خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۷۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اقتصاد ایران، ناموس ماست گفت: قرار بود دیپلماسی به اقتصاد یارانه دهد، اما امروز دیپلماسی ما به فرانسوی‌ها یارانه می‌دهد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در دومین مجمع عمومی جبهه مردمی اظهار داشت: قرارمان این بود که از خودمان بگذریم و به مردم خدمت کنیم، قرار نبود از مردم بگذریم و نجومی‌بگیر شویم. قرارمان این نبود یک موجودی به نام بانک ایجاد کنیم که به جای یار شاطر، یار خاطر باشد. قرارمان نبود که هزار تومن به مردم وام بدهیم و ۱۲۰۰ از مردم بگیریم.

وی افزود: مردم گله‌مند هستند، قرار نبود  ۱۰ میلیون وام ازدواج نشود یا با هزار بدبختی بشود، قرار ما خدمت به مردم بوده است، فقط ۳۰ درصد معوقات بانکی می‌تواند مشکل ازدواج جوانان را حل کند.

بذرپاش ادامه داد: قرار نبود شاهد رکود بی‌سابقه در ۵۰ سال گذشته باشیم. ما ریگی را از آسمان بیرون می‌آوریم ولی این همه قاچاق در کشور وجود دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

وی ادامه داد: معلوم است که مردم گله‌مندند، فقط سالی ۲۵ میلیون تن محصولات کشاورزی وارد می‌کنیم اما ۱۰۰ هزار مهندس کشاورز جلوی چشممان بیکار هستند، معلوم است که مردم گله‌مندند. ۱۵ میلیون هکتار اراضی مستعد کشاورزی به خاطر مدیریت نامطلوب آب هرز می‌رود.

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افزود: ۱۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در کشور هست، این نقدینگی کجا می‌رود و چه میزان آن بلوکه در بانک‌هاست؛ بانک‌های ما در سال گذشته ۷۰۰ هزار میلیارد تسهیلات دادند.

بذرپاش با بیان اینکه بانک‌ها الان یک دولت هستند و هیچ دولتی نتوانست حریف آنها شوند، تصریح کرد: امروز یا باید دولت، بانک‌ها را تغییر دهد یا بانک‌ها، جمهوری اسلامی را تغییر خواهند داد؛ با این مدل بانکداری و تأمین اجتماعی، محال است که تولید در کشور رونق بگیرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آمار در کشور برای کتمان حقایق و واقعیت نیست اما امروز این‌گونه از آمار بهره‌برداری می‌کنیم.

بذرپاش گفت: از اوایل انقلاب تاکنون ظرفیت آموزش عالی ۲۵ برابر افزایش پیدا کرده اما نتوانستیم از این ظرفیت استفاده کنیم؛ در حقیقت ما با پول جمهوری اسلامی مشکلات کانادا و انگلیس را حل می‌کنیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «ما دولت مسئله حل کن می‌خواهیم نه دولت مسئله اعلام کن»، خاطرنشان کرد: فسادی که هر روز مردم را آزار می‌دهد، راهش استفاده از نهادهای نظارتی است. اما اگر حقوق‌های نجومی را مردم و رسانه‌ها اعلام نمی‌کردند، چه کسی متوجه می‌شد ما دولت شیشه‌ای می‌خواهیم.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار اداری گفت: این امر یک شرط لازم برای اصلاح کشور است، بسیاری از قول‌هایی که به مردم دادیم، هنوز محقق نشده است. ۶ برنامه توسعه در سازمان برنامه و بودجه نوشتیم، ببینیم اثر این برنامه‌ها در روستاهای شهرکرد و کهکیلویه چه بوده است.

بذرپاش ادامه داد: ما دولت بانشاط می‌خواهیم، دولت خسته به کار نمی‌آید.

وی با بیان اینکه قرار بود دیپلماسی به اقتصاد یارانه بدهد، اما امروز دیپلماسی ما به فرانسه یارانه می‌دهد، گفت: بازار ما، ناموس کشور است.

این نامزد انتخاباتی در پایان خاطرنشان کرد: با هم بودن ما و دور هم جمع‌شدن‌هایمان پیروزی است. این نسل، نسل خمینی و خامنه‌ای است که از آن، حاج قاسم سلیمانی‌ها درمی‌آید؛ ما اکبر گنجی نیستیم، به رجایی‌ها می‌نازیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: