آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۰۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر از بارگیری محموله 100 تنی حاوی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی هلال احمر برای مردم میانمار خبر داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوانT وحید رحمتی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام اقدامات اولیه بارگیری محموله امدادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران برای مسلمانان میانمار گفت: محموله 100 تنی اقلام زیستی، بهداشتی، درمانی و غذایی جمعیت هلال احمر ایران برای مردم مسلمان روهینگیای میانمار به محض اعلام نماینده گمرک جمهوری اسلامی ایران امروز در فرودگاه مهرآباد بارگیری خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه محموله آماده شده در ابتدا 40 تن بود، خاطر نشان کرد: با تعامل و مکاتباتی که با صلیب سرخ بنگلادش انجام شد و با توجه به نیازهای حیاتی پناهجویان میانماری،این محموله به 100 تن افزایش یافت که قرار است میان پناهجویان میانماری که وارد کشور بنگلادش شده اند، تقسیم شود.
 
وحید رحمتی خاطرنشان کرد: تیم عالی ارزیاب هلال احمر به سرپرستی مصطفی محمدیون،دبیرکل جمعیت هلال احمر همراه با محموله ارسالی نخست، اعزام خواهد شد تا پس از بررسی وضعیت مردم مسلمان روهینگیای میانمار، محموله های بعدی نیز ارسال شود.
 
 لازم به ذکر است؛ تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر ایران نیز برای کمک به مردم مسلمان روهینگیای میانمار همراه با محموله دوم اعزام خواهند شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: