آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۰۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
ظریف در نامه به آمانو نسبت به تلاش آمریکا برای بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران هشدار داد اما دیروز اظهارات آمانو درباره امکان بازرسی از مراکز نظامی ایران را توجیه و تلویحا تأیید کرد.
به گزارش پایگاه 598، روزنامه وطن امروز در بخشی از گزارش خود درباره بازرسی نظامی از ایران نوشت: محمدجواد ظریف بالاخره ناچار شد درباره مواضع اخیر آمانو مبنی بر امکان بازرسی از مراکز نظامی ایران واکنش نشان دهد. 

ظریف

او دیروز به محض ورود به سوچی برای دیدار با مقامات روسیه، درباره اظهارات آمانو گفت: بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران به معنای دستیابی به اسرار کشور نیست! اظهارنظر ظریف را نمی‌توان به معنای مخالفت او با اظهارات آمانو درباره امکان بازرسی از مراکز نظامی ایران تلقی کرد. ظریف پیش از این در نامه‌ای به آمانو نسبت به فشار آمریکا بر آژانس برای بازرسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مراکز نظامی ایران هشدار داده بود. او در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت نیز اظهارات نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل درباره بازرسی از مراکز نظامی ایران را «آمال و آرزو»‌ی این مقام آمریکایی دانسته بود. با این حال، اما اظهارنظر دیروز ظریف درباره بازرسی از مراکز نظامی ایران با محتوای نامه او به آمانو و اظهاراتش درباره مواضع هیلی، چندان همخوانی نداشت. او که نخستین حرکت را در مخالفت با تلاش نیکی هیلی برای بازرسی از مراکز نظامی ایران انجام داد، حالا رسما درباره کیفیت بازرسی‌ها اظهارنظر می‌کند! این حرکت محمدجواد ظریف یادآور آن حرکت معروف رونالدینیو، فوتبالیست برزیلی است که به یک جهت نگاه می‌کرد، اما توپ را به جهت مخالف می‌فرستاد!

برچسب ها: ظریف ، وطن امروز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: