آخرین اخبار
کد خبر: ۳۳۸۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
وزیر علوم در مراسم تقدیر از نفرات برتر کنکور ۹۴ گفت: امسال ۳۰۰ هزار صندلی دانشگاه خالی ماند.
به گزارش سرويس اقتصادي پایگاه 598، محمد فرهادی در مراسم تقدیر از برترین های کنکور سراسری سال 94 که توسط بانک پاسارگاد برگزار شد، به خالی ماندن 300 هزار صندلی دانشگاه ها اشاره کرد و اظهار داشت: 528 هزار نفر قبول و مجاز به انتخاب رشته شدند که 428 هزار نفر قبولی داشته ایم. هر چند تعداد ظرفیت مطلوب است؛ اما میزان شرکت کنندگان کمتر از ظرفیت است.

وی  همچنین از حذف کلمه غیرانتفاعی در اسامی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: طی یکی دو هفته آینده این امر از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ می شود.

وزیر علوم از توسعه دانشگاه های غیردولتی نیز بعنوان یکی از برنامه های وزارت علوم یاد کرد و افزود: تمامی دانشگاه ها نباید دولتی باشد و در طرح آمایش آموزش عالی بحث سهم مناسب برای آموزش عالی غیردولتی در نظر گرفته شده است.

مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز در این مراسم خطاب به نفرات برتر کنکور سراسری گفت: ما در این مسیر فقط از شما انتظار داریم که به فکر ایران اسلامی باشید و این آب و خاک را در باروری علم و توسعه دانش یاری برسانید.

وی  اظهار امیدواری کرد که روزی فرا برسد که این دانشجویان در کسوت استادانی باشند که شاگردان آنان، کشور را اداره می کنند. در این صورت نام این کشور اعتلا خواهد یافت.

به گزارش تسنیم، در این مراسم به نفرات نخست کنکور سر اسری در پنج رشته 25 هزار سهم، نفرات دوم 17 هزار و 500 سهم و نفرات سوم 12 هزار و 500 سهم بانک پاسارگاد اهدا شد ضمن این که هریک از این نخبگان، در طول مقطع تحصیلی خود ماهانه 6 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه دریافت خواهند کرد که البته این مبلغ در سال های آینده افزایش خواهد یافت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: