آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۰۲۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
اگر در فکر سرمایه گذاری هستید بخوانید
خیلی از افراد ممکن است این سوال را بپرسند که با ۱۰میلیون، ۵۰ میلیون، ۵۰۰ میلیون چه کارها می‌توان کرد؟ متاسفانه در ایران به علل مختلف، تنوع زیادی در سرمایه‌گذاری و سود معقول و مطمئن وجود ندارد! در واقع، عمده بازارهای سرمایه و سرمایه‌گذاری در ایران کاذب یا نامطمئن هستند.
به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه 598، متاسفانه در ایران به علل مختلف، تنوع زیادی در سرمایه‌گذاری و سود معقول و مطمئن وجود ندارد! در واقع، عمده بازارهای سرمایه و سرمایه‌گذاری در ایران کاذب یا نامطمئن هستند.

خیلی از افراد ممکن است این سوال را بپرسند که با ۱۰میلیون، ۵۰ میلیون، ۵۰۰ میلیون چه کارها می‌توان کرد؟ متاسفانه در ایران به علل مختلف، تنوع زیادی در سرمایه‌گذاری و سود معقول و مطمئن وجود ندارد! در واقع، عمده بازارهای سرمایه و سرمایه‌گذاری در ایران کاذب یا نامطمئن هستند. به‌ عنوان مثال، بازارهایی مثل سکه، طلا و ارز، زمین و ملک، عمدتا با هدف نگه‌داشت ارزش پول، رونق خود را حفظ کرده‌اند و کمکی به تولید و پیشرفت کشور که منجر به بهبود وضعیت اقتصادی همه ایرانیان می‌شود، نمی‌کنند. با وجود این، سعی می‌کنیم در این وضعیت نامناسب، راهکارهای معقولی ارائه دهیم. قبل از هرچیز لازم است به این نکته اشاره کنیم که فعلا اطراف بورس پیدایتان نشود، حتی اگر هم پیشنهادهای جذابی به شما ارائه شد.

۱۰ میلیون تومان

شاید این مبلغ در کلانشهرها دیگر ارزش چندانی نداشته باشد و بانک هم سود چندانی برای آن نمی‌دهد. کاری که با این مبلغ پول می‌توان انجام داد، تبدیل کردن آن به سپرده یک ساله در بانک قرض‌الحسنه رسالت و اخذ تسهیلات بدون سود به میزان دوبرابر از این بانک است. در واقع، پیشنهاد می‌کنیم ۱۰ میلیون تومان را خرج نکنید، بلکه آن را به وام برای مخارج ضروری تبدیل کنید و از حق وام‌تان استفاده کنید.

۵۰ میلیون تومان

هنوز هم بانک‌هایی هستند که سود ۲۳ درصد اعطا می‌کنند، بنابراین اگر کسب‌وکار مطمئنی ندارید، می‌توانید در این بانک‌ها سپرده‌گذاری میان‌مدت کنید. با وجود این، پیشنهاد ما برای شما سپرده‌گذاری آن در بانک مسکن و گرفتن حق امتیاز وام مسکن قرض‌الحسنه است. یک سال بعد تا حدود ۱۰۰ میلیون تومان می‌توانید وام بگیرید و با استفاده از این مبلغ به‌علاوه پول خودتان یعنی مجموعا ۱۵۰ میلیون تومان، ملک‌های آماده خرید یا در مرحله اتمام و با سند تفکیکی آماده را برای استفاده شخصی پیش‌خرید کنید. همچنین اگر توانایی بازپرداخت حداقل دو میلیونی اقساطش را ندارید، واحد را رهن و اجاره بدهید تا قسمتی از اقساط را تامین کنید. مطمئن باشید قیمت ملک کمتر از این نخواهد شد! با پس‌اندازهای بالاتر هم می‌توانید ملک روی پی یا اسکلت پیش‌خرید کنید و خرد خرد هزینه ساخت را پرداخت کنید. اگر در بین کار توانایی ادامه نداشتید واحد را در همان مرحله بفروشید و واحد کوچک‌تری پیش‌خرید کنید. البته اگه مورد مطمئنی پیدا نکردید، پیشنهاد ما همان سپرده‌گذاری میان‌مدت در بانک‌های با سود 23 درصدی است.

۵۰۰ میلیون تومان

کمی باید فکر کنید و با احتیاط بیشتری عمل کنید، چون پس‌اندازتان به نسبت قابل‌توجه است. در بازار فعلی، خریدن یک واحد در شهرهای بزرگ و دو تا سه واحد کوچک در مناطق پایین‌تر یا شهرهای کوچک برای رهن و اجاره را پیشنهاد می‌دهیم. اگر اجاره‌داری برایتان سخت است، با یکی از مشاوران املاک قرارداد ببندید و در ازای درصدی از اجاره، این کار را به وی بسپارید. باز اگر می‌خواهید استفاده بیشتری کنید، در مناطق پایین‌تر زمین بخرید و با همکاری یک شخص یا شرکت مطمئن، مشارکت در ساخت واحد کنید. توصیه می‌کنیم همه پولتان را در ساخت یا خرید تجاری صرف نکنید، چون در خیلی از مناطق، کاربری تجاری اشباع شده و ممکن است واحد تجاری‌تان به‌اصطلاح روی دستتان بماند که نه بتوانید آن را بفروشید و نه به قیمت مناسب آن را اجاره دهید. مخصوصا پیشنهاد می‌کنیم در خرید یا پیش‌خرید واحد در پاساژها احتیاط کنید.

*مقداد همتی کارشناس اقتصادی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
قابل توجه جناب همتی عزیز. اگر پول به بنگاه بدیم تا با اجاره یه واحد دیگه جابجا کنه حرام و رباست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: