رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی:
خجسته با اشاره به اینکه از مبادی رسمی قاچاق صورت می‌گیرد، گفت: بنده چند ماه از آقای لاریجانی دو ساعت زمان خواسته‌ام تا با اسناد توضیح دهم در گمرکات چه در حال رخ دادن است که تاکنون موفق نشده ام.
قطار #پشیمانم به نمایندگان مجلس رسید؛
کواکبیان: خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم
نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این سوال که زمانی می‌گفتند یک جمشید بسم‌الله بوده که باعث افزایش قیمت ارز می‌شد، اکنون این جمشید بسم‌الله‌ها نیستند پس چرا وضعیت اقتصادی اسفبار است؟، گفت:شب می‌خوابیم و صبح بلند می‌شویم می‌بینیم قیمت‌ها از این رو به آن رو شده و من خجالت می‌کشم بگویم از این دولت حمایت کردم.
رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با 598:
پانصد هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور داریم/ شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند
محمدرضا رضایی با اشاره به کاهش سهم بودجه عمرانی در دولت یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: به دلیل عدم تزریق منابع مالی، کیفیت پروژه های عمرانی پایین آمده است، از طرفی شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری درحال تعطیل شدن هستند.
انتخابات هیات رئیسه مجلس؛
پیوند ناگسستنی اصولگرایی با لاریجانی/ فقط 8 نماینده اصولگرا پای حرفشان ایستادند
انتخاب ریاست مجلس شورای اسلامی برای سومین سال فعالیت مجلس دهم با عدم رأی‌آوری لازم هیچ کدام از کاندیداهای ریاست، دو دوره‌ای شد و در نهایت علی لاریجانی حائز اکثریت آرای وکلای ملت شد. پس از 2 دوره ای شدن انتخابات مربوط به ریاست مجلس، حمیدرضا حاجی بابایی با قرار گرفتن پشت تریبون اعلام کرد که به نفع علی لاریجانی از انتخابات انصراف می‌دهد.
لایحه قانون مبارزه با پولشویی در مسیر تکرار تجربه تلخ برجام؛
اعتراض نمایندگان مجلس به لاریجانی: کاری که در تصویب برجام کردید تکرار نکنید/ حجت‌الاسلام سالک: جریان مالی براساس «FATF» تمامی‌ معاملات ما را تحت نظر دشمن قرار می‌دهد
در شرایطی که کمتر از یک هفته تا اعلام نظر دونالد ترامپ مبنی بر تمدید یا عدم تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران باقی مانده است، مجلس شورای اسلامی‌دیروز محل بحث درباره لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی بود و البته بازهم خاطرات دوران تصویب 20 دقیقه‌ای برجام زنده شد.
سؤال بزرگ تر است یا لابی؟
تلاش دولت برای عدم پاسخگویی رئیس جمهور به سؤال «پنج محوری» نمایندگان تاکنون بی‌نتیجه مانده است/ لابی و گروکشی نتیجه نداد
سوال از رئیس‌جمهور درباره موسسات مالی هر چند با لابی گسترده استانداران، وزرا و معاونان پارلمانی دولت، 3 بار از حد نصاب (73 امضا) افتاد ، در مجلس طرح سوال دیگری از حسن روحانی با همان مضمون تدوین شد تا مجلس، حسن روحانی را موظف به پاسخگویی درباره بحران موسسات مالی و بی‌توجهی دولت نسبت به مشکلات مردم کند.
تذكر سالك نماينده مردم اصفهان در مجلس به رئيس جمهور:
آقای روحانی؛ نمی توانيد هرهفته با حاشيه‌سازی از وظايف و ماموريت‌ها جدا شويد/ ما را به اين نتيجه مي‌رسانيد كه استيضاح و يا عدم كفايت سياسي رئيس‌جمهوري را رقم بزنيم
نماینده مردم اصفهان خطاب به رئیس‌جمهور: شما مخالفین دولت را «بی‌عقل» معرفی می‌کنید، از القاب «بی‌سواد»، «ترسو» و «بزدل» و گاهی مخالفین را «جاعل به دین» می‌نامید، واقعا این روند مناسبی در سطح ریاست‌جمهوری نیست، اگر در این روندی که شما پیش گرفته‌اید، ما هم مطالبی را دنبال می‌کنیم، شما ما را به این نتیجه می‌رسانید که استیضاح شما را رقم بزنیم.
بررسی آخرین وضعیت دو وزیری که نزدیک به برکناری هستند؛
آخوندی در آستانه خداحافظی از کابینه؛ ربیعی شانس ماندن دارد + اسناد
شواهد نشان می دهد، «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی نسبت به «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقادات بیشتری را پیرامون عملکرد خود شاهد است و گواه آن هم دو بار استیضاح او در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ است که البته آخوندی هر دو بار توانست رأی اعتماد مجلس‌های نهم و دهم را کسب کند. به نظر می رسد، با توجه به نظر اکثریت مجلس در خصوص عمکلرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی او این بار نمی تواند نظر مثبت بهارستان نشینان را به خود جلب کند.
180 نماینده خواستار سؤال از رئیس جمهور هستند؛
اگر سؤال از رئیس جمهور اعلام وصول نشود، از لاریجانی شکایت می کنیم/ رئیس مجلس مانع سؤال از رئیس دولت می شود
بسیاری از مردم بر این باورند که ریشه این اعتراضات در شنیده نشدن صدای مردم بوده و شاید یکی از مهم ترین دلایل آن، شنیده نشدن اعتراض مردم به وضعیت مؤسسات مالی بود که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرد. بسیاری از سیاستمداران بر این باورند که باید بسیار پیش از این، مسئولان کشور صدای این اعتراضات را می شنیدند.
نائب رئیس سابق کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با پایگاه 598:
توزیع درآمد در دولت‌های نهم و دهم عادلانه‌تر بود/ دولت آقای روحانی نسبت به اقشار ضعیف کم توجه است/ فاصله بین فقیر و غنی در سکوت مطلق زیاد شده است
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس هشتم و نهم بیان کرد: هر دو شاخص ذکر شده (ضریب جینی و نسبت دهک های بالا و پایین) در پنج سال گذشته افزایش پیدا کرده و این به معنای توزیع ناعادلانه درآمد در اقشار جامعه است که می‌تواند به خاطر رکود حاکم بر اقتصاد باشد، چراکه رکود بیشتر به قشرهای کم‌درآمد آسیب میزند.
افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان!
امام(ره): آن‌روزی که مجلسیان خوی کاخ‌نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم
کمیته بودجه نویسی مجلس برای افزایش حقوق نمایندگان تا 10میلیون تومان در‌ ماه به توافق رسیده است. افزایش حقوق نمایندگان از 5 میلیون و 800هزار تومان به 10 میلیون تومان تنها خبر خوش این کمیته برای مجلسی‌ها نیست و قراراست هزینه دفاترآنها نیز بنا به تورم 10تا 15درصد اضافه شود.
واکنش شهید مدرس به درخواست افزایش حقوق نمایندگان مجلس:
اگر ناراضی هستید، استعفا بدهید
آن نماینده اظهار داشت: «حضرت آقا مسبوقید كه حقوق نماینده مبلغ صدتومان است و این برای ادارۀ زندگی كم است. ترتیبی دهید كه مجلس، این مبلغ را به دویست تومان برساند.» مدرس در جواب گفت: نظر شما درست یا غلط، در مورد آن بحثی ندارم، ولی روزی كه انتخاب شدید مشخص بوده كه حقوق شما صد تومان است و با رضایت، وكالت را انتخاب كرده‌اید یا انتخابتان كرده‌اند. اگر حالا ناراضی هستید، بایداستعفا بدهید
پرونده مختومه شد؛
سلفی حقارت دون شأن نمایندگی شناخته نشد!
انتشار خبر تبرئه نمایندگان سلفی‌بگیر روز مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم باز هم سبب برافروخته‌تر شدن شعله انتقاد از نحوه مدیریت مجلس شورای اسلامی شده است. ابعاد این اقدام نمایندگان حتی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران فراتر رفت و برخی از رسانه‌های بین‌المللی به نقد اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداختند و گاه به تمسخر آن پرداختند.
آیا با نماینده تهران برخورد خواهد شد؟
نماینده توئیتری بازهم دروغ گفت!/ تکذیب «بدون عذرخواهی» محمود صادقی از دروغ بستن به مرجع تقلید شیعیان
این روند که قبل از بررسی و تحقیق به مرجع تقلید شیعه حمله برده شود و حتی در قبال دروغ بستن به شخصی که میلیون ها نفر مقلد او هستند از مجلس تا قوه قضائیه در سکوت به سر ببرند پیش از آنکه جفا به شخص آیت‌الله مکارم شیرازی باشد، ظلم آشکار به شریعت است. بلندگوی بدخواهان شدن و تکرار اتهام بی اساس علیه مرجعیت شیعه قطعا مصداق وظایف نمایندگی یک فرد نمیباشد
گزارش فارس از نشست بررسی صلاحیت ورزای پیشنهادی علوم و نیرو
نمایندگان مجلس به اردکانیان و غلامی اعتماد کردند/ کابینه دوازدهم بسته شد/ موافقان، مخالفان و دو وزیر پیشنهادی چه گفتند؟
نمایندگان خانه ملت در جلسه علنی امروز مجلس به منصور غلامی و رضا اردکانیان وزرای پیشنهادی علوم و نیرو اعتماد کردند و بدین ترتیب دولت دوازدهم با 18 وزیر تکمیل شد.
75 درصد وزرا رای بالای 225 آوردند
مجلس دهم؛ مجلس لاریجانی / حرفه ای عمل شد!
جلسه رأی اعتماد به کابینه دوازدهم به شکل خیلی صریحی نشان داد که مجلس دهم نه ذیل اصلاح‌طلبی و نه ذیل اصول‌گرایی و نه هیچ جریان سیاسی، قابل تعریف نیست. مجلس دهم در یک کلمه مجلس «لاریجانی» و البته «لابی» است و جدی گرفتن مجلس دهم از سوی هر دولتی علی‌الخصوص دولت روحانی، بیش از هر چیز، به وجود لاریجانی در این مجلس و توانایی‌های سیاسی وی برمی‌گردد.
آخرین روز بررسی صلاحیت «وزرای پیشنهادی دولت»
کابینه دوازدهم با رای اعتماد نمایندگان به ۱۶ وزیر تشکیل شد/ حاتمی بالاترین رای دولت دوازدهم/ «بیطرف» به پاستور راه نیافت + نتایج آرا
پس از شمارش آراء نمایندگان مشخص شد که «امیر حاتمی» وزیر پیشنهادی وزارت دفاع بالاترین رای دولت دوازدهم را از سوی نمایندگان کسب کرده و تنها «حبیب‌االله بیطرف» وزیر پیشنهادی نیرو از راهیابی به کابینه باز مانده است.
گزارش کامل از روز نخست بررسی صلاحیت «وزرای پیشنهادی دولت»
مخالفان و موافقان «بطحایی» و «جهرمی» چه گفتند؟/ روحانی: امروز کسی از آشفتگی اقتصادی سخن نمی‌گوید/ از تصادف وزیر کار تا سکوت مجلس پرهمهمه
روز نخست بررسی صلاحیت «وزرای پیشنهادی دولت» با اظهار نظر پیرامون کلیات کابینه و رسیدگی به صلاحیت دو وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و ارتباطات و فن آوری اطلاعات ساعت ۱۹/۳۰ دقیقه پایان یافت.
گزارش کامل از « مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری»
رئیس‌جمهور سوگند یاد کرد/ روحانی: برخورد یکپارچه دولت و ملت در صورت نقض برجام/ لاریجانی: دولت به حل چالش‌های کشور بپردازد
مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور مهمانان خارجی در بهارستان برگزار شد و حسن روحانی براساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد کرده و سوگند نامه را امضا کرد. در این مراسم علی لاریجانی رئیس مجلس و آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به ایراد سخن پرداختند.
آنچه در جلسه انتخاب هیئت رئیسه مجلس گذشت/
لاریجانی برای دهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/پزشکیان و مطهری نواب رئیس ماندند/دبیران و ناظران هم مشخص شدند
انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز برگزار شد تا تکلیف هیئت رئیسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای سال دوم مشخص شود. برای ریاست مجلس دهم در سال دوم، فقط علی لاریجانی کاندیدای ریاست بود که با 204 رأی از مجموع 268 رأی مأخوذه برای سال دوم مجلس دهم به‌‌‌عنوان رئیس قوه مقننه انتخاب شد.
در پی هشدار رهبر معظم انقلاب؛
نامه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به رئیس‌جمهور مبنی بر کأن لم یکن تلقی شدن سند ۲۰۳۰
در پی هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به اجرای سند ۲۰۳۰، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نامه‌ای مبنی بر کأن لم یکن تلقی شدن این سند به رئیس‌جمهور، وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش ارسال می‌کند.
اخبار کوتاه