آخرین اخبار
کد خبر: ۳۳۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴
یکی از همکاران رئیس رسانه ملی سیما در نامه‌ای به وی نوشت: نکند همان‌هایی که با ساخت"یک خانواده محترم" به خانواده شهدا توهین کردند امروز در کسوت مشاور مدیر شبکه مستند سعی در ایجاد یک خط خاص داشته باشند.
به گزارش پایگاه 598، در پی سخنان روز گذشته محمد سرافراز رئیس صداوسیما در جمع مدیران رسانه ملی یکی از همکاران وی در نامه‌ای به وی با اشاره به پخش مستند «چنارستان» نگرانی‌های خود را درباره حرکت خزنده برخی جریان‌ها برای سوق دادن کشور به سمت فضای موجود کشور در دوران شاه را مطرح کرده است.

این نامه را در زیر می‌توانید بخوانید:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سرافراز

سلام علیکم

بعد از دعا برای فرج حضرت حجت(عج)، بی‌مقدمه عرض می‌کنم بندبند فرمایشات شما در دومین نشست سراسری مدیران رسانه ملی حاوی نکات ارزشمند و عمیقی بود.

حضرتعالی به درستی و با شناخت فضای کشور به سوژه‌سازی برخی افراد و جریان‌ها در داخل کشور برای رسانه‌های بیگانه اشاره فرمودید و به عنوان مثال از شایعاتی مبنی بر دستور سازمان در «منع صحبت در مورد صلح امام حسن(ع) در زمان توافق» و شایعه «حذف صدای سامی یوسف از آنتن صداوسیما» و از موج‌سواری بی‌بی‌سی، گاردین و رادیو فردا سخن به میان آوردید و در ادامه، از حرکت خزنده برخی جریان‌ها برای سوق دادن کشور به سمت فضای موجود کشور در دوران شاه سخن گفتید که نکته بسیار درست، بجا و دقیقی بود.

حساسیت شما را بارها در پیشبرد اهداف والای جمهوری اسلامی و صدور فرهنگی انقلاب و گفتمان امام راحل به خارج از مرزهای کشورمان دیده‌ام، شما در التزام قلبی به فرمایشات رهبری، کارنامه درخشانی دارید و به‌حمدلله سر بلندید،  لذا به خوبی می‌دانم که به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما، حرکت خزنده فرهنگی به سمت دوران پیش از انقلاب را در مجموعه تحت امر خود تحمل نمی‌کنید.

درست 5 روز قبل از سخنان شما نسبت به موضوع فوق‌الذکر، با نمایش فیلم مستندی بنام «چنارستان» که در مدح و منقبت دوران رضاخان است بر آنتن شبکه مستند مواجهه شدم، مستندی که بنا بر مشاهدات با 20 دقیقه حذفیات از ارجاعات مستقیم به شکوه دوران رضا شاه و در تدوینی دوباره به سفارش مدیر شبکه مستند برای پخش از آنتن رسانه انقلاب ایران آماده شده بود.

حقیر به عنوان کارشناس جزء رسانه و شما به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما بر این نکته اشتراک نظر داریم که روح یک اثر هنری با حذف‌های متعدد نیز تغییر نخواهدکرد کما اینکه مستند پرحاشیه فوق الذکر، در پایان و جمع‌بندی برای مخاطب، یک نیتجه‌گیری ذهنی بیشتر باقی نمی‌گذاشت و آن اینکه دوران رضا خان دوران شکوفایی ایران بوده است.

شاید پخش یک مستند با این شکل و شمایل و محتوا در وهله اول، مسئله چندان مهم و قابل توجهی نباشد. اما شما بهتر می‌دانید، چند سالی است تلاش‌های متعددی در شبکه‌های معاند و ضدانقلاب در ضریب دادن به فعالیت‌های پهلوی اول آغاز شده و با تحریف تاریخ برای نسل جوان فعلی کشور، تاریخ سازی می‌کنند.

از خودم می‌پرسم نکند این مستندها و تاریخ‌سازی‌ها که به فرموده شما حرکت خزنده‌ای دارند، در ذیل پروژه نفاق، آرام آرام در رسانه ملی بیشتر شوند و ما با پول بیت‌المال در جهت پروژه‌های بلند مدت دشمنان انقلاب، نقش‌آفرینی کنیم در حالیکه مقام معظم رهبری بارها بر ذکاوت و درایت مدیران رسانه ملی در نشر درست و دقیق گفتمان انقلاب تاکید کرده‌اند.

نکند همان‌هایی که در سیما فیلم در ساخت فیلم ضد ارزشی «یک خانواده محترم» به خانواده شهدا توهین کردند و دل مادران شهدا را به درد آوردند، امروز در کسوت مشاور مدیر شبکه مستند و دیگر بخش‌های سازمان قرار داشته باشند و با برنامه‌های بلند مدت فرهنگی ـ رسانه‌ای سعی در ایجاد یک خط خاص داشته باشند و ما به هوش نباشیم!

جناب دکتر سرافراز پرگویی حقیر را بر شور جوانی و ارادتم به راه و مسیر حضرت روح‌الله ببخشید، حرف زیاد بود اما رسانه جای گفتن همه نکته‌ها نبود.

دردمند و ارادتمند

محمد آهویی   

همکار شما در رسانه ملی
منبع: نسیم
برچسب ها: 598 ، صداوسیما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: