آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۵۲۱۵
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷
پاسخ محمود احمدی نژاد به بخشی از ادعاهای دولت حسن روحانی:
برخی موضوعات ، توضیحاتی را به استحضار ملت شریف برسانم. این کار را با پاسخ به چند ادعای رئیس محترم قوه مجریه که در آستانه مذاکرات هسته ای با بیگانگان ، به صراحت و از تریبون عمومی مطرح گردید آغاز می کنم و به مرور به دیگر ادعاها نیز خواهم پرداخت.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، دکتر محمود احمدی نژاد پس از گذشت حدود 4 سال از برخی ادعاهای حجت الاسلام حسن روحانی درباره دولت های نهم و دهم، پاسخ داد که متن کامل بیانیه تشریحی محمود احمدی نژاد بدین شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگوار ایران
 
با سلام و آرزوی تحیات الهی ، سلامت ، عزت و موفقیت روزافزون برای شما و همه موحدان ، صالحان ، آزادی خواهان و عدالت طلبان.
 
شما به خوبی از شرایط و روندی که بر کشور و انقلاب می گذرد و همچنین از دلایل سکوت این خادم خود در قبال مسائل جاری اطلاع دارید.
 
متاسفانه همگان شاهد بوده اند که ارائه اطلاعات و ادعاهای کذب و ایراد تهمت‌های ناروا به یک روال در بالاترین سطوح مدیریت کشور تبدیل گردیده و همواره از آن به عنوان بهانه ای برای توجیه تصمیمات نادرست و پوشاندن ضعف ها ، بی تدبیری ها و ناکارآمدی ها و بعضاً آسیب رساندن به منافع ملی استفاده شده است.
 
اینجانب در نیمه دوم سال 1392 طی نامه ای سرگشاده ، خواستار انجام مناظره ای تلویزیونی و شفاف شدم تا از رهگذر آن ، مسائل به طور مستند برای مردم بیان شود اما تکرار اتهامات ، تنها پاسخی بود که به افکار عمومی داده شد.
 
شرایط پیش رو ، اینجانب را بر آن داشته است تا ضمن حفظ موضع سکوت در مسائل جاری کشور ، درباره برخی موضوعات ، توضیحاتی را به استحضار ملت شریف برسانم. این کار را با پاسخ به چند ادعای رئیس محترم قوه مجریه که در آستانه مذاکرات هسته ای با بیگانگان ، به صراحت و از تریبون عمومی مطرح گردید آغاز می کنم و به مرور به دیگر ادعاها نیز خواهم پرداخت.
 
• اول : ادعای خالی بودن خزانه کشور
 
صرف نظر از اینکه هنوز بعضی‌ها از کلمه خزانه، یک تعریف و تصویر دوران قاجار را در ذهن دارند که مثلاً یک انبار و یک انباردار از خراج ها مراقبت و با دستور شاه آن را توزیع می کنند ، نکات زیر قابل ذکر است:
 
1- خزانه عبارت از چند حساب دولت نزد بانک مرکزی است . درآمد دولت، در طول سال و به صورت روزانه به این حساب ها وارد و خزانه دار کل ، آن را بر اساس قانون بودجه، روزانه به دستگاه ها اختصاص می دهد. بنابراین تصور انباشت منابع در این حسابها نادرست است.
 
2- با این وجود ، در تاریخ 13 مرداد 1392 یعنی زمان آغاز به کار دولت فعلی ، بیش از یک هزار و 600 میلیارد تومان در حسابهای جاری خزانه و معادل همین مقدار در سایر حسابها و حساب فروش شرکت ها وجود داشته است که در گذشته ، کمتر زمانی این مقدار ، در حسابها پول وجود داشته است.
 
3- کل پرداختی خزانه در سال 1391 یعنی سال آخر دولت قبل ، با همه فراز و نشیب های مهم ، حدود 104هزار و 500 (یکصد و چهار هزار و پانصد) میلیارد تومان بوده است . در این سال پروژه‌های عمرانی و دیگر خدمات دولت کاملاً فعال بوده و حقوق و مطالبات کارمندان، طبق روال معمول پرداخت شده است. در این سال استقراضی انجام نشده و تنخواه خزانه نیز مسترد شده است.
 
4- در سال 1392 یعنی اولین سال دولت فعلی مجموعاً 147 هزار و 500 (یکصد و چهل و هفت هزار و پانصد) میلیارد تومان درآمد کسب شده و توسط خزانه به دستگاه ها برای هزینه اختصاص یافته است. که این رقم نسبت به سال 1391 بیش از 40% رشد داشته است، این رشد در دهه های اخیر ، کم نظیر بوده است.
 
در سال 1392 به بهانه کمبود درآمد بسیاری از پروژه ها، تعطیل شد و شاه بیت کلام مدیران دولتی کمبود منابع و درآمد بوده است.
 
5- روند افزایش درآمد و هزینه های جاری دولت کمابیش در سال های 93 و 94 نیز ادامه یافته و به ترتیب 178 هزار میلیارد تومان و 204 هزار میلیارد تومان درآمد کسب گردید که متقابلاً هزینه شده است.
 
6- علت اصلی این تفاوت درآمد را باید در واگذاری های اصل 44 و اجرای مالیات ارزش افزوده در دولت قبل و تفاوت قیمت ارز در محاسبات بانک مرکزی در دولت فعلی دانست.
 
7- علاوه بر این ، صندوق توسعه ملی با 55 میلیارد دلار سرمایه و 32 میلیارد دلار موجودی و بانک مرکزی با حدود 108 میلیارد دلار ذخایر ارزی و حدود 22 میلیارد دلار طلب از محل فروش نفت، تحویل دولت فعلی شده است.
 
به این ترتیب روشن است که بر خلاف ادعای کذب مطرح شده ، درآمد دولت کاملاً مناسب و دست دولت در اداره کشور و هزینه کردن برای امور عمومی باز بوده است.
 
نمی خواهم درباره انگیزه طرح این ادعای غلط ، قضاوتی داشته باشم اما باید روشن شود که مقصود اصلی از طرح چنین ادعای کذبی در آستانه مذاکره با بیگانگان چه بوده است.
 
باید روشن شود که این ادعا چه میزان به منافع ملی آسیب زده است.
 
باید معلوم شود که این درآمدهای کلان در کجا و چگونه هزینه شده است.
 
خادم ملت ایران
محمود احمدی نژاد

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
7
2
احمدی نژاد شما هم همچین علیه السلام نیستی درامتحان با رهبیری مردود شدید و معاون اولت هم که نمی دانم الان درزندان است یا خارج از کشور . اینها واقعیت است ناراحت هم میشوید بهتر است تا تعریف الکی از شما و امثال شما که امروزه زیاد هم شد ه اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
آنهایی که این دروغها را دهان شما گذاشتند حال در مقابل کارهای روحانی سکوت کرده اند. همانطور که رییس جمهور دهه شصت را ضد امام نامیدند به خاطر ماجرای نخست وزیر. رحیمی هم صرفا به خاطر اتهامی که آنهم در زمان خاتمی و به دستور اصولگرایان انجام داده بود زندانی است. اتفاقا رحیمی هم بیگناه است.
یک طلبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
2
4
درود بر خادم واقعی مردم و مدافع حقیقی مستضعفین و ولایت فقیه...
تاریخ گواهی خواهد داد که خواست مستضعفین انقلاب با خواست رهبری هیچ تنافی و تناقضی ندارد...
یاعلی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
1
3
اگر این امار درست باشد پس باید گفت روحانی بسیار دروغگوست و در حقیقت با دروغگویی و توجیه مذاکرات هسته ای که با ذلت کامل از طرف دولت برگزار شد به مملکت ضربه زده است و باید دید چرا و به چه منظوری این سیاه نمایی که چراغ سبز به غرب بوده است انجام شده و این خیانت بسیار بزرگیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
1
2
احسنت
یه هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
2
3
خدا پدرت رو بیامرزه ما هم خسته شدیم از این همه دروغ و بی تدبیی دولت فاسدی که بی ادبی و بی نزاکتی ازش می باره.که بی عرضگی و ناتوانی و نالایقی خودش رو به همه چیز و همه کس نسبت می ده .

اندکی صبر سحر نزدیک است.
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
5
1
جناب آقای رئیس جمهور سابق

از اینکه به این نتیجه رسیده اید خوبست پاسخگوی بعضی از شبهات پیرامون فعالیت‌هایی هشت ساله خود بین ۷۶ تا ۹۲ باشید، جای خوشحالیست. اما قبل از طرح سوال برای دولت فعلی، لازم است پاسخگوی بزرگترین و فراگیرترین سوالی باشید که از شما انتظار دریافت جواب قانع کننده است یعنی:

بر سر بیش از پانصد میلیارد دلار درآمد نفتی در دولت شما چه آمد؟ کجا رفت؟ و بغیر از نمایندگی مجلس (آنطور که معاون اول خودتان، آقای رحیمی اعتراف کرد) و بغیر از آقای بابک زنجانی، چه پولهایی از این مبلغ به چه کسانی داده شد؟
پاسخ ها
اعتدال
| Italy |
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
سن شما گویا قد نمیده؛ ایشون از 84 رئیس جمهور بودند

بعدشم دوست گرامی هر چند صد میلیارد که درآمد داشته باشد معادل ریالی (تبدیل دلار به ریال) اش خرج بودجه که در مجلس تصویب شده میشود(تا زمان تحویل دلار رو 1300 میفروخت کاری به ارز آزاد ندارم چیزی که دولت میتونست خرج کنه رو میگم) ؛ یعنی احمدی نژاد این چند صد میلیارد رو حروم کرده هیچ کی هم از سازمان های بازرسی و مجلس و ... متوجه اش نشدند؟

خود احمدی نژآد هم که آمار داد، 55 میلیارد دلار صندوق توسعه؛ 108 میلیارد دلار ذخیره ارزی بانک مرکزی و 22 میلیارد دلار پول طلب نفت روز تحویل دولت جدید دستش بود بماند که تو این 8 سال خود دولت بودجه جاری و عمرانی نداشته تحریم نبوده معلومه طبق قانون هزینه میشه 500 میلیارد رو که نمیذاره تو جیبش و 8 سال بره خونه اش تا ریاست جمهوری بعدی کلی طرح اجرا شد تو اون مدت کلی پیشرفت علمی اینا هزینه نمیخواد؟

درآمد دلاری نفت شاید زمان روحانی کمتر بوده اما معادل ریالی بالایی داشته؛ مقایسه 4 سال اول دو دولت رو بکنی متوجه خیلی چیزا میشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
3
1
یه سیلی به مشایی و بقایی بزنید اعتراف میکنند پولها را کجا گذاشته اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
1
1
پول هایی که توی اون هشت سال برداشتن گویا تموم شده دویاره زبون باز کرده. بالاخره زندگی خرج داره دیگه بدون اختلاس که نمیشه.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: