کد خبر: ۲۱۶۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹
شرایط ثبت نام برای بن کارت دانشجویی اعلام شد اما نکاتی وجود دارد که دانشجویان باید آن را در هنگام ثبت نام رعایت کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جهت تسهیل در امر توزیع یارانه خرید کتاب در سراسر کشور برای دانشجویان و طلاب دستور العمل زیر را ابلاغ کرد.

امسال میزان اعتبار بن‌های کتاب افزایش ۲۰ درصدی داشته است از این رو حدود ۳ میلیارد تومان برای این بخش تخصیص یافته است.

* توضیحات:

کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است.

زمان ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۳/۰۱/۲۷ تا قبل از برگزاری نمایشگاه و از طریق سامانه ثبت نام کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب به آدرس Tibf.net است.

زمان توزیع کارت از تاریخ ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ تا پایان نمایشگاه است.

دانشجویان به هنگام ثبت نام می‌توانند اقدام به درخواست کارت برای خرید در نمایشگاه کتاب تهران ارئه کرده یا درخواست صدور کارت مجازی برای خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران ارائه دهند.

فهرست تمامی افرادی که در سامانه ثبت نام می‌کنند با فهرست دانشجویان و طلاب که از طریق مراجع ذیصلاح (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه علمیه قم) در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است، مطابقت داده شده و در صورت تأیید هویت، شماره رهگیری برای آنان صادر می‌شود.

متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو (به صورت اینترنتی) برای دریافت بن کارت می‌بایست صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب نموده‌اند مراجعه کرده و از مراجعه به شعب دیگر خودداری نمایند.

مدارک لازم هنگام دریافت کارت عبارتند از کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه.

* هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است

اعتبار موجود در کارت‌ها ۶۰۰ هزار ریال است که ۳۰۰ هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معادل آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت اینترنتی پرداخت می‌شود.

یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. کارتهای ویژه خرید در نمایشگاه فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل نمایشگاه قابل استفاده است و پس از آن به مانند کارتهای مجازی خرید کتاب تا پایان خرداد ماه سال جاری امکان خرید از نمایشگاه آنلاین کتاب تهران وجود دارد.

* دانشجویان پیامک ثبت نام دریافت می‌کنند

حسین صفری پیرامون بن کارت‌های دانشجویی تصریح کرد: دانشجویان و طلاب می‌توانند برای ثبت‌نام و ارائه درخواست خود از تاریخ ۲۷ فروردین به وب‌سایت بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به نشانی tibf.net مراجعه کنند. امسال میزان اعتبار بن‌های کتاب افزایش ۲۰ درصدی داشته است و دانشجویان و طلاب می‌توانند با پرداخت ۳۰ هزار تومان بن‌های اعتباری ۶۰ هزار تومانی دریافت کنند. شرایط ثبت‌نام و ضوابط دریافت بن‌ کتاب نیز بر روی وب‌سایت بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر شد.

این مسئول اجرایی درباره اینکه چه کرده‌اید تا دانشجویان در صف‌های طولانی دریافت بن کارت قرار نگیرند،؛ ابراز داشت: دانشجویان پس از مراجعه به سایت و ثبت نام، پیامکی دریافت می‌کنند این پیامک حاوی تایید ثبت نام و ذکر شعب بانک نزدیک محل سکونت دانشجو است، از این رو در نمایشگاه کارتی توزیع نخواهد شد، این عملیات از سال گذشته آغاز شد، اما امسال این پروسه کامل‌تر انجام می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: