آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۶۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵
دولت پس از انتخابات اقدام به حذف یارانه‌ها می‌کند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روزنامه کیهان، دولت پس از انتخابات اقدام به حذف یارانه‌ها می‌کند.

روزنامه آرمان از قول وحید شقاقی کارشناس اقتصادی، از شکست رفراندوم یارانه‌ای دولت خبر داد و نوشت: این دولت در اوایل فعالیت خود اقدام به فرهنگسازی برای حذف داوطلبانه افرادی که نیازمند یارانه نیستند کرد، اما رفراندوم یارانه‌ای موفق عمل نکرد و بیش از 95 درصد مردم خواستار دریافت یارانه شدند.
 
در برهه‌های مختلف زمانی هم دولت تلاش کرد تا بخشی از دهک‌های درآمدی بالا را از دریافت یارانه منصرف یا اسم آنها را از لیست دریافت یارانه حذف کند، اما به دلیل بحث عدم وجود بانک اطلاعاتی منسجم در کشور و همچنین احتمال خطایی که برای حذف یارانه‌ها وجود داشت، دولت تاکنون موفق به انجام این کار نشده است.
 
وی با بیان اینکه دولت نتوانست بیش از 6 میلیون نفر را حذف کند، افزود: بحث یارانه‌ها با بحث اقتصاد سیاسی و انتخابات ریاست جمهوری سال 96 عجین شده است و دولت یازدهم در شرایط کنونی که به انتخابات نزدیک است، اقدام به حذف یارانه‌ها نمی‌کند، چرا که اقتصاد کشور اقتصاد سیاسی است. من معتقد هستم که اگر این دولت یا هر دولت دیگری در انتخابات پیروز شود اقدام به حذف یارانه‌ها می‌کند و به نظر می‌رسد از نیمه دوم سال آینده شاهد حذف دهک‌های بیشتری از یارانه‌بگیران در کشور باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: