آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۶۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
تهدید تلفنی بمب گذاری در ترمینال قطار مسکو دروغ از آب در آمد و ماموران امنیتی پس از چند ساعت تلاش چیزی نیافتند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، فردی در یک تماس تلفنی مدعی شد که ترمینال قطار «کورسکی» مسکو (از بزرگترین ترمینال های قطار پایتخت روسیه) بمب گذاری شده است.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد: ماموران امنیتی بلافاصله پس از این تماس تلفنی که اواخر دیشب انجام گرفت، در ترمینال قطار کورسکی حاضر شده و اقدام به جستجو برای یافتن بمب کردند.

ماموران امنیتی حدود 200 نفر از افراد را را تخلیه کرده و با استفاده از تجهیزات ویژه و سگ های بمب یاب تمامی اماکن این مرکز بزرگ حمل و نقل را بررسی کردند.

جستجو ساعت 3 و 22 دقیقه بامداد امروز پایان یافت و پس از اطمینان ماموران از نبود بمب و مواد منفجره، ترمینال قطار فعالیت عادی خود را از سرگرفت.

کورسکی یکی از هفت ترمینال بزرگ قطار در ناحیه مرکزی پایتخت روسیه است.

روزانه دهها قطار از این ترمینال به شهرهای مختلف روسیه و کشورهای همجوار تردد و دهها هزار مسافر از آن برای سفرهای خود استفاده می کنند.

در یک سال اخیر، چندین مورد تهدیدهای تلفنی بمب گذاری در مسکو انجام گرفته که با تصمیم مسئولان امنیتی مراکز اعلامی تخلیه شده اند.

بر اساس قوانین روسیه فردی که تهدید به بمب گذاری حتی غیرواقعی کند، مجرم محسوب می شود و ممکن است به تحمل تا پنج سال زندان محکوم شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: