آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۲۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
رئیس کمیسیون صنایع مجلس:
رضا رحمانی: در توافقات جدید باید افزایش عمق ساخت داخل و صادرات محصولات در اولویت قرار گیرد. البته خودروسازان خارجی و به ویژه پژو باید بدانند ایران بازار خودروهای از رده خارج آنها نیست
به گزارش پایگاه 598، رضا رحمانی رئیس کمیسیون صنایع مجلس در مراسم افتتاح مرکز فروش و خدمات پس از فروش شرکت سیبا موتور با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته اعضای کمیسیون صنایع و وزیر صنعت نکات متعددی خصوص بهبود کیفیت و قیمت خودرو برای کسب رضایت مندی مشتریان مطرح شد، اظهار داشت: این روزها صحبت های زیادی مبنی بر همکاری مشترک خودروسازان با شرکت های خارجی مطرح می شود که خودروسازان باید در این رابطه رویکرد جدیدی را به کار گیرند.

وی با بیان اینکه ایران بد عهدی پژو را در اجرای تعهدات خود فراموش نمی‌کند، افزود: امروز ممکن است اجازه دهیم شرکت پژو برای مذاکره به ایران بیاید اما این به معنی انعقاد قرارداد بدون شرط نیست.

رحمانی اضافه کرد: شرکت پژو یک قرارداد 10 ساله با حضور روسای جمهور دو کشور با ایران منعقد کرده بود اما با اقدامی نادرست یک مرتبه بدون اجرای تعهدات، ایران را ترک کرد.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه نارضایتی خود را به مدیران شرکت پژو گفته ایم، تصریح کرد: 33 درصد از سود شرکت پژو از طریق بازار ایران تأمین می‌شد که قطعع همکاری آسیب های مختلفی را به خودروسازان ایرانی و فرانسوی وارد کرد.

وی به شروط مجلس برای انعقاد قرارداد جدید با شرکت های خودروساز از جمله پژو اشاره کرد و گفت: در توافقات جدید باید افزایش عمق ساخت داخل و صادرات محصولات در اولویت قرار گیرد. البته خودروسازان خارجی و به ویژه پژو باید بدانند ایران بازار خودروهای از رده خارج آنها نیست بلکه در قراردادهای جدید باید تولید خودروهای متنوع و روز ملاک عمل باشد
برچسب ها: 598 ، پژو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: