آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۰۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۳
یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: سپاه صحابه و لشگر جنگوی پاکستان عقبه گروهک تروریستی ریگی بوده و از سوی آمریکا تغذیه می‌شوند.
به گزارش 598، سعدالله زارعی در گفتگو با تسنیم، در مورد پیشینه اقدامات تروریستی در پاکستان و تحولات اخیر در این کشور اظهار داشت: در واقع پیدایی فرقه‌های تروریستی در پاکستان با واکنش‌های غرب و رژیم صهیونیستی در مقابل پیروزی انقلاب اسلامی ایران  ارتباط داشته است چراکه دولتمردان غربی همواره به دنبال براندازی و تضعیف انقلاب اسلامی از طرق مختلف بودند.

وی تصریح کرد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران سپاه صحابه که موسس آن حق نواز بود در پاکستان تشکیل شد و وی به صراحت اعلام کرد هدف از تشکیل این سپاه دفاع از پاکستان در مقابل ایران و عدم اشاعه انقلاب اسلامی به این کشور است لذا از ابتدای تشکیل این سپاه اقدامات تروریستی  آغاز شد که منجر به ترور شهید عارف حسینی شد.
 
این کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار داشت: در سال 1996 همزمان با پیروزی حزب‌الله لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی که این رژیم جعلی را وادار به عقب‌نشینی از نهر لیتانی کرد، در واقع تشکیلات جدید تروریستی به نام جنگوی تشکیل شد که همان نسخه دوم از سپاه صحابه بود که دست به عملیات‌های تروریستی در پاکستان می‌زد و از سوی آمریکا هدایت می‌شد.

زارعی با بیان اینکه این گروههای تروریستی اقدام به جنایات زیادی در علیه ایران زده اند، افزود: در کنسولگری لاهور در پاکستان تعداد بسیاری از دیپلمات‌های کشورمان توسط این گروههای تروریستی به شهادت رسیدند که این جنایات از دل همین سپاه صحابه و لشگر جنگوی بود که بعدها گروه تروریستی ریگی نیز از داخل آن به وجود آمد.

وی اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با پوشش اطلاعاتی که در اختیار این گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد موجب اقدامات تروریستی زیادی در خاک پاکستان و کشتار شیعیان می‌شوند و هر فردی که به اهداف ایرانی و انقلاب اسلامی نزدیک باشد خواه سنی و شیعه، از تیررس این گروههای تروریستی در امان نخواهد بود.

زارعی تاکید کرد: پول عربستان، اطلاعات آمریکا نیز موجب بحران در پاکستان شده و آنها تلاش می‌کنند میان شیعه و سنی اختلاف به وجود آورده تا به اهداف ضد ایرانی خود در منطقه خاورمیانه دست پیدا کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: