خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۳۷۷۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۰
کاپیتان پیشین تیم فوتبال سپاهان با افشاگری از اتفاقات رخ داده در این تیم و مشکلاتش با حسین فرکی، گفت: هیات مدیره فرکی را نمی خواست و نظر من این بود که اسکوچیچ و یا برانکو سرمربی سپاهان شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، محرم نویدکیا درباره اتفاقات رخ داده در باشگاه سپاهان در این فصل گفت: مشکلات من ابتدا با حسین فرکی شروع شد. آن هم از سال قبل نه امسال.

وی افزود: مشکلات از جایی شروع شد که فرکی جای کرانچار آمد. در مراسم معارفه گفتم که آقای فرکی! از رفتن آقای کرانچار که جنتلمن واقعی بود ناراحتیم.

کاپیتان پیشین تیم سپاهان تاکید کرد: در چند هفته اول که فرکی سرمربی بود، در سیرجان به مصاف گل گهر رفتیم. اتفاقات زیادی در آن بازی رخ داد و حدود ۱۴ ساعت فرودگاه بودیم. بعد از باخت قرار بود در تهران اردو داشته باشیم تا با راه آهن بازی کنیم.

نویدکیا تصریح کرد: در اردوی تهران هیچکدام از مربیان تیم در اردو نبودند. شب بازی رسید و دیدم باز هم هیچکدام از کمکهای فرکی نیستند و فقط مربیان اصفهانی بودند. آن موقع هم چیزی نگفتم. روز بازی هم کمکهای آقای فرکی نبودند که من چیزی نگفتم. موقع رفتن به استادیوم، اتوبوس کنار اتوبان ایستاد تا احمد سجادی یکی از دستیاران فرکی سوار شد. در رختکن هم آقای احمد خداداد را دیدیم که خودش را ورزشگاه رسانده بود. این کارها در فوتبال حرفه ای معنا ندارد.

وی تاکید کرد: من دیدم شرایط من با این شرایط غیر حرفه ای جور در نمی آید. من احترام زیادی برای فرکی قائل بودم. حس کردم اگر این چیزها را ببینم به مشکل می خوریم. در بازی با گل گهر به خاطر مصدومیت کشاله ترجیح دادم که با فرکی کار نکنم. من به او پیامک دادم که شرایط پایم خوب نیست و نمی توانم به شما کمک کنم. او هم پیامک زد و تشکر کرد.

نویدکیا افزود: روز ۲۸ اسفند بود که آقای زاغی نژاد تماس گرفت و گفت که بیا به خاطر شرایط بد تیم به ما کمک کن که گفتم نمی توانم. حتی آقای فرکی هم گفت که کمک کن تا سهمیه بگیریم و من از سپاهان خواهم رفت. تا اینکه تیم قهرمان شد و فرکی مرا بغل کرد و گفت مرا حلال کن که از سپاهان رفتنی هستم.

وی خاطرنشان کرد: بعد  از این بود که زاغی نژاد دوباره تماس گرفت و گفت فرکی می خواهد دوباره در سپاهان بماند و دوست دارد من هم باشم. می دانستم که هیات مدیره با وجود قهرمانی، فرکی را نمی خواست. این را خلیلیان (مدیرعامل پیشین سپاهان) به من گفت. خلیلیانحتی نظر مرا گرفت که گفتم اگر می توانید برانکو یا اسکوچیچ را به سپاهان بیاورید، خوب است. کرانچار به من گفته بود اسکوچیچ مربی خوبی است. می دانستم که در باشگاه کارهایی می کنند که نفر دیگری را به جای فرکی بیاورند. من این را به فرکی هم گفتم.

کاپیتان پیشین سپاهان ادامه داد: خلیلیان به من گفت که  حضور برانکو در تیم شدنی نیست؛ با اینکه می توانستند برانکو را بیاورند ولی این کار را نکردند. در نهایت مقرر شد فرکی سرمربی بماند. من تلفنی با فرکی صحبت کردم و گفتم ظاهرا قرار است به منزل شما بیایند و درباره قرارداد صحبت کنند. از سوی دیگر رسول خوروش سرپرست سپاهان با من تماس گرفت که شرایط مالی خوب نیست و قرارداد فرکی هم ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان شده است. فرکی هم مصاحبه کرد و گفت من ۵۰۰ میلیون تومان به سپاهان تخفیف دادم. او در یک مصاحبه هم گفت که با آپشن هایی که داشت، ۲ میلیارد می گرفتم. سئوالم این است که آیا سپاهان قرار بود امسال قهرمان آسیا شود؟

وی درباره اینکه به عنوان بازیکن به وی چه ارتباطی داشته که در این مسائل دخالت کند، گفت: من در این سالها فکر می کردم که برای سپاهان فراتر از یک بازیکن معمولی هستم. وقتی مدیران از من می خواستند، من هم حس می کردم که باید کمک کنم.

کاپیتان پیشین سپاهان درباره اینکه فراتر از اختیاراتش در سپاهان عمل کرده و حتی قصد داشته علی احمدی را به فرکی تحمیل کند، گفت: پس چرا فرکی از من کمک می خواست؟ من هیچوقت نگفتم چرا  فلان بازیکن را گرفته اید و نگرفته اید. قضیه علی احمدی هم از این قرار بود که به فرکی گفتم همسر علی احمدی و سپس پدرش فوت کرد. به فرکی گفتم که احمدی پول هم نمی خواهد ولی فقط در تیم باشد که او قبول نکرد.

نویدکیا افزود: احمد سجادی رابط بین من و فرکی بود. او بعد از لیگ به من گفت که دو بازیکن نمی خواهیم؛ ولی دو یا سه بازیکن دیگر می گیریم. آن دو بازیکن رحمان احمدی و هادی عقیلی بودند. اصلا بحث علی احمدی نبود. فرکی زورش به عقیلی نرسید و احمدی را نخواست.

وی درباره شعارها علیه فرکی گفت: مگر تقصیر من بود؟! من نمی خواستم با فرکی کار کنم.

کاپیتان پیشین سپاهان که در برنامه نود حضور یافته بود، درباره اینکه این کارهایش حرفه ای نیست، گفت: کجای فوتبال ما حرفه ای است؟ آیا کار شما حرفه ای است؟ اینکه گزارشگران درباره سیستم فوتبال و مربی صحبت کنند حرفه ای است؟

نویدکیا خاطرنشان کرد: به من ربطی نداشت که فرکی چقدر پول گرفته است. مشکل من از جایی شروع شد که من و فرکی و خلیلیان با هم جلسه گذاشتیم تا از من کمک بگیرند قراردادها پایین بیاید. من به فرکی گفتم از شما ممنونم که ۳۰۰ میلیون تخفیف دادید که آقای فرکی ناراحت شد. شاید این اشتباه من بود. موقع خداحافظی فرکی با من دست داد و گفت اشکالی ندارد؛ من از قراردادم کم می کنم تا تیم به مشکل نخورد. من هم با بازیکنان صحبت کردم و خیلی ها قراردادشان را کم کردند.

وی ادامه داد: در اردوی ترکیه حتی از فرکی اجازه گرفتم که زودتر به خاطر مشکلات خانوادگی به ایران برگردم. وقتی برگشتم، به من گفتند فرکی کاهش قراردادش را قبول نمی کند. از آنجا دلم نمی خواست با فرکی کار کنم. شما با من دست دادید و قول دادید ولی به آن عمل نکردید. من از فرکی انتظار نداشتم که زیر قولش بزند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: