیشتر از مسافران نظارت مناسب صورت میگرفت و متولیانی که آنجا حضور داشتند و کنترل می کردند با نظارت به موقع با این افراد برخورد می کردند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
دولت در جذب نقدینگی بازار کوتاهی کرده است/ هجمه نقدینگی به بازار موجب کاهش ارزش پول ملی می شود
سید جواد حسینی کیا با اشاره به افزایش نقدینگی عامل کاهش ارزش پول می شود، خاطرنشان کرد: وقتی نقدینگی در جامعه بالا باشد خودبه‌خود نوساناتی در جامعه ایجاد می شود که به دنبال این نوسانات کاهش ارزش پول ملی را شاهد خواهیم بود.
مطهری چقدر بر ماجرا اشراف ندارد!
آقای مطهری! در مثال‌تان مناقشه و تحلیلتان افتضاح است/ مطهری از کدام رسانه‌های آزادی که آن زمان نبودند، سخن می‌گوید؟
مطهری باید به سال‌های دهه هفتادش رجوع کند و ببیند آیا نظرش در مورد رسانه‌های زمان اصلاحات همین است که الان بوده است؟ و سؤال مهم آنکه آیا اکنون در عربستان سعودی رسانه آزادی وجود دارد که به ماجرا پرداخته باشد؟!
در گفتگو با حسینعلی حاجی‌دلیگانی مطرح شد:
چرا لاریجانی برای سخن صریح رهبری کاری نکرد؟
در حقیقت روز رای‌گیری در مجلس اینگونه القا شد که گویی رهبر انقلاب با CFT مخالفتی ندارند، در صورتی که آن چیزی هم که مطرح بود درباره عدم مخالفت با بررسی آن بود نه با خود موضوع.
لایحه استعماری CFT علیرغم مخالفت صریح مراجع و جامعه مدرسین حوزه با لابیگری آقای رئیس تصویب شد؛
ظریف: تضمین نمی دهیم؛ علی لاریجانی: حمایت می کنیم!/ مجلس دهم تجربه برجام را تکرار کرد؛ علی برکت الله ...
علی رغم مخالفت شدید نمایندگان انقلابی با لایحه آمریکایی CFT (اصلی ترین بخش لایحه FATF) این لایحه با حمایت دولت و شخص علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی با 143 رای موافق و 120 رای مخالف تصویب شد.
زاهدی:
مجلس فعلی ناکارآمدترین مجلس بوده است
نماینده مردم کرمان گفت: بی‌تردید بخشی از تلاطم ارزی به واسطه فساد بانک مرکزی بوده و بخشی به واسطه ناکارآمدی مدیران اقتصادی است که قوه قضاییه باید...
علت عصبانیت مردم در شرایط فعلی چیست؟
افشاگری درباره سلطان پوشک/ امیرآبادی: فاتحه این مجلس را بایدخواند
عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت:متأسفانه برخی دست‌های پشت پرده برای عصبانیت مردم فعالیت می‌کنند، مسئولانی که با تصمیم‌گیری‌های اشتباه و غیرمنطقی خود سبب ایجاد مشکلات معیشتی می‌شوند یا کالاهای اساسی مردم را به دست آن‌ها نمی‌رسانند و در نتیجه سبب ناامیدی و عصبانیت مردم می‌شوند.
اخبار کوتاه
پربازدید ها
گفتگو
سوءاستفاده صدا وسیما از وضعیت بد اقتصادی با داغ کردن بازار قرعه کشی ستاره و مربع‌ها

سوءاستفاده صدا وسیما از وضعیت بد اقتصادی با داغ کردن بازار قرعه کشی ستاره و مربع‌ها

عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:وضعیت نامناسب اقتصادی باعث شده صدا وسیما با پخش قرعه کشی های مختلف تلویزیونی از طریق مکانیزم کد دستوری USSD با استفاده از ستاره(*) مربع‌ها(#)، مردم را به شرکت بیشتر در قرعه‌کشی‌ها ترغیب کند.
راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: با اجرایی شدن طرح استانی انتخابات قطعا یک فرد مستضعف جایی در لیست انتخاباتی ندارد و به نحوی افرادی که ثروتمند نیستند؛ هیچ راه ورودی برای تصاحب کرسی های مجلس پیدا نخواهند کرد.
شهرداری تهران به یک شرکت سهامی تبدیل شده است

شهرداری تهران به یک شرکت سهامی تبدیل شده است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، در انتقاد از وضعیت کنونی شهرداری تهران تاکید کرد که این سازمان به یک شرکت سهامی تبدیل شده که هر فردی تمایل دارد در آن سهم داشته باشد.
شورای عالی فضای مجازی فیلتر شکن ها را برای مقابله با دشمن قطع کند

شورای عالی فضای مجازی فیلتر شکن ها را برای مقابله با دشمن قطع کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ایجادحرکت سایبری در مقابله با لشکر کشی صهیونیست ها و آمریکایی ها ضروری است؛ البته شورای عالی فضای مجازی باید یکی از راه های مقابله با دشمن که همان جمع آوری فیلتر شکن ها هستند را انجام دهد.
تکیه به توان داخلی جزء باورهای دولت نیست/ مشکلات امروز ما نتیجه اعتماد بی‌جا به غربی‌ها است/ باید صبر کنیم تا دوران این دولت تمام شود

تکیه به توان داخلی جزء باورهای دولت نیست/ مشکلات امروز ما نتیجه اعتماد بی‌جا به غربی‌ها است/ باید صبر کنیم تا دوران این دولت تمام شود

قاضی زاده هاشمی بیان داشت: حرکت کلی دولت در راستای تکیه بر توان داخلی نمی باشد و این مسئله با زور مجلس و یا دستور مقام معظم رهبری درست نمی شود چرا که در باورها درونی دولت نیست و از درون نمی جوشد.