آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۷۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو روز گذشته با نماینده ویژه پوتین در امور سوریه دیدار و دو طرف در خصوص تحولات اخیر منطقه و روابط دو جانبه به تبادل نظر پرداختند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و «میخاییل بوگدانف» نماینده ویژه پوتین و معاون وزیر خارجه روسیه در دیداری تحولات اخیر در سوریه، خاورمیانه و مناسبات بین دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بوگدانف در این دیدار تاکید کرد: دیدگاه کشورهای آمریکا ، فرانسه و انگلیس درباره استفاده از سلاح شیمیایی در خان شیخون توسط دولت سوریه و صدور قطعنامه شورای امنیت در این زمینه به هیچ وجه قابل قبول نیست و ما پیش نویس قطعنامه ای را که این سه کشور در شورای امنیت طرح کرده اند را نخواهیم پذیرفت، زیرا این پیش نویس ماهیت ضد سوری دارد.

سنایی در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری کشورمان به مسکو و دیدارش با پوتین، بر رشد همه جانبه روابط و همچنین رایزنی های فشرده در مسایل خاورمیانه تاکید کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار همچنین درباره مواضع دو کشورپیرامون مسائل عراق، یمن و آخرین تحولات خاورمیانه با بوگدانف تبادل نظرکرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: