آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۵۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۶
آیت‌الله سعیدی:
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: جای تأسف دارد در موقعیتی که جامعه نیاز به وحدت دارد، می‌آیند و در قم کنسرت برگزار می‌کنند که سبب ناراحتی و نگرانی مراجع، علما و متدینین می‌شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت رزمندگان اسلام قم که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، با انتقاد از تلاش برای ترویج شادی و نشاط کاذب در جامعه اظهار داشت: جوانانی که در هیئت‌ها حضور می‌یابند، دارای نشاط روحی می‌شوند ولی برخی به‌جای این‌که با این راهکارهای معنوی و عرفانی روحیه مردم را بانشاط کنند، می‌آیند و کنسرت برگزار می‌کنند و پیوسته از آن دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم و جوانان از نمایشگاه دفاع مقدس در قم گفت: براساس آمار به‌دست‌آمده، 30 هزار نفر در نمایشگاه دفاع مقدس شرکت کردند، بازدیدی که در آن نشاط، عزت و عبرت وجود دارد ولی عده‌ای می‌آیند و در محوطه‌ای کوچک مراسمی برگزار می‌کنند و فکر هم می‌کنند برای‌شان پیروزی به‌دست‌آمده که در شهر قم بدون هماهنگی کنسرت برگزار کرده‌اند و کاری برای جوانان کرده‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با انتقاد از برگزاری چنین مراسمی در قم گفت: من به آن آقا گفتم که به‌عنوان مسئول شورای فرهنگ عمومی استان حداقل با من مشورت می‌کردید و به شما می‌گفتم که قم جای چنین برنامه‌هایی نیست، چرا این برنامه را اجرا می‌کنید و مراجع و علما را ناراحت و نگران می‌کنید؟

آیت‌الله سعیدی ادامه داد: بی‌بی‌سی اعتراض کرده که حال که آقای فلانی را رهبری از ورود به انتخابات منع کردند، اصولگرایان بیایند و اعتراض کنند، مگر دموکراسی در ایران نیست؟ بی‌بی‌سی که تماماً با این آقا مخالف بود، به اصولگرایان پیام می‌دهد که وارد میدان شده و از دموکراسی دفاع کنند. چراکه می‌خواهند از دوقطبی شدن جامعه سود ببرند.

وی افزود: جای تأسف دارد در موقعیتی که جامعه نیاز به وحدت دارد، چنین اقداماتی انجام می‌شود. دوقطبی کردن جامعه یکی از خواسته‌های مهم دشمنان ماست. وقتی جامعه دوقطبی شد، نظام دیگر به سمت آن هدفی که در پیش روی خود گذاشته، نمی‌رود.

آیت‌الله سعیدی قم را شهر اهل‌بیت(ع) معرفی کرد و گفت: شهر مقدس قم، جای مهمی است، چراکه در روایات، به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع) مطرح‌شده است. گفته می‌شود که مگر شهرها باهم فرقی می‌کنند و هر چیزی که در دیگر شهرها حلال است، در قم هم حلال است. باید به آن‌ها بگوییم که هر حلالی در همه‌جا حلال نیست، چرا این را نمی‌فهمید و درک نمی‌کنید؟ هر مکانی نسبت به دیگر مکان‌ها متفاوت است، مکه، مدینه، کربلا، قم و…، هرکدام شرایط خاصی دارند.

امام‌جمعه قم ادامه داد: همه جای قم، حرم اهل‌بیت(ع) است ولی می‌آیند و کنسرتی را دزدانه برگزار می‌کنند و بعد هم خوشحال‌اند که در قم کنسرتی برگزار شد و می‌گویند این مسئله شکسته شد. چه چیزی را شکستید؟ داد مراجع و متدینین را درآوردید، مردم و علما نگران شدند. شما دلتان خوش است که چند آدم بدحجاب در این جلسه شرکت کردند و گمان کردید شکسته شد؛ برای خودتان بد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) تصریح کرد: بنده کسی هستم که در هیچ تریبونی مسئولان نظام را زیر سؤال نمی‌برم، هر وقت حرفی دارم، به خودشان می‌گویم، تا اتحاد در جامعه باشد. بگذارند که این مسئله همچنان بماند تا دشمن از اختلافات شاد نشود.

وی بابیان این‌که هوشیاری مردم و مسئولان مانع از رسیدن دشمنان به اهداف خود خواهد شد، گفت: شهیدان خون دادند و ما میراث‌داران آن‌ها هستیم، دشمنان کور خواندند که ما دست از باورها و اعتقاداتمان برمی‌داریم و صحنه را خالی می‌کنیم. جانبازان ما امروز نماد مقاومت و شهامت هستند و ما افتخار می‌کنیم که امروز این‌ها درصحنه‌های مختلف حضور دارند و پرچم‌های مقاومت علیه دشمنان را برافراشته‌اند.

آیت‌الله سعیدی با اشاره به‌ضرورت آشناسازی نسل امروز با دفاع مقدس و رشادت‌های رزمندگان گفت: مسئولان باید بدانند که با مذاکره کار درست نمی‌شود، این همت‌ها و جهادها بود که ما را به این عزت و استقلال رساند.

وی درباره تشکیل هیئت رزمندگان اسلام گفت: شما هیئتی تشکیل دادید که امروز مایه افتخار و الگویی برای هیئت‌های مذهبی و مدیران آن است که هیئتی با چنین حجم بزرگ را اداره می‌کنید. از زمانی که جمعی از رزمندگان تصمیم گرفتند چنین هیئتی را راه‌اندازی کنند، توفیقات زیادی شامل حال آن‌ها شد، هرچند در ابتدای کار تجربه برپایی هیئتی با این عظمت را نداشتند، ولی امروز توانستند چنین هیئت ارزشی را در سطح کشور برگزار کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: براساس کلام قرآن، هر که درراه خدا خالصانه تلاش کند، خدا موانع راه را برای او کنار می‌زند. این حرکت فرهنگی بزرگی که شما در شهر مقدس قم پایه‌گذاری کردید و این طیف گسترده جوانان در آن شرکت می‌کنید، اقدامی ارزشمند است.

وی توجه اقشار مختلف مردم برای حضور در هیئت رزمندگان اسلام را به دلیل اعتماد مردم به هیئت‌امنای آن و کیفیت برنامه‌ها دانست و گفت: کسی که برای عزاداری به هیئتی می‌رود، انتظار دارد بهترین برنامه‌های مذهبی در آن مکان برگزار شود، ازاین‌رو در اجرای برنامه‌ها، نباید استبداد به رأی داشت و با نظرخواهی از دیگران برای بهبود برنامه‌ها تلاش کرد.

امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: البته ممکن است برخی افراد دنبال شنیدن مطالبی یا انجام کارهایی باشند که متناسب با شأن مجلس امام حسین (ع) نیست، در این شرایط باید دقت کرد که برای جلب رضایت مخاطبان، از مسیر درستی که انتخاب‌شده، منحرف نشویم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: