آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۷۸۳۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
حامیان دیروز، منتقدان امروز ؛
دختر مرحوم هاشمی با انتقاد از استفاده از نام خانواده هاشمی برای جذب رای گفت: «شخص رئیس‌جمهور در سخنرانی‌های انتخاباتی نه‌تنها از آقای هاشمی اسم می‌بردند بلکه برای اینکه رای بیاورند شعار سلام به خاتمی و میرحسین سر می‌دادند ولی امروز که رای‌شان را گرفته‌اند، آنها را فراموش کرده‌اند. این نشان از ضعیف بودن شخصیت آقای روحانی در این مسائل است.»
به گزارش پایگاه 598، مراسم تحلیف حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی در حالی با حضور شخصیت‌های سیاسی کشور و میهمانان خارجی از سراسر دنیا برگزار شد که حاشیه های بسیاری ازجمله نام نبردن از آیت ا... هاشمی رفسنجانی را با خود به همراه داشت. این در حالی است که همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند که عنصر اصلی پیروزی حسن روحانی در سال 92 و حتی 96 حمایت تمام‌قد مرحوم هاشمی از وی بود؛ موضوعی که سبب واکنش‌هایی از سوی خانواده ایشان شد.

فاطمه هاشمی‌رفسنجانی این روزها گلایه‌های زیادی دارد. فرزند ارشد مرحوم هاشمی در گفت‌وگو با روزنامه «فرهیختگان» درخصوص یاد نکردن از مرحوم هاشمی در مراسم تحلیف اظهار داشت: «آقای هاشمی یک تفکر بود، یک جریان بود. با اسم بردن یا اسم نبردن، این جریان یا تفکر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. ولی افرادی که این گونه رفتار می‌کنند شخصیت‌ خودشان را در این رابطه نشان می‌دهند، خصوصا افرادی که با حمایت آقای هاشمی روی کار آمده‌اند.»

وی با انتقاد از استفاده از نام خانواده هاشمی برای جذب رای گفت: «شخص رئیس‌جمهور در سخنرانی‌های انتخاباتی نه‌تنها از آقای هاشمی اسم می‌بردند بلکه برای اینکه رای بیاورند شعار سلام به خاتمی و میرحسین سر می‌دادند ولی امروز که رای‌شان را گرفته‌اند، آنها را فراموش کرده‌اند. این نشان از ضعیف بودن شخصیت آقای روحانی در این مسائل است.»

وی با اشاره به حمایت‌های رفسنجانی از روحانی گفت: «من حتی در یک جمع اصولگرا از دوستان خودم بودم که اصلا نمی‌خواستند به آقای روحانی رای بدهند، وقتی من کلیپ پدر را برای آنها فرستادم خودشان گفتند نه‌تنها ما خودمان به ایشان رای می‌دهیم بلکه شروع کردیم به رای جمع کردن برای آقای روحانی، فقط به خاطر آقای هاشمی نه به خاطر آقای روحانی.»

.

وی درخصوص مقایسه مرحوم هاشمی و حسن روحانی در عملکرد و تفکر گفت: «متاسفانه افراد هیچ‌کدام شجاعت و تفکر آقای هاشمی را ندارند، برای اینکه خودشان مدتی بر مسند قدرت باشند زمانی می‌گویند ما دنباله‌رو این هستیم و زمانی می‌گویند دنباله‌رو آن هستیم. اینها فقط دنباله‌رو هستند نه جریان ایجاد می‌کنند و نه تفکر دارند. برای همین هم در مقاطع مختلف شما می‌بینید سیاست‌های آنها فرق می‌کند یعنی فکرشان همان فکر آقای هاشمی نیست، آقای هاشمی بسیار فعال بودند. من نه به‌عنوان دختر آقای هاشمی هر جا که می‌روم خاطراتی می‌شنوم که تا حالا نشنیده‌ام و صحبت‌هایی از مردم می‌شنوم که تا به حال آنها را نشنیده بودم که آن موقع اینها گفته نمی‌شد و حالا بیان می‌شود. ایشان جریانی از اول انقلاب ایجاد کرد که دعا می‌کنیم این جریان ادامه پیدا کند و این جریان به نفع کشور است.»

فرزند ارشد مرحوم هاشمی با نقل خاطره‌ای افزود: «یک روز دوستان از من سوال کردند که آقای روحانی چه شباهت‌هایی به آقای هاشمی دارند؟ من گفتم آقای روحانی هیچ شباهتی به آقای هاشمی ندارد. ایشان روزی که برای کاندیدا شدن در بهمن یا اسفند 92 رفتند، می‌خواستند با پدر من مشورت کنند، غیر از مشورت از پدر من خواستند که ایشان را حمایت کنند، پدر من هم گفتند در موقع مناسب از شما حمایت خواهم کرد.»

فاطمه هاشمی درباره برخی گمانه زنی‌ها درخصوص جایگزین شدن آقای روحانی به جای مرحوم هاشمی به‌عنوان پدر معنوی کارگزاران گفت: «آقای روحانی نمی‌تواند جا پای آقای هاشمی بگذارد، چون اصلا نه تفکر آقای هاشمی را دارد و نه شجاعت ایشان را و نه پشتکار و فعالیتی که آقای هاشمی داشتند. هیچ‌کدام از آنها را آقای روحانی ندارد. ساده‌ترین چیزی که می‌توان مقایسه کرد این است که آقای هاشمی از ساعت 6 صبح فعالیت خود را آغاز می‌کرد و ده ونیم، یازده شب کار خود را به پایان می‌رساند. فقط 10 دقیقه برای اینکه یک خواب کوتاهی در بعدازظهر داشته باشند زمان استراحت ایشان بود.»

وی با اشاره به ارتباطات قوی مرحوم هاشمی و فرصتی که برای رجوع افراد به او می‌گذاشتند گفت: «تمام افراد در سطوح مختلف نه‌فقط در سطح وزیر بلکه از رئیس اداره و مدیرکل و معاونان هم به ایشان زنگ می‌زدند و ایشان به آنها جواب می‌داد، نامه‌ها را هم سریعا دستور پیگیری می‌دادند، ولی آقای روحانی هیچ کدام از این کارها را انجام نمی‌دهد، حتی با وزیران خود هم وقت ملاقات نمی‌گذارد و وزیران ایشان هم در همین دولت از ایشان گله دارند.»
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
0
0
از ماست که برماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
0
0
خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
0
0
خدا عادل بی همتاست وبا خائنان به مردم که رای انها را به انحراف بردند .مانند خاندان هاشمی با بزرک کردن روحانی.... با فراموشی تمام مشکلات مردم مظلوم ومحروم سیستان وبلوچستان که در دولت یازدهم مورد بی مهری قرار گرفتندولی ... مجدد انها را وادار کرد به روحانی رای دهند.خاتمی با میدان داری وبحث حصر وتشویق مردم برای رای به روحانی وافراد ونهادهای دیگر.....باید چوب بخورند وبیدار شوند واز مردم برای این تخلف بزرگ عذر خواهی کنند.تحلیف اولین است که حالشان را گرفتند.باشند تا صبح دولتشان بدمد وضربات بعدی را بخورند.البته جرم احمدی نژاد هم کم نیست با سکوت ورای سوخته دادن مردم را سر در گم کرد تا به سمت روحانی بروند.اوهم ضربات را دارد می خورد.
ناشناس
|
-
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
آفرین به این نظر قبلی واقعا اهل تسنن را بازی دادند و اگرنه الان نتیجه خیلی به نفع محرومین اهل تسنن بود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
0
0
فاطمه خانم مثل اینکه دفتر خاطرات پدر سهم الارث شما شده است و میخواهید مخالفت خوانی ایشان را شما پیگیری کنید . ابوی گرامتان اشتباهات زیادی مرتکب شد که ما هم مانند رهبری غفران و مغفرت از خداوند برایشان خواهانیم . همه اصلاح طلبان از روحانی طلبکارند ! و هر کسی هم خودش را باعث رای اوردن او میداند و شما بانوی اول خاطرات هم . متاسفانه و در کمال شرمندگی خزانه در اختیار اقای روحانی خیلی کمتر از توقعات شما رای جمع کن هاست و اینطور که معلوم است خود روحانی چند تا رای داشته و انهم خانواده اش داده اند ! اگر سعی کنیم خدا را در نظر داشته باشیم . که نداریم و اگر کمی شرم و حیا در گفتار داشته باشیم و ایضا بصیرت و وجدان !و دست از جو سازی و خود بزرگ بینی برداریم و خود را بنده خدا بدانیم انوقت همه چیز درست میشود .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: