آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۴۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
وکیل بابک زنجانی با اشاره به این مطلب که برخی بدون آنکه اهلیت و صلاحیت قضاوت داشته باشند، زنجانی را مجرم تشخیص داده و در صددند با انتساب وی به یک جناح سیاسی، رقیب را در آستانه انتخابات تخریب نمایند گفت: در حالی که مسائل سیاسی، آفت پرونده های قضایی است و اجرای عدالت را متأثر میسازد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی متهم پرونده فساد نفتی نامه‌ای سرگشاده به رئیس قوه قضاییه نوشت.

متن این نامه به شرح زیر است.

محضر گرانقدر ریاست معظّم قوه قضائیه

حضرت آیت الله العظمی آملی لاریجانی (دام عزه)

با سلام و کمال احترام و تحیّات وافره و آرزوی تداوم تأییدات و توفیقات الهی

براساس وظیفه قانونی و شرعی دفاع از حقوق موکل و از باب ارادت به مصداق "فذکر فان الذکری تنفع المومنین" به استحضار عالی می رساند:

متأسفانه از بدو تشکیل پرونده، برخلاف اصول مسلم حقوقی و قوانین و مقررات موضوعه و آموزه های شرعی و مضامین اخلاقی، هجمه سنگین و گسترده ای علیه موکل اینجانب که تاکنون صرفاً در مظان اتهام می باشد و هیچ دادنامه قطعی علیه وی صادر نشده، شکل گرفته است.

تردیدی نیست که باید با قاطعیت و بدون اغماض با مظاهر، ظواهر و بواطن فساد و جرم و نا پاکی مبارزه کرد و مجرمان و مفسدان در هر موقعیت و جایگاهی که باشند را ، مطابق قوانین به سر پنجه عدالت سپرد. اما در طول بیش از دو سال که از بازداشت موکل میگذرد، برخی اشخاص و جناح ها با تکیه بر سریر قدرت و استفاده از امکانات رسانه ای، هر چند به ظاهر شعار مبارزه با فساد و دفاع از حقوق بیت المال را سر می دهند ولی در سر سودای آن دارند که پرونده بابک زنجانی را پیراهن عثمان کرده تا اهداف خاص سیاسی خود را محقق سازند. صحبت های ایشان، مصداق بارز " کلمة حق یراد بها الباطل" می باشد. که این ادعا و نحوه مبارزه با فساد ، خود عین فساد است!

به خصوص در این هنگامه سرنوشت ساز و آزمون بزرگ ملی، که بازار تبلیغات انتخابات داغ است این بد اخلاقی ها و جو سنگین سیاسی و هیاهوی رسانه ای و جنجال‌های جناحی، بیش از پیش، سنگین شده به گونه ای که بر خلاف اصل 37 و 39 قانون اساسی، برخی مدعیان بازار سیاست، خارج  از دستگاه قضایی، خود را در جایگاه مقدس قضا قرار داده، اصل تفکیک قوا و استقلال قوه قضاییه را مخدوش نموده و بدون آنکه اهلیّت و صلاحیت قضاوت داشته باشند، موکل را مجرم تشخیص داده و با مفروض پنداشتن احراز جرم وی، در صددند با انتساب ایشان به طرف مقابل، رقیب را تخریب نمایند و در این وانفسا موکل اینجانب  را که همچنان در پناه و حمایت اصل برائت به سر میبرد، آماج تهمت ها و حملات قرار داده تا افکار عمومی را به سمت مطلوب خویش سوق دهند و مآلاً به آمال سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. مسائل سیاسی، آفت پرونده های قضایی است که حق و باطل را در هم می آمیزد و کشف حقیقت و اجرای عدالت را متأثر میسازد.

اما رجاء واثق دارد و خداوند بزرگ را شاکر است که دستگاه معظم قضایی، تحت زعامت و ریاست حکیمانه آن فقیه عالیقدر و قاضی القضات عالم و عادل، همچنان با درایت، صلابت و استقلال کامل و عدم تأثیر پذیری از نهادهای قدرت و تمایلات جناحهای سیاسی و بدور از هیجانات و التهابات سطحی و زود گذر جامعه، مطابق با اصول و موازین قانونی و شرعی عمل نموده و اجازه دخالت و تأثیرگذاری را به صاحب منصبان و قدرت پیشگان نخواهد داد و همچون گذشته، از استقلال قوه قضاییه که ضامن احقاق حقوق عامه و اجرای عدالت است، صیانت خواهد نمود.

تنها راه حل، تمکین همگان در مقابل قانون و اعتماد به دستگاه قضایی و احترام به استقلال آن می‌باشد. بعد از توکل به لطف و عنایت پروردگار، ایمان و اعتقاد کامل به استقلال دستگاه قضایی به عنوان یگانه ملجاء و مأمن عدل و داد ، سبب گردید، ضمن تصدیع ، به عنوان کوچکترین عضو جامعه حقوقی ، دغدغه های مذکور را به شرف عرض برساند . و الامر الیکم.

رسول کوهپایه زاده  -  وکیل بابک زنجانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: