آخرین اخبار
کد خبر: ۲۸۰۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۸
هنرمندان و اهالی ورزش درگذشت مرتضی احمدی، هنرمند فقید کشور را این گونه تسلیت گفتند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، مرتضی احمدی هنرمند کشورمان در نودمین بهار زندگیش و در ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) چهره در نقاب خاک کشید.

او که عنوان قدیمی ترین طرفدار پرسپولیس را یدک می‌کشید در آستانه شب یلدا، اهالی هنر و جامعه ورزش را ترک کرد.

پس از درگذشت این هنرمند ایران، اهالی ورزش و هنر احساسات خودشان را این گونه نشان دادند:

 

تعدادی از اهالی ورزش:

علی کریمی: قدیمى ترین پرسپولیسى از بین ما رفت، روحش شاد و یادش گرامى

 

امیر قلعه نویی: مرتضی احمدی از مفاخر هنر این مملکت بود که می توان او را یک هنرمند ملی خطاب کرد. آن مرحوم در رادیو، تلویزیون و سینما حدود 60 تا 70 سال برای هنر ایران زحمت کشید و حالا تحمل فقدان او قطعا برای این ملت و به ویژه خانواده آن مرحوم آسان نیست.

مرتضی احمدی انسانی بسیار بزرگ و وارسته بود که درگذشتش در روز وفات پیامبر اکرم(ص) نشان می دهد که ایشان اهل بیتی بوده است .

بنده در چند نوبت با ایشان دیدار داشتم که یکی از خاطرانگیزترین آنها در اصفهان بود. وقتی پای صحبتهای احمدی و امثال احمدی می نشینیم، متوجه منش و معرفت موجود در گذشته این مملکت می شویم. آن زمان است که دلمان به حال خودمان و اوضاعی که امروزه با آن مواجه هستیم می سوزد. روحش شاد

 

 

علی انصاریان: یلدات مبارک عمو مرتضى دوست داشتنى، روحت آرام و شاد

 

 

محسن خلیلی: روحت شاد بزرگ مرد پرسپولیسى

 

 

محمد نصرتی: خدایش بیامرزد. واقعا همیشه باعث شادی مردم بود و دوست داشتنی

 

* هنرمندان:

فرهاد اصلانی: مرتضی احمدی مردی از مردان گنجینه ی هنر و ادب این مرز و بوم در شب یلدا هم سفره ی بهشتیان شد یادش گرامی.

 

بهنوش بختیاری: آقای مرتضی احمدی الهی قربون شما برم..ما امروز ساعت دو داشتیم می آمدیم خونت واسه عیادتت..من خیلی دوستت داشتم و دارم..تمام ترانه های کوچه بازاریتو حفظ کردم..رادیو رو با شما شناختیم..پینوکیو..کارتونای بچگیم..سریال خانه قدیمی سال هفتادو شش شما نقش پدرم رو داشتید وخانم خیرابادی نقش مادرم..غروبا تو اون حیاطه خونه تو سرچشمه نون پنیر خیار گوجه میخوردیم و من وشما کل کل با استقلالیا میکردیم..نوار کاست محمد نوری بهم دادی..گفتی برای بازیگری باید خوب موسیقی گوش کنی..صدات منو میبرد اون قدیما..پدربزرگم سید رضای زیر بازارچه سعادت صداش عین شما گرم و گل بود..مثل تو دیگه نمیاد..همسرم تاثر منو خیلی فهمید..چون سی دی شما بیشتر تو ضبط بود..تسلیت میگم رفتن این هنرمند واقعیو به مردم ایران..جامعه هنری وخانواده محترمشون...روحت شاد ویادتون گرامی آقا جان...یاعلی

 

 

مهرانه مهین ترابی: آرام بخواب استاد

 

مهناز افشار: تسلیت و تسلیت به خانواده محترم اقای مرتضی احمدی و همه مردم عزیز و صبر برای بازماندگان روحشان متعالی کاش این همه غم زودتر جای خود را به شادیها دهد و در خبر رسانی خبرهای خوش از هم پیشی بگیریم  .

غم و شادی همیشه همراه هم بودند پس منتظر شادی خواهیم ماند.

 

امیر جعفری: روحت شاد

 

لیلا اوتادی: عجب پاییزی، که فقط برگها نریخت تسلیت

 

هانیه توسلی: در آخرین روز پاییز رفت. مى دانم خیلى از ما با او و صداى دلنشینش خاطره داریم. از نوار قصه هاى بچگى در دوران جنگ گرفته تا صداى بعضى شخصیت هاى کارتونى و بازى در نقش پیرمردهاى خوش سر و زبان مثل آرایشگاه زیبا. خواندن ترانه هاى قدیمى و فولکلور با ضرب خوانى هم از کارهاى دیگر او هستند. مرتضا احمدى چند کتاب هم نوشته و گرداورى کرده که حتمن براى مطالعه ى فرهنگ عامه بسیار مفید است. بسیار دوستش داشتم و دارم. همیشه به دل مى نشست. انگار پدربزرگ تک تک بچه ها بود که بلد بود خوب و شیرین قصه تعریف کند. عجب عمر مفیدى داشت و چه حضور نازنینى. درگذشت او را به خانواده و دوستدارانش و خانواده ى دوبله و تئاتر و سینما تسلیت مى گویم. یادش گرامى.

 

 

شهرام حقیقت دوست: چه پاییزیست این پاییز.... روحت شاد مرد بزرگ.

 

 

امیرحسین رستمی: یه روز خوب بود که با همت منصور عزیزم ثبت شد تا ابدالاباد،بااستاد احمدى دوست داشتنى که بینهایت برام عزیز بود.امسال بدترین سال زندگیم بود،بدترین.بدترین. روحش شاد این مرد بزرگ ومهربون وقرین ارامش.امین

 

 

باران کوثری: گامی فراسوی جهان

 

رامبد جوان: عجب پاییزی بود ... روحش شاد و یادش گرامی

 

 

بهنام تشکر: استاد...یلدایت مبارک...زمین سیری ناپذیر شده

 

 

نادر سلیمانی: اخرین برگ این پاییز لعنتی هم ریخت، چقدر این خبر ناراحتم کرد، امیدوارم روح بزرگوارشون در ارامش باشه

 

 

 

میلادکی مرام: نمى دانم حکمت چیست.٢٨ صفر،امام حسن،شب یلدا.!!!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: