آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل پیشین و جدید خبرگزاری فارس با حضور چهره‌های برجسته فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور آنجام شد.
به گزارش پایگاه 598، عصر دیروز مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل خبرگزاری فارس با حضور چهره ‌های برجسته فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور از جمله غلامعلی حدادعادل، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان، حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، محمد دهقان، علیرضا زاکانی، بهروز کمالوندی، پرویز سروری، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل پیشین و پیام تیرانداز مدیرعامل جدید خبرگزاری و اهالی رسانه در محل این خبرگزاری اغاز شد.
 
در این مراسم حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت:‌ تکنیک رسانه‌ای پله دوم در خبرگزاری فارس به خوبی رعایت می‌شود یعنی اینکه حریف و طرف مقابل سعی می‌کنند ماجرا را از پله دوم شروع می‌کنند که پله اول فراموش شود که برای مثال می‌توان به شلیک موشک انصارالله یمن بعد از ریاض به ابوظبی اشاره کرد که البته باعث توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی شد و احتمالاً دادستانی به این موضوع ورود کرده و انصارالله یمن را توقیف خواهد کرد.
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: خبرگزاری فارس وقتی خبری را منتشر می‌کند همراه با خبر زمینه و پیوست را هم ارائه می‌دهد. ضمن اینکه از زمان تشکیل این خبرگزاری تا کنون گام‌های بزرگی در این مسیر برداشته شده است.
 
برادر عزیزم سیدنظام‌الدین موسوی را سال‌های متمادی است که می‌شناسم. این آشنایی ابتدایی از حضورش در روزنامه کیهان بوده و صفحه دانشگاه این روزنامه با حضور وی رونق ویژه‌ای گرفت.
 
وی افزود: خبرگزاری فارس از برکات و موهبات الهی جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید و بعد از شکل گیری آن کمتر کسی فکر می‌کرد که در فاصله‌ای کوتاه به نقطه فعلی به عنوان اثرگذارترین خبرگزاری در جمهوری اسلامی ایران برسد.
 
شریعتمداری تصریح کرد: خبرگزاری فارس خیلی زود بسیاری از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دیگر در ایران را پشت سر گذارد.
 
وی اظهار داشت:‌ امروز در فرمول قدرت رسانه‌ها مدت‌هاست که جای برتری را پیدا کردند، به طوریکه ماشین‌های جنگی جای خود را در جایگاه قدرت به رسانه‌ها دادند؛ البته نه اینکه جای خود را به صورت کامل به رسانه‌ها داده باشند و هرازچندگاهی توپخانه‌های آنها شلیک می‌کند ولی قدرت برتر از آن رسانه‌هاست.
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: ما در جایگاه خوبی در عرصه رسانه هستیم اما تا رسیدن به جایگاه ویژه و مطلوب همچنان فاصله داریم.
 
وی به گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال در ایام دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این روزنامه آمریکایی در گزارش خود اعلام کرد که دیپلماسی پایه‌های توپ‌دار توسط حضرت امام خمینی(ره) به قعر اقیانوس‌ها فرستاده شده است به این معنی که ابتدا ماشین جنگی به نقطه مدنظر شلیک کرده و بعد از آتش ریختن به منطقه مدنظر نوبت به حضور فیزیکی در آنجا می‌رسد. البته ماشین جنگی سر جای خود است اما بخش دوم این جنگ به رضایت مردم بستگی دارد و طبق نظر این روزنامه آمریکایی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران توانسته این حلقه را بشکند.
 
شریعتمداری به ویژگی‌های خبرگزاری فارس به عنوان خبرگزاری برتر کشور اشاره کرد و گفت: این خبرگزاری ویژگی‌های خاص یک خبرگزاری مطلوب را دارد که به عنوان نمونه می‌توانم به چند موضوع اشاره کنم.
 
وی در توضیح بیشتر تصریح کرد: خبرگزاری فارس اولویت خبر را می‌شناسد و ممکن است خبر در زمان خاصی زیاد باشد اما خبرنگاران این خبرگزاری خبر اولویت‌دار را به خوبی می‌شناسند. 
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های برتر و حرفه‌ای خبرگزاری فارس تقدم در خبر است. ضمن اینکه اهالی رسانه معتقدند که اولین بار که خبر منتشر می‌شود چارچوب فکری خبر را می‌توان به راحتی به مخاطب ارائه داد سپس نظرها و تحلیل‌های بعدی در چارچوب‌های آن اعلام شده و اصطلاحاً انفعال بعدی است.
 
وی تصریح کرد: خبرگزاری فارس گستره مخاطبان خود را هر از چندگاهی فراختر کرده و این یکی دیگر از ویژگی‌های این خبرگزاری است؛ ضمن اینکه خبرگزاری فارس در زمینه کادرسازی هم تلاش‌های ویژه‌ای کرده به طوریکه دانشکده خبر را تشکیل داده است.
 
وی گفت: خبرگزاری فارس همپوشانی خوبی داشته است که می‌توان به راه‌اندازی فارس پلاس اشاره کرد. با این کار  خبرگزاری فارس توانسته به سایر بخش‌های در فضای مجازی همپوشانی دهد و خیال مخاطب را از مراجعه به ده‌ها سایت و  کانال راحت کند.
 
شریعتمداری گفت: از ویژگی‌های دیگر خبرگزاری فارس انقلابی بودن آن است در حالی که بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری همواره به این موضوع تأکید ویژه‌ای کرده‌اند ضمن اینکه پرچم بالا یکی از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود حریف و دشمن پرچم خود را پایین بیاورد که در این زمینه خبرگزاری فارس ید طولانی دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: تکنیک رسانه‌ای پله دوم در خبرگزاری فارس به خوبی رعایت می‌شود یعنی اینکه حریف و طرف مقابل سعی می‌کنند ماجرا را از پله دوم شروع می‌کنند که پله اول فراموش شود که برای مثال می‌توان به شلیک موشک انصارالله یمن بعد از ریاض به ابوظبی اشاره کرد که البته باعث توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی شد و احتمالاً دادستانی به این موضوع ورود کرده و انصارالله یمن را توقیف خواهد کرد.
 
مدیر مسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: خبرگزاری فارس وقتی خبری را منتشر می‌کند همراه با خبر زمینه و پیوست را هم ارائه می‌دهد. ضمن اینکه از زمان تشکیل این خبرگزاری تا کنون گام‌های بزرگی در این مسیر برداشته شده است.
 
وی گفت:‌سیدنظام الدین موسوی قطعا به صورت کامل خبرگزاری فارس را ترک نخواهد کرد ضمن اینکه پیام تیرانداز هم به لطف خدا سوابق درخشان و خوبی در عرصه خبر دارد و در خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مختلفی بوده و اهل قلم است و خبر را به خوبی درک کرده و تحصیلات مرتبط دارد.
 
شریعتمداری در پایان گفت: این جابه‌جایی‌ها در خبرگزاری فارس به معنای ترک یکی و جایگزینی فرد دیگری نیست، ضمن اینکه در موقعیت فعلی که رسانه نیاز به اقدام فعلی دارد قطعا پیام تیرانداز جایگزین خوبی است. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: