آخرین اخبار
کد خبر: ۱۶۱۲۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۵
الجزیره قطر اهداف احتمالی آمریکا برای هدف قرار دادن در خاک سوریه را منتشر کرد.

به گزارش 598 به نقل از مانیتورینگ خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی الجزیره تصاویری از مناطقی که آمریکا در صورت حمله به سوریه هدف قرار خواهد داد را منتشر کرد که طی آن نشان داده شده که آمریکا علاوه بر 38 منطقه اعلام شده ده‌ها منطقه دیگر را نیز هدف قرار خواهد داد تا زیرساخت‌های سوریه را منهدم کند.

بنابراین گزارش، در اولین تصویر منتشر شده فرودگاه‌ها و مناطقی که به عنوان ذاغه تسلیحات شیمیایی نشان داده شده‌اند در حمله آمریکا هدف قرار خواهند گرفت.

نکته جالب توجه این است که در تمام مناطقی که افراد مسلح درحال درگیری با ارتش سوریه هستند و ارتش در آستانه پیروزی بر مخالفان قرار دارد، نقاطی به عنوان مراکز تسلیحات شیمیایی به عنوان اهداف موشک‌های آمریکایی مشخص شده است.

این مناطق عبارتند از حلب، حمص، حماه، لاذقیه و ریف دمشق که در طی ماه‌های اخیر ارتش توانسته مخالفان مسلح را در آنجا وادار به عقب نشینی کند.ارتش در ماه‌های گذشته تروریست‌ها را در خالدیه و القصیر در حمص شکست داد، در حلب نیز تروریست‌ها را تحت محاصره قرار داده است، همچنین در لاذقیه طرح حمله افراد مسلح برای دستیابی به ساحل مدیترانه را ناکام گذاشته و اخیراً نیز در عملیاتی تحت عنوان «سپر پایتخت» افراد مسلح را در آستانه شکستی راهبردی در ریف دمشق قرار داده است.

همچنین نکته قابل توجه دیگر این است که آمریکا فرودگاه‌های سوریه در تمام مناطق این کشور را جزء اهداف احتمالی اعلام کرده که نشان دهنده زمینه سازی کاخ سفید برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه است.

 

عکس دیگری که الجزیره منتشر کرده، مناطقی است که آمریکا در دمشق هدف قرار می‌دهد که از آن جمله؛ کاخ ریاست جمهوری و مقر گارد ریاست جمهوری، مقر ستاد کل، مراکز اطلاعات ارتش و اطلاعات نیروی هوایی و مرکز اطلاعات سیاسی ارتش سوریه است.

 

هرچند آمریکا مدعی است که تنها قصد هدف قرار دادن اهداف نظامی در دمشق را دارد ولی انتظار می‌رود در صورت حمله به این مناطق که اغلب در مرکز شهر دمشق و مناطق پر رفت و آمد این شهر است، تعداد زیادی از غیرنظامیان کشته شوند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا شب گذشته بار دیگر با متهم کردن دمشق به بکارگیری سلاح شیمیایی تاکید کرد که قصد مجازات کردن دولت سوریه را دارد و اقدام نظامی این کشور در سوریه محدود خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: