آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۴۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با اینکه صراحتا در قانون بودجه سال ۹۴ آمده که واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی تا پایان برنامه پنج ساله ممنوع است، اصرار دولت مبنی بر واگذاری مدارس دولتی چه دلیلی دارد؟

به گزارش پایگاه 598 مهرداد بذرپاش در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این مطلب گفت: اقدام برای واگذاری مدارس با هدف خودگردان کردن آن، حرف نامناسبی است چرا که در درجه اول با این نوع واگذاری ابتدا تیم مدیریتی مدارس، با معلمان آن مدرسه خداحافظی می کنند و بعد به جذب افراد از بیرون به صورت ساعتی روی می آورند که در این چند تجربه این اتفاق افتاده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اضافه کرد : به بهانه پرداخت سرانه هر دانش آموز می گویند مشکل منابع را حل می کنیم ولی این روش نیز جواب نداده چرا که مدیران جدید برای جبران کمبود منابع اقدام به جذب دانش آموزان پولی می کنند که با این روش باید با آموزش و پرورش رایگان که در قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده، خداحافظی کرد.

بذرپاش ادامه داد: این نحوه مدیریت در آموزش و پرورش که باعث آزردگی خاطر فرهنگیان عزیز و خدوم از یک طرف و نارضایتی اولیای دانش آموزان از طرف دیگر شده است، به هیچ وجه قابل قبول نیست و اگر این رویه ادامه پیدا کند مجلس حتماً تصمیم لازم خود را می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: