آخرین اخبار
کد خبر: ۳۲۸۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر لزوم دریافت خسارت از شرکت پژو تأکید کرد و گفت: مجلس در انعقاد قراردادهای جدید خودروسازان با شرکای بین المللی نظارت لازم را خواهد داشت.
به گزارش پايگاه 598 به نقل از تسنيم، روح الله عباسپور حضور دوباره شرکت پژو در بازار خودروی ایران را بسیار قابل تأمل دانست و اظهارداشت: این شرکت در شرایط سخت تحریم‌های بین المللی بازار ایران را با وعده کسب سود بیشتر در شراکت با جنرال موتور ترک کرد که باید پاسخگویی این موضوع و پرداخت خسارت باشد.

وی با بیان اینکه البته خود این شرکت هم از قطع همکاری با ایران دچار مشکلاتی شد و حدود 8 هزار نفر از نیروی های خود را اخراج کرد، افزود: برای عدم تکرار مشکلات باید در تنظیم قراردادهای جدید با این شرکت منطقی عمل کرده و آنها را ملزم به ایفای تعهدات خود در قراردادها کنیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: در حال حاضر شرکت‌های بزرگ خودروسازای خواستار ورود به بازار ایران هستند که این موضوع نشان می‌دهد خودروسازان نباید در شراکت‌های بین المللی فقط خود را محدود به فرانسوی‌ها کنند.

عباسپور بر لزوم دریافت خسارت از شرکت پژو تأکید کرد و گفت: خودروسازان باید ضمن مذاکره و اعلام شرایط خود از شرکت پژو خسارت دریافت کند. در کنار این موضوع پژو باید بداند بازار ایران مانند سابق در اختیار او نخواهد بود.

وی تصریح کرد: مجلس در انعقاد قراردادهای جدید شرکت های خودروساز با شرکای بین المللی نظارت لازم را خواهد داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: