آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
وزیر خزانه‌داری آمریکا در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد تحریم‌های جدیدی علیه ایران در راه است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رویترز، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت انتظار دارد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تصویب کند.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت: «ما به بررسی آن‌ها ادامه می‌دهیم. ما آن‌ها را راه انداخته‌ایم و به نظرم شما می‌توانید انتظار داشته باشید تحریم‌های تازه‌ای در راه است.»

اظهارات وزیر دولت آمریکا در حالی است که قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم خود را درباره تمدید تعلیق تحریم‌های ایران ذیل برجام را تا (امرزو) روز جمعه اعلام کند.

همچنین این تصمیم ترامپ با گزارش سه‌ماهه دولت آمریکا به کنگره در زمینه اجرای برجام مصادف شده است. ترامپ در اواسط اکتبر سال گذشته میلادی و در گزارش قبلی خود پایبندی ایران را تایید نکرد و گفت که تعلیق تحریم‌ها در راستای خدمت به منافع ملی آمریکا نبوده است.

برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای حکایت از این دارند که رئیس جمهور آمریکا احتمالاً با تمدید تعلیق تحریم‌های ذیل برجام، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند. اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا را شاید بتوان در این راستا ارزیابی کرد.

برخی رسانه‌های آمریکایی با اشاره به پیشرفت گفتگوهای کاخ سفید در زمینه اصلاح قانون مربوط به برجام در کنگره معتقدند که احتمالاً ترامپ تعلیق تحریم‌ها را به‌مدت 120 روز دیگر تمدید می‌کند تا اینکه اصلاحاتی در قانون کنگره اعمال شوند، البته بر اساس گزارش‌ها، این موارد پیشنهادات وزرای خارجه، دفاع و مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ بوده‌اند و معلوم نیست که رئیس جمهور آمریکا فردا چه تصمیمی را اعلام خواهد کرد.


برچسب ها: تحریم‌ ، آمریکا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: