آخرین اخبار
کد خبر: ۳۰۴۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۶
با حکم رئیس رسانه ملی و رئیس سازمان بسیج مستضعفین به سمت ریاست مرکز بسیج صداوسیما منصوب شد.

 به گزارش پایگاه 598، مراسم تکریم از خدمات دکتر جعفری و معارفه برادر بسیجی محمود عاطفی رئیس جدید مرکز بسیج صداوسیما با حضور سردار نقدی، معاونان، مدیران ارشد، بسیجیان و کارکنان رسانه ملی، روز دوشنبه 25 اسفند93 در سالن شهید رضوان مرکز بسیج صداوسیما برگزار می‌شود.

با انتصاب مسئول جدید بسیج صداوسیما و ابلاغ مأموریت­های خاص رسانه­ای، دور جدید فعالیت­های بسیجیان رسانه ملی رقم خورد.

به دنبال انتصاب علی‌اصغر جعفری به سمت معاون سرمایه انسانی سازمان، محمود عاطفی ریاست مرکز بسیج رسانه ملی را عهده­دار شد. وی پیش‌ازاین نیز از سال 1376، بیش از یک دهه مسئولیت مرکز بسیج سازمان را عهده­دار بود. گسترش کمی و کیفی بسیج سازمان و ایفای نقش مؤثر بسیج در عرصه مأموریت‌های رسانه ملی به‌خصوص حوزه برنامه­‌سازی در این دوره صورت گرفت.

در سال­های مسئولیت عاطفی در مرکز بسیج سازمان با سازمان‌دهی تیم‌­های برنامه­سازی و تولید فنی، بسیجیان رسانه ملی، حضور گسترده­ای در پوشش اخبار بحران‌های منطقه ازجمله عراق، افغانستان، جنگ33 روزه لبنان داشته­‌اند که در انجام این مأموریت­‌ها، وی شخصاً دوشادوش نیروهای اعزامی حضور داشته است. ارسال 24 کامیون کمک­های اهدایی کارکنان سازمان به مردم زلزله‌زده بم و احداث یک باب مدرسه به نام شهدای رسانه ملی در منطقه  از جمله فعالیت‌های ماندگار بسیج سازمان در آن دوران بوده است. تدوین و اجرای برنامه‌های حفظ و انسجام کارکنان بسیجی و برنامه‌ریزی برای میزبانی 5 شهید گمنام عملیات بدر در مسجد بلال، بخشی از عمده فعالیت‌های فرهنگی و اثرگذار دوران مسئولیت عاطفی بوده است. عاطفی پس‌ازاین دوره به‌عنوان مدیرکل روابط عمومی سازمان و پس‌ازآن به‌عنوان مدیرکل امور مجلس صداوسیما فعالیت داشته است. وی از سال گذشته با حکم رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح، به‌عنوان رئیس سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس منصوب و مشغول به کار است.

عاطفی تهیه‌کننده ارشد تلویزیونی و در میان هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون چهره‌ای شناخته‌شده است. دو تن از برادران وی شهید و نیز دو تن دیگر از جانبازان دفاع مقدس و خود وی از رزمندگان و جانباز 50 درصد است.

دوره 4 ساله مدیریت علی‌اصغر جعفری در بسیج رسانه ملی را می‌توان یکی از دوره‌های پرافتخار بسیج صداوسیما نامید؛ در خلال سال‌های 89 تا 93، علی‌رغم نوپایی ساختار و تنگناهای مالی، با بهره‌گیری از روحیه بسیجی و مدیریت جهادی، ضمن تغییر مأموریت، اصلاح ساختار، ایجاد سازوکار لازم برای حرکت در پارادایم جدید، همپای حفظ و گسترش فعالیت‌های جاری، کاری سخت و طاقت‌فرسا بود؛ اما با توجه به روحیه انقلابی مجموعه مدیران، فرماندهان، کارکنان ستادی و اعضای بسیج، آنچه به ثمر نشست فراتر از پیش‌بینی‌ها و طراحی‌های اولیه بود.

ارتقاء و تثبیت سازمان کار، ساختار اداری، جذب، سازمان‌دهی اعضاء قبلی و رشد 60 درصدی جذب، ورود تخصصی به حوزه‌های تولیدی اعم از رادیویی، تلویزیونی، سایبری، موسیقی و سرود، راه‌اندازی قرارگاه‌های رسانه‌ای راهیان نور، مقابله با تهدیدات نرم، رزمی عملیاتی، راه‌اندازی المپیاد ورزشی، کتابخانه و آرشیو تخصصی، ایجاد مدیریت‌های جدید فرهنگی، اردویی، ورزشی، مقاومت مردمی و آموزش نظامی (عملیات)، اطلاعات و برنامه‌ریزی، بازرسی و ارزشیابی، گردان‌های تخصصی سایبری، تولیدات رادیویی و مقابله با تهدید نرم، بخشی از این توفیقات است.

بسیج صداوسیما امروزه با برخورداری از 16 هزار نفر عضو، 1000 سرحلقه آموزشی و برنامه‌ریزی و شکل‌گیری حلقه‌های صالحین و از بعد تولید برنامه 30 سریال (الف) در دست تولید، 23 تله‌فیلم، دو مجموعه بلند انیمیشن به‌عنوان بلندترین انیمیشن جمهوری اسلامی ایران، 9 مستند بین‌المللی، 34 مستند داخلی، 50 قطعه موسیقی و کلیپ و بیش از 1000 برنامه نمایشی رادیویی در قالب سازمان دوم رسانه‌ای گام‌های مثبت و مؤثری را برداشته است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: