آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۴۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
گفتاری از آیت الله میرباقری؛
ما باید مواظب جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی‌ای که دشمنان ایجاد می‌کنند، باشیم؛ ما به آن دامن نزنیم. مواجهه ما با مسئله جریان سقیفه برخورد علامه امینی(ره) باشد. برخورد ایشان برخوردی است که مناقشه‌بردار نیست. وقتی ایام فاطمیه است، عزاداری حضرت زهرا(س) باشکوه برقرار بشود. این هیچ لطمه‌ای به وحدت نمی‌زند، اما ادبیات و نحوه مواجهه ما باید مثل علامه امینی باشد و از آن زاویه بحث بکنیم.
به گزارش سرویس اندیشه دینی پایگاه 598، متن زیر گفتاری از آیت الله میرباقری است که در ادامه می خوانید؛

«ما باید مواظب جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی‌ای که دشمنان ایجاد می‌کنند، باشیم؛ ما به آن دامن نزنیم. مواجهه ما با مسئله جریان سقیفه برخورد علامه امینی(ره) باشد. برخورد ایشان برخوردی است که مناقشه‌بردار نیست. بعضی به ایشان اعتراض می‌کردند که وحدت اسلامی را به هم زده. خُب، خیلی بزرگان از ایشان دفاع کردند. یک مقاله‌ای مرحوم شهید مطهری(ره) دارند «الغدیر و وحدت اسلامی». آن مقاله را ببینید. آنجا تأکید می‌کنند که این نوع بحث، مبدأ وحدت جامعه اسلامی است. بالاخره یک مباحث جدی‌ای وجود دارد این مباحث باید طرح بشود؛ طرح نشدنش آتش زیرخاکستر می شود؛ ولی به گونه ای طرح بکنیم مثل علامه امینی، که حق، روشن و شفاف بشود. [یا وقتی] ایام فاطمیه است، عزاداری حضرت زهرا(س) باشکوه برقرار بشود. این هیچ لطمه‌ای به وحدت نمی‌زند، اما ادبیات و نحوه مواجهه ما باید مثل علامه امینی باشد و از آن زاویه بحث بکنیم.

 ما کاری نکنیم که جنگ‌های فرقه‌ای مذهبی‌ای که دشمن دنبال می‌کند، شعله‌ور بکنیم. عظمت کاری که هیئات انجام می‌دهند _که واقعاً عظیم است _ می‌طلبد که یک سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن بشود. شما سروران و عزیزانی که اهل این وادی هستید، الحمدالله توانا هستید؛ خدا به شما عطا کرده. سعی کنید که این توانایی‌ها افزایش پیدا کند. در مقیاس این کار بزرگ، دائماً خودمان را بازسازی بکنیم، هیئات را بازسازی بکنیم و سعی بکنیم که هیئات همراه با دستگاه مرجعیت و به‌خصوص هدایت‌ها و نظارت‌های مقام معظم رهبری(حفظه‌الله) باشند و به یک کانونی تبدیل شود برای تحقق گفتمان‌هایی که از جامعه، مطالبه می‌شود».

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: