آخرین اخبار
کد خبر: ۳۲۹۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۴
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امکان ندارد که کنکور حذف شود.
به گزارش پایگاه 598، شهداد عبداللهی در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: تا زمانی که رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌ها وجود دارد و رسیدن به این رشته‌ها با رقابت امکان‌پذیر است، پس حذف کنکور بی‌معناست.

وی از اجرای طرحی با شناسایی خیرین آموزشی خبر داد که در آن در کنار ساخت و ساز مدارس خیرین در تجهیز هنرستان‌ها و مراکز آموزشی فعالیت می‌کنند و زمینه تحصیل مناسب نسل آینده را با امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فراهم می‌آورند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان ضرورت تجهیز مدارس را به امکانات الکترونیکی، کتابخانه‌ای و منابع مورد نیاز یادآور شد و گفت: ما نیز معترف هستیم که در مناطق محروم و روستایی امکان تجهیز واحدهای آموزشی به کلاس‌های تقویتی، تست‌زنی و تأمین کتاب‌های مورد نیاز کنکور وجود ندارد ولی علی‌رغم این محدودیت‌ها تلاش برای تقویت کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی است.

عبداللهی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد را به عنوان یک اولویت یادآور شد و تصریح کرد: هر چند در فعال کردن این آموزشگاه‌ها بحث انتفاعی بیشتر مد نظر است اما نباید به هر قیمتی فعالیت‌های آموزشی انجام شده و امکان برخی سوءاستفاده‌های احتمالی فراهم آید در حالی که باید به صورت قانونی و با مجوز رسمی این آموزشگاه‌ها با نرخ مصوب فعالیت کنند.

وی ضرورت حل مشکلات معیشتی معلمان را به عنوان یک ضرورت حتمی یادآور شد و افزود: در کنار حل مشکلات معیشتی مردم، معیشتی معلمان، برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی معلمان در رشته‌های مختلف مورد توجه است چرا که اگر معلم نتواند حضور شایسته‌ای را در کلاس درس تجربه کند قطعاً نبض آموزش و پرورش ما ضعیف و ضعیف‌تر می‌زند.

عبداللهی بیان کرد: در حمایت از دانش‌آموزان هنرستان‌ها و نظام فنی و حرفه‌ای و کار و دانش که در اوج مظلومیت هستند، طرح آراستگی هنرستان‌ها در حال اجراست که در همین زمینه سال گذشته 750 میلیون تومان و امسال نیز یک میلیارد تومان برای خرید و تأمین تجهیزات هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در هفته مشاغل سعی کردیم دانش‌آموزان را بیشتر با رشته‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای آشنا کنیم که با توجه به انتخاب رشته دانش‌آموزان از پایه نهم امیدواریم با هدایت‌ها و راهنمایی‌های مناسب امکان بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها فراهم آید.

عبداللهی ادامه داد: در روزهای اخیر پنج دانش‌آموز نظام فنی و حرفه‌ای این استان با کسب مدال‌های رنگارنگ و رتبه‌های ممتاز سعی کردند تا موفقیتی برای این استان کسب کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امکان حذف کنکور وجود ندارد چرا که در راهیابی به رشته‌های پرطرفدار دانشگاه‌ها رقابتی نیاز است که این رقابت در قالب رقابت دانش‌آموزان در آزمون سراسری امکان‌پذیر است.
برچسب ها: کنکور ، حذف‌
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: