آخرین اخبار
کد خبر: ۳۱۴۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۱
بی‌بی‌سی به نقل از پلیس ولایت نیمروز در جنوب غرب افغانستان مدعی شد یک نفر به اتهام فروش لاشه یک فروند هواپیمای بدون‌ سرنشین آمریکایی به "ایرانی‌ها" بازداشت شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ژنرال محمدقسیم جنگل‌باغ، فرمانده پلیس نیمروز در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی اعلام کرد این هواپیمای بدون سرنشین کوچک تجسسی در یکی از محلات این ولایت در روزهای گذشته سقوط کرده بود.

وی گفت این فرد با همکاری شماری از اشخاص دیگر این پهپاد را به قیمت ۱۵۰ میلیون تومان به "ایرانی‌ها" فروخته بود، اما پیش از تحویل آن، فرد فروشنده از سوی پلیس نیمروز بازداشت شد.

فرمانده پلیس نیمروز افزود: این هواپیما مربوط به پایگاه‌های آمریکا بوده که به دست افراد محلی افتاده بود. آن‌ها با تعدادی ایرانی معامله کرده بودند که خوشبختانه ما آگاه شدیم و فعلاً این پهپاد نزد ماست.

فرمانده پلیس نیمروز گفت: این پهپاد کوچک که در آن دوربین‌های فیلم‌برداری و عکاسی نصب شده است، از یکی از پایگاه‌های نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان پرواز کرده بود.

فرماندهان نیروهای آمریکایی در افغانستان هنوز در این خصوص واکنشی نشان نداده‌اند. همچنین جزئیات این پهپاد و دلیل و محل دقیق سقوط آن اعلام نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: