کد خبر: ۴۵۳۹۰۷
تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
خبر خوب؛
محکومیت نماینده مجلس بدلیل رابطه نامشروع با زنِ جوان/ نقش مسعود پزشکیان در تایید اعتبارنامه س.خ چه بود؟
آنگونه که برخی منابع اعلام کرده‌اند؛ یکی از نمایندگان مجلس (س.خ) که پیش از این به اتهام رابطه‌ی نامشروع با یک زن جوان در کانون توجه قرار گرفته بود، روز گذشته در شعبه ۵ دادگاه کیفری محاکمه شده و به 2 سال انفصال از خدمت، 2 سال تبعید و 99 ضربه شلاق محکوم شد.
سرویس خانه ملت پایگاه 598-وحید عزیزی؛ در بین امواجی از اخبار مایوس‌کننده که هر روز و هرساعت روان آدمی را آزاد می‌دهد، هستند خبرهایی که کورسویی از امید را در دل مردم روشن می‌کنند و تا حدودی فشارهای روانی جامعه را فرو می‌کاهند.

آنگونه که برخی منابع اعلام کرده‌اند؛ یکی از نمایندگان مجلس (س.خ) که پیش از این به اتهام رابطه‌ی نامشروع با یک زنِ جوان در کانون توجه قرار گرفته بود، روز گذشته در شعبه ۵ دادگاه کیفری محاکمه شده و به 2 سال انفصال از خدمت، 2 سال تبعید و 99 ضربه شلاق محکوم شد.

این نماینده مجلس تاکنون علیرغم تمام مستنداتی که در اختیار منابع قضایی قرار گرفته بود، حاضر به پذیرش اتهامات نمی‌شد، حمایت برخی جریانات سیاسی از س.خ نیز در سرپوش گذاشتن به افتضاح اخلاقیِ وی بی‌تاثیر نبوده است کمااینکه در زمان بررسی اعتبارنامه این نماینده مجلس (در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی) حجت الاسلام آقاتهرانی و حجت الاسلام حسینیان خواستار رد اعتبارنامه وی شدند اما برخی از نمایندگان اصلاح‌طلب همچون مسعود پزشکیان به دفاع از س.خ پرداختند و در نهایت اعتبارنامه وی را تایید کردند.


"زهرا نویدپور" زن جوانی که توسط س.خ مورد آزار جنسی قرار گرفته بود دیماه امسال در خانه‌ای در شهر ملکان به زندگی خود پایان داد. نویدپور قبل از خودکشی ماجرای تجاوزی که به حقوق انسانی‌اش شده بود را فاش کرد، آنگونه که از فایل صوتی منتسب به زهرا نویدپور پیداست این زنِ جوان برای پیدا کردن شغل به دفتر س.خ مراجعه می‌کند اما این نماینده مجلس با وعده‌ی ایجاد فرصت شغلی، زنِ جوان را به برقرای رابطه جنسی دعوت می‌کند و درنهایت در دفتری در خیابان ولیعصر تهران به او تجاوز می‌کند.

چندی پیش اکبر اعلمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در این خصوص نوشت: "این زن جوان در زمان حیات خود مدعی تجاوز رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس به خود بوده و حتی از او شکایت کرده بوده است؛ با این حال شکایت او به قوه قضاییه، هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان و حتی شورای نگهبان به جایی نرسیده است و او اقدام به خودکشی کرده است. حتی اگر اعلام شود که این خانم خودکشی کرده است، با توجه به نامه نگاری ها و اظهارات وی که در قالب فایل های صوتی و تصویری منتشر شده است، باید انگیزه و دلایلی که یک دختر ۲۸ ساله را وادار به خودکشی می‌کند، مشخص و به افکار عمومی اعلام شود”.

س. خ روز گذشته درحالی همه اتهاماتش را منکر شد که در مدارک دادگاه مشخص است ایشان ۲ سال با زهرا نویدپور در ارتباط بوده است.

پس از دفاعیات این نماینده مجلس در برابر هیئت قضایی شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران، قضات وارد شور شدند و س .خ را گناهکار شناخته و وی را بخاطر رابطه نامشروع با زهرا نویدپور به ۹۹ ضربه شلاق،  ۲سال تبعید و ۲ سال انفصال از خدمت محکوم کردند که این حکم هنوز قطعی نیست و در صورت اعتراض طرفین پرونده در دادگاه تجدید نظر بررسی و درباره قطعیت آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

بدون شک تایید اعتبارنامه افرادی همچون س.خ برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی با موازین قانونی و شرعی همخوانی ندارد و باعث بدبینی مردم نسبت به حاکمیت خواهد شد، بر همین اساس باید بپذیریم بسیاری از مشکلات بزرگی که در نهادها و سازمان های کشور وجود دارد نتیجه‌ی جانبداری‌های جناحی و منفعت‌طلبی سیاسی است؛ اگر در سال 87 مسعود پزشکیان به سخنان دلسوزانه حجت الاسلام آقاتهرانی احترام گذاشته بود و در دفاع از رفتار س.خ برنمی‌آمد شاید پرونده این نماینده مجلس زودتر به نتیجه می‌رسید و یک زن جوان به خودکشی پناه نمی‌برد.