آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۷۱۱۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
اصلاح طلبان در سالهای اخیر و در برهه‌ای که محور مقاومت با مرکزیت سپاه قدس به مبارزه با داعش می‌پرداخت، آیه یأس می‌خواندند و تاکید داشتند که حضور نظامی ایران در سوریه منطقی و قابل قبول نیست! و تنها راه شکست داعش، دیپلماسی و مذاکره است!
به گزارش پایگاه 598 به نقل از شهدای ایران، روزنامه زنجیره ای "قانون" در مطلبی با عنوان «الگوی ماندگار و مشکل گشای برجام» نوشت:«تیم مذاکره کننده ظریف در ابتدای دولت یازدهم با مخابره پیامی جدید به دنیا، موجبات تغییر سیاست دیپلماتیک روسیه، چین، ترکیه و اتحادیه اروپا و...را فراهم آورد. این رویکرد جدید، ضمن خروج دولت از انزوای دیپلماتیک، شرایط ایران در دفاع از ملت مظلوم سوریه و عراق و حمایت از جبهه مقاومت را به‌شکل چشمگیری بهبود بخشید و همه معادلات دولت اوباما را در منطقه به‌نفع ایران تغییر داد».
 
چندی پیش روزنامه وابسته به خاندان هاشمی (آرمان) نیز  در مطلبی با عنوان «برجام و پیروزی بر داعش» نوشته بود:«پیروزی بر داعش در بخش مهمی حاصل گشایش‌های اقتصادی و سیاسی ناشی از برجام بوده است. اگر برجام نبود، داعش بود».


روزنامه اصلاح طلب بهار هم چندی پیش در مطلبی نوشته بود:«تا پیش از برجام تصویری که از ایران در جامعه جهانی ساخته شده بود، کشوری مخل امنیت و در تقابل با نظامات بین الملل بود که پس از برجام این تصویر به شکل اساسی تغییر کرده است. این تغییر جایگاه که مشخصاً بر اثر به ثمر نشستن توافق اتمی میان ایران و کشورهای ۱+۵ بود تأثیر ملموسی بر کنشگری منطقه‌ای ایران نیز داشته است. حضور ایران در سوریه در صورتی که این تغییر جایگاه رخ نداده بود قطعاً نمی‌توانست همراهی امروز را برانگیزد».
 

قرار بود با اجرای برجام تمامی تحریم ها بالمره لغو شده و تمامی مردم گشایش اقتصادی حاصل از برجام را لمس کنند.اما اکنون که این اتفاق رخ نداده است و برجام با معضل بزرگی تحت عنوان «بی دستاوردی» مواجه است، اصلاح طلبان دست به کار شده و برای این توافق، دستاورد می سازند.

ادعاهایی همچون «پیروزی محور مقاومت در منطقه مدیون برجام است» و «پیروزی بر داعش حاصل گشایش‌های اقتصادی و سیاسی ناشی از برجام بوده است» نیز از جنس همین دستاوردسازی هاست.
اصلاح طلبان در سالهای اخیر و در برهه‌ای که محور مقاومت با مرکزیت سپاه قدس به مبارزه با داعش می‌پرداخت، آیه یأس می‌خواندند و تاکید داشتند که حضور نظامی ایران در سوریه منطقی و قابل قبول نیست! و تنها راه شکست داعش، دیپلماسی و مذاکره است!

در ماههای گذشته و در برهه ای که هر ایرانی از خبر نابودی داعش توسط محور مقاومت، خوشحال و مسرور بود نیز اصلاح طلبان با کم اهمیت جلوه دادن این موفقیت بزرگ، مدعی بودند که باید پرونده منطقه از سپاه قدس به وزارت خارجه تحویل داده شود.

در اواخر آبان ماه با مقاومت و مجاهدت‌های شبانه‌روزی و نثار خونهای هزاران شهید مدافع حرم از ایران و زینبیون پاکستان، فاطمیون افغانستان، حیدریون و حشدالشعبی عراق و حزب‌الله لبنان «وعده صادق» نابودی شجره خبیثه داعش محقق شد و فرزندان مقاومت به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی و پس از 7 سال، در نبرد دشوار و پیچیده‌ای پیروز شدند که هنری کیسینجر و موشه یعلون (وزیر جنگ اسرائیل) آن را جنگ جهانی سوم خوانده بودند.

به نوشته مشرق، قرار بود با اجرائی شدن برجام، صدها میلیارد دلار از دارایی‌های کشورمان که بلوکه شده است، آزاد شود، تمامی تحریم‌ها آنگونه که آقای رئیس‌جمهور به صراحت اعلام کرده بود، لغو شود، گشایش اقتصادی ایجاد شود، روابط تجاری که لازمه آن گشایش «ال‌سی» در بانک‌های خارجی است از بن‌بست خارج شود،چرخ معیشت مردم همراه با سانتریفیوژها به چرخش درآید، سرمایه‌گذاری خارجی صورت پذیرد، تورم از میان برداشته شود و تولید از رکود خارج شود اما به دلیل رعایت نکردن قاعده «توازن تعهدات»، «همزمانی اجرای تعهدات»، «اخذ تضمین از طرف مقابل» و «پیش‌بینی برگشت‌پذیری امتیازات واگذار شده در صورت نقض عهد» که قاعده عقلی هر قرارداد عادی حقوقی است، برجام نتوانست برآورده‌کننده این شعارها باشد و تاکنون طرف مقابل و مخصوصاً آمریکا به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۸
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
0
0
امام خمینی انقلاب کرد چون میدانست روزی مرد بزرگی با برجامی خواهد امد که در تاریخ بی سابقه است !!! دلیل قیام عاشورا امید به امدن برجام بود !!! دلیل بعثت پیامبر هم برجام بود !!! بسه یا بازهم بگم ؟ اصلا خداوند خلقتش برای امدن مرد برجامی بود !!! ول کنین . دست بردارین از این بازیهای سر کاری . اینقدر با شعور مردم بازی نکنید . خجالت بکشید اگر میدانید خجالت چیست .
پاسخ ها
یابو علفی ازپشتکوه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
بنام خداسلام علیکم ؛ علی آقاجان ؛ احترما به عرض می رسانم؛ افکار اینها من زبان بسته را به خنده واداشته است ؛وبه خودم امیدوارم کرده است چرا که تازه می فهمم که احمق تر وبی عقل تر ونادان تر ازخودم هم وجود دارد ومن نمی دانستم - آدم مغرور احمق هم هست ؛باتشکر التماس دعا
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
0
0
چیز جدیدی نیست در طول تاریخ از اینگونه برداشت ها زیاد بوده وخواهد بود فقط خواننده وشنونده باید عاقل باشد .
ناشناس
|
-
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
0
0
حضرات در توهم به سر می برند.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
0
0
واقعا که
ناشناس
|
-
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
0
0
این برجام چیزی جز توهم اصلاح طلبان نیست وبرای مردم شریف جزذلت چیزی نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
0
0
این ها با برجام روی قاجار را سفید کردند قاجار زمین داد این ها هستی و آبروی ما را دادند. منتظر انتقام الهی از این افراد خواهیم بود و سر پل صراط پوست شان را خواهیم کند شاید این دنیا دستمان به شما نرسد ولی قیامتی هم هست که باید برای همه اقدامات تان جواب خدا و 80 میلیون ایرانی را بدهید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
0
0
من یک هواپیما ساخته ام که تا مریخ میرود
به زودی رونمایی میکنم
خدا من و ... را با هم شفا دهد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: