خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امیرمومنان علی(ع) ✨دنیا به هیچ یاری، وفا نمی‌کند.       
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
واقعه تلخ کربلا قلب تمام مسلمانان و آزادگان دنیا را به درد آورده است
امام جمعه بانه با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) برای تمام جامعه بشری "پیام جهانی" دارد، گفت: واقعه تلخ کربلا قلب تمام مسلمانان و آزادگان دنیا را به درد آورده است.

به گزارش پایگاه 598، ماموستا عبدالله حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بانه، با تسلیت ایام ماه محرم اظهار داشت: امام حسین(ع) واهل بیت(ع) تنها مربوط به گروه خاصی از مسلمان نیست بلکه متعلق به تمام فرقه‌های اسلامی است.

مردم اهل سنت کردستان ارادت قلبی به امام حسین(ع) واهل بیت(ع) دارند

وی با بیان اینکه مردم اهل سنت استان کردستان ارادت قلبی به امام حسین(ع) واهل بیت(ع) دارند، گفت: در کتاب‌های اهل‌سنت عظمت ماه محرم و روز عاشورا و محبت اهل‌بیت رسول اکرم(ص) کامل بیان شده است.

امام جمعه بانه تصریح کرد: احیای فریضه «امربه‌معروف و نهی از منکر» مهم‌ترین هدف قیام امام حسین(ع) و واقعه کربلا بود و نه تنها برای اهل سنت، بلکه برای تمام جامعه بشری "پیام جهانی" دارد.

وی ادامه داد: واقعه تلخ کربلا قلب تمام مسلمانان و آزادگان دنیا را به درد آورده و همه ناراحت و غمگین هستند.

امام حسین(ع) مقتدا و پیشوای تمام آزادگان جهان است

ماموستا حیدری افزود: در دهم محرم سال 61 هجری دو جبهه حق و باطل در برابر هم ایستادند و پاک‌ترین انسان‌های آن دوران در برابر اشقیای زمان جنگیدند.

وی اظهار کرد: امروزه پس از گذشت چهارده قرن از قیام کربلا، همچنان امام حسین(ع) مقتدا و پیشوای تمام آزادگان جهان است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: