سنتکام سازمان تروریستی اعلام شد؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده یک طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا را تصویب کردند.
محمد دهقان:
بزرگترین مفاسد اقتصادی در دولت روحانی رخ داده است
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: در دیداری که با آیت‌الله رئیسی داشتیم، وی با درخواست انتشار علنی احکام قضایی موافق است. نماینده مردم طرقبه و چناران اظهار داشت: در این دولت بزرگترین مفاسد اقتصادی در طول تاریخ انقلاب در سه زمینه اتفاق افتاده است.
کریمی قدوسی:
روحانی بیشتر از ظریف در مذاکرات مقصر است/ درحال حاضر ارز موردنیاز سفارتخانه‌های ایران را با سامسونت جابجا می‌کنند!
در حال حاضر دیگر چیزی از برجام باقی نمانده؛ همین وزارت‌خارجه برای پول آب و برق و هزینه‌های یک نمایندگی خود در فرانسه باید توسط دیپلمات‌ها با سامسونت ارز ببرد. حتی لندن یک حساب بانکی برای سفارت ایران باز نکرد. از اینجا باید هر ماه 5 یا 10 هزار دلار برای حقوق نگهبان و آب و برق بفرستند.
مرکز پژوهش‌های مجلس:
بسیاری از مشکلات فعلی حاکم بر بازارها ناشی از بی‌تدبیری‌ است/ سیاست‌های اقتصادی دولت گریبان‌گیر مردم شد/ اگر دولت قوانین را اجرا کرده بود، فرصت‌های اشتغال کمتری از بین می رفت
مرکز پژوهش‌های مجلس با انتقاد از ناهماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با تولید و تجارت در سال جاری اعلام کرد:تقریباً همه فعالان اقتصادی معتقدند در ماههای اخیر «تحریم داخلی»، بسیار بیشتر از تحریم خارجی به فعالیت تولیدی آنها آسیب زده است.
محمدعلی وکیلی را بهتر بشناسید/ آیا مردم هنوز به جناح‌بندی اصلاح‌طلب-اصولگرا اعتقاد دارند؟
محمدعلی وکیلی در سال 88 از مخالفین جدی فتنه‌گران بود و سرمقالات روزنامه ابتکار را به روشنگری علیه جریان فتنه اختصاص داده بود اما در انتخابات سال 94 سر از لیست اصلاح‌طلبان درآورد و با "تَکرار" رسانه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب وارد مجلس شد؛ وی روز گذشته در حمایت از سران فتنه صحن مجلس را متشنج کرد و نمایندگان معترض را مورد توهین قرار داد.
ذوالنوردرجمع خبرنگاران:
شعار علیه اصل نظام در سال ۸۸ زیر چتر رئیس دولت اصلاحات داده شد
نماينده مردم قم در مجلس گفت: سران فتنه پیغام دادند که ما رمق نظام را گرفتیم اگر آمریکایی‌ها تحریم را تشدید کنند کار نظام تمام است و اکنون هم مردم دارند تاوان این بدبختی‌ها را می‌دهند.
فولادگر:
شگرد دولت برای تحمیل کنوانسیون‌ها/ سیاست دولت ترساندن مردم است
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: دولت برای اعمال فشار بر مجلس و سایر نهادها در راستای تصویب کنوانسیون‌ها از راه دیگری وارد می‌شود و سیاست مرعوب سازی مردم را دنبال می‌کند.
خودتحریمیِ شایسته در مجلس؛
تلاشی در راستای ورود جوانان به مجلس/ آیا شاهد حذف لابی‌گری از روند قانونگذاری خواهیم بود؟
با کم رنگ شدن نقش شخصیت‌ها در خط دهی و هدایت نمایندگان در راستای تصویب ویا رد شدن طرح‌ها و لوایح ارسالی، بنظر می‌رسد گام مهمی در زمینه حذف لابی‌گری از روند قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی برداشته شود و بلاشک در این میان نقش "فراکسیون‌ها" پر رنگتر از اشخاص و شخصیت‌ها سیاسی غالب در مجلس ظهور خواهد یافت.
اهداف پشت پرده استانی شدن انتخابات مجلس؛
استانی شدن انتخابات مجلس چه تبعات زیان‌باری برای کشور به دنبال دارد؟/ آیا گروه‌های فشار، شورای نگهبان را به چشم‌پوشی از قانون اساسی مجبور خواهند کرد؟
طرح استانی شدن انتخابات مجلس تاکنون سه بار در مجالس گذشته (در سال‌های ۱۳۸۲، ۱۳۸۶ و ۱۳۹۴) تصویب شده و هر بار شورای نگهبان آن را خلاف قانون اساسی اعلام کرده است. هرچند که این طرح از جنبه‌های مختلف با قانون اساسی و مصالح کشور در تضاد است اما هر دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا برای باقی ماندن در نهادهای قدرت، بدنبال اعمال فشار به شورای نگهبان هستند.
کدام نمایندگان در مجلس آینده حضور ندارند؟
نمایندگان مجلس مصوب کردند کاندیداتوری افرادی که ۳ دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود.در صورت تایید این مصوبه در شورای نگهبان، کدام نمایندگان در انتخابات سال آینده مجلس حضور نخواهند داشت؟
مجلس پرونده تامین کالاهای اساسی در سال ۹۸ را چگونه می بندد؟
قیمت کالاهای اساسی هر روز گران تر از دیروز می شود و مشخص نیست که ارزهای ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که برای تامین کالاها اختصاص یافته در کجا هزینه شده، لذا مجلس به دنبال راه حلی جدید برای تامین مایحتاج سفره مردم است.
ذوالنوری در تذکر شفاهی:
دولت باید پاسخگوی مردم باشد/ تا آخر پای استیضاح رئیس جمهور می ایستم
عضو فراکسیون ولایی در مجلس گفت: مردم باید قضاوت کنند که طرح استیضاح رئیس جمهور عاقلانه است یا خیر و بنده تا آخر پای استیضاح رئیس جمهور می ایستم.
نامه ۷۲ نماینده مجلس به سران قوا درباره وزیر نفت:
زنگنه تقریبا همه روزنه‎های موجود جهت بی‎اثر کردن تحریم‎ها را مسدود کرده است
۷۲ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه به سران قوا تاکید کردند که زنگنه نه‎ تنها اهتمام عملی برای مقابله با تحریم‎ها ازخود بروز نداده است بلکه تقریبا همه روزنه‎های موجود جهت بی‎اثر کردن تحریم‎ها را خواسته یا ناخواسته مسدود کرده است.
"پالرمو" در جلسه مجمع تشخیص به نتیجه نرسید؛
چرا پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت تصویب نشد؟/ تصمیم نهایی درباره لایحه جنجالی پالرمو دو هفته دیگر برگزار خواهد شد
لایحه جنجال برانگیز پالرمو امروز در جلسه تشیخص مصلحت نظام به بحث و نظر گذاشته شد و موافقان و مخالفان این لایحه نظرات خود را مطرح کردند اما چرا تصمیم گیری درباره پالرمو به بعدا موکول شد؛ با گزارش تسنیم همراه شوید.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی:
مردم کالاهای اساسی را گران دریافت می‌کنند/ قانون بودجه برنامه عملیاتی توسعه کشور است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تصمیم‌گیری عاقلانه در مورد بودجه معیشت مردم برای سال ۹۸، گفت: در صورتی که مردم نگران معیشت خود باشند، نمی‌توان گام‌های توسعه را برداشت.
یوسف نژاد مطرح کرد:
تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ در کمیسیون تلفیق مجلس
عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ در کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.
با ۱۵۵ رای موافق
کلیات طرح استانی شدن انتخابات به تصویب نمایندگان رسید
نمایندگان با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت کردند که این طرح برای بررسی بیشتر مواد به کمیسیون شوراها ارجاع شد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:
ننگ بر مسئولانی که سیر هستند و درد مردم گرسنه را نمی‌چشند
چرا هنگامی که موضوع قاچاق سوخت مطرح می‌شود توجه‌ها به سوی سیستان‌ می‌رود در حالی که در زمان انتخابات موضوع گازرسانی وعده داده شد، ولی بیش از ۱۵ درصد پیشرفت نکرده است؟ اگر گازرسانی صورت می گرفت این کودکان در آتش نمی‌سوختند.
در جریان تقدیم لایحه بودجه 98 در مجلس مطرح شد؛
باز هم «آدرس غلط» حسن روحانی برای فرار از پاسخگویی افتضاح اقتصاد برجامی
رییس جمهور در مجلس: لایحه بودجه ۹۸ در شرایطی تقدیم می‌شود که از اواخر سال گذشته با تحریم‌های ظالمانه امریکا روبرو شدیم. حسن روحانی مجددا مدعی شد: حوادث دی پارسال باعث شد امریکایی‌ها با برداشت اشتباه مواضع جدیدی درباره ایران و برجام اعلام کنند!!
قربانی در تذکر شفاهی:
گوشت و مرغ با تداوم گرانی از سبد خانوار حذف می شود/ ۱۵ قلم داروی مورد نیاز در بازار یافت نمی‌شود
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه ۱۵ قلم دارویی مورد نیاز مردم در بازار یافت نمی‌شود، گفت:قیمت مرغ در بازار به ۱۴ هزار تومان و قیمت گوشت نیز به بالاتر از ۷۰ هزار تومان رسیده است.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی:
عقل کل ها با طرح سازش ثابت کردند که از مسائل بین المللی هیچ نمی دانند
محمد دهقان گفت: خروج آمریکا از توافق نامه برجام که یک معاهده بین المللی بود بدون در نظر گرفتن سایر کشورها برای آقایان کفایت نمی کند که بازهم اصرار دارند ما با آمریکا سازش کنیم.
اخبار کوتاه
گفتگو
خادمی:
امنیت تولید نفت در عربستان و امارات را به چالش بکشانیم

خادمی: امنیت تولید نفت در عربستان و امارات را به چالش بکشانیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس انفعال دولت در برابر اقدامات آمریکا را عامل گستاخی‌های ترامپ خواند و گفت: باید امنیت تولید نفت در عربستان و امارات را مورد تهدید قرار دهیم.
سوءاستفاده صدا وسیما از وضعیت بد اقتصادی با داغ کردن بازار قرعه کشی ستاره و مربع‌ها

سوءاستفاده صدا وسیما از وضعیت بد اقتصادی با داغ کردن بازار قرعه کشی ستاره و مربع‌ها

عضو کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:وضعیت نامناسب اقتصادی باعث شده صدا وسیما با پخش قرعه کشی های مختلف تلویزیونی از طریق مکانیزم کد دستوری USSD با استفاده از ستاره(*) مربع‌ها(#)، مردم را به شرکت بیشتر در قرعه‌کشی‌ها ترغیب کند.
راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: با اجرایی شدن طرح استانی انتخابات قطعا یک فرد مستضعف جایی در لیست انتخاباتی ندارد و به نحوی افرادی که ثروتمند نیستند؛ هیچ راه ورودی برای تصاحب کرسی های مجلس پیدا نخواهند کرد.
شهرداری تهران به یک شرکت سهامی تبدیل شده است

شهرداری تهران به یک شرکت سهامی تبدیل شده است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، در انتقاد از وضعیت کنونی شهرداری تهران تاکید کرد که این سازمان به یک شرکت سهامی تبدیل شده که هر فردی تمایل دارد در آن سهم داشته باشد.
شورای عالی فضای مجازی فیلتر شکن ها را برای مقابله با دشمن قطع کند

شورای عالی فضای مجازی فیلتر شکن ها را برای مقابله با دشمن قطع کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ایجادحرکت سایبری در مقابله با لشکر کشی صهیونیست ها و آمریکایی ها ضروری است؛ البته شورای عالی فضای مجازی باید یکی از راه های مقابله با دشمن که همان جمع آوری فیلتر شکن ها هستند را انجام دهد.