آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۵۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
به گزارش پایگاه 598، روزنامه اعتماد نوشت: روزهای سخت و پر از ابهام برای بابک زنجانی ادامه دارد. از آن نهم دی ماه سال ٩٢ که بازداشت و روانه اوین شد تا همین روزها که بازداشت او وارد بیست و ششمین ماه خود شده است، این پرونده همچنان جزو یکی از مبهم‌ترین پرونده‌ها بوده است.

تایید حکم اعدام بابک زنجانی این احتمال را در اذهان به وجود آورد که شاید حکم اعدام این متهم نفتی تا پایان سال اجرایی شود.زمزمه و احتمال اعدام بابک زنجانی تا پیش از پرداخت بدهی‌ها هم از دیگر مسائلی بوده است که مقامات قضایی در مورد آنها اطلاعات متنوعی داده بودند.

با این همه در ماه‌های اخیر خبر بازداشت یکی از همدستان بابک زنجانی سرو صدای زیادی به پا کرد. ٢٦ دی ماه امسال بود که اداره کل امور بین‌الملل قوه‌قضاییه اعلام کرد: «ع. ز» متهم پرونده فساد نفتی است که صبح امروز به کشور مسترد و تحویل مقامات قضایی شد. پس از اعلام این خبر بود که وکیل بابک زنجانی گفت که هرگونه تصمیم‌گیری درباره بابک زنجانی باید به بازجویی کامل از علیرضا زیباحالت و صدور حکم قطعی درباره وی منوط شود.

با این همه رییس‌جمهور نیز چندی پیش از درخواست پیشین دولت برای در اختیار گذاشتن بابک زنجانی در وزارت اطلاعات خبر داده به نوعی از محقق نشدن این مساله گلایه کرده بود. با این حال روز گذشته دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از در اختیار گرفتن ٣ نفر از همدستان بابک زنجانی به وزارت اطلاعات خبر داد.

کاظم پالیزدار، دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبرهای جدیدی از پرونده بابک زنجانی و همدستان این متهم کلان نفتی داد. وی گفت: ٣ نفر از همدستان بابک زنجانی در روزهای اخیر برای رسیدگی جامع‌تر این پرونده در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفتند. پالیزدار تاکید کرد: طبق گزارش‌های ارایه شده روند بررسی پرونده‌های این متهمان مطلوب ارزیابی می‌شود و ان‌شاءالله به نتیجه مثبت مطلوبی هم خواهد رسید.» با این همه هنوز مشخص نیست که ٣ همدست بابک زنجانی دقیقا چه افرادی هستند و انتقال آنان به وزارت اطلاعات به چه علت بوده است؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: