آخرین اخبار
کد خبر: ۱۹۵۵۷۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۹
به دنبال توقیف و ارجاع رسانه های منتقد دولت به محاکم قضایی:
اما امروز درست همان زمانی که حجت الاسلام حسن روحانی در دیدار با استانداران کشور از شعار احترام به نظر مخالف و استقبال از نقد مخالفین و بالا بردن آستانه تحمل مسئولین دولتی سخن می گفت هیئت نظارت بر مطبوعات در اقدامی قابل تامل دستور توقف فعالیت هفته نامه «یالثارات الحسین» و همچنین ارجاع پرونده روزنامه وطن امروز و هفته نامه 9 دی را به مراجع قضایی صادر نمود.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، حجت الاسلام حسن روحانی که با شعار "دانستن حق مردم است" توانست سکان دولت یازدهم را به دست بگیرد و دولت تدبیر و امید را پایه گذاری کند علی رغم ادعای احترام به نظر مخالف تاکنون کارنامه ای روشنی را از خود بر جای نگذاشته است.

در اولین قدم وزیر دولتی که دانستن را حق مردم می دانست از ارائه گزارش فعالیت های تیم مذاکره کننده هسته ای به نمایندگان مجلس ممانعت نموده و آقای ظریف تلویحاً اعلام می نماید که نمی تواند گزارش کامل مذاکرات را به نمایندگان ارائه دهد.

دیدار نمایشی رئیس جمهور با دانشجویان که با حضور تعداد زیادی از کارکنان دانشگاه برگزار شد و همچنین برخورد گزینشی دفتر رئیس جمهور در دعوت از تشکل های دانشجویی برای ارائه دغدغه های دانشجویان در دیدار با دکتر روحانی از دیگر نقاط تاریک نقد پذیری دولت یازدهم به شمار می رود.اما امروز درست همان زمانی که حجت الاسلام حسن روحانی در دیدار با استانداران کشور از شعار احترام به نظر مخالف و استقبال از نقد مخالفین و بالا بردن آستانه تحمل مسئولین دولتی سخن می گفت هیئت نظارت بر مطبوعات در اقدامی قابل تامل دستور توقف فعالیت هفته نامه «یالثارات الحسین» و همچنین ارجاع پرونده روزنامه وطن امروز و هفته نامه 9 دی را به مراجع قضایی صادر نمود.

در همین خصوص مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  تسنیم، در واکنش به تصمیم هیات نظارت بر مطبوعات در ارجاع پرونده روزنامه وطن امروز به قوه قضاییه گفت: مایه تاسف است که روزنامه «وطن امروز» بخاطر اطلاع‌رسانی درباره فساد نفتی کرسنت توسط دولت به مرجع قضایی فرستاده شده است.

صاحب امتیاز روزنامه وطن امروز افزود: در حیرتیم چگونه در این دوره علیه مقدس‌ترین مقدسات هتاکی و توهین می‌شود و آب از آب تکان نمی‌خورد، اما به‌خاطر اطلاع‌رسانی دباره یک فساد رسوای نفتی که اتفاقا در دوره وزارت وزیر نفت فعلی هم رخ داده است، باید دهان‌ها بسته شود.

مهرداد بذرپاش نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که دولت پز دفاع از آزادی بیان می‌دهد و همین امروز آقای روحانی در جلسه استانداران عنوان کرده‌اند که «دولت نقدها را تحمل می‌کند و منقدین باید در بیان نقد خود آزاد باشند» اما به نظر می‌رسد ایشان از بیان این جملات منظور دیگری داشته‌اند.

وی اظهار داشت: این لکه سیاهی بر دامان کارنامه مبارزه با فساد است که به رسانه‌ها ابلاغ کنند که درباره فلان فساد نفتی چیزی ننویسید؛ خیانت هایی که درباره پرونده کرسنت رخ داده است در تاریخ ثبت خواهد شد و دولت نباید جلوی روشنگری رسانه ها و دفاع از حقوق مردم را بگیرد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۷
0
1
همین اصولگراها
همت نیوز و نکات پرس رو زدن صداشون در نیومد
ادامه دارد این جریان
عابدین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
1
4
کیهان و رسالت رو هم تعطیل کنین که با خیال راحت بتونین ادامه بدین یه جایزه حمایت برتر هم به شرق و آفتاب یزد بدین که دیگه حساب بیاد دست اونایی که از افشایی فسادهایی دولت سود میبرن! اینا خودشون عرضه هیچ کاری رو ندارن نونشون از راه لو دادن شما در میاد راپورتچی های نامرد! اینا همون گروه کمی! هستن که از دست آوردهای عظیم! توافق ژنوچای ضرر کرده اند همونای که اگه حرفی درباره توافق نامه میزنند از سر دلسوزی واسه عزت ملت و کشور نیست اینا سودشون تو تحریمه! هرکی هر حرف مخالفی زد بدونید از همون گروه اقلیتی هستن که تا همین حالا از رفع همه ی تحریمها علی الخصوص تحریم خیلی خیلی بزرگی مث تحریم قطعات خودرو ! یه هزار میلیاردی ضرر کردن! به امید تعطیل شدن تلویزیون و جایگزینی بی بی سی فارسی!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: