آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۹۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
مراجع تقلید و علما در روزهای اخیر نسبت به رقص زنان در مراسمی که در برج میلاد برگزار شده بود موضع‌گیری داشته و ضمن تاکید بر جلوگیری از تکرار چنین مسائلی، خواستار برخورد قاطع با خاطیان شدند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی امروز در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به حاشیه‌های مراسم روز زن در حضور شهردار تهران گفت: در نظام ما که یک نظام اسلامی است باید مراقب باشیم که چنین اتفاقاتی نیفتد. اینکه عذرخواهی کرده‌اند کار خوبی است ولی بعضی از کارها در نامه عمل انسان ثبت می‌شود و با عذرخواهی پاک نمی‌شود.

وی تاکید کرد: باید مراقب بود که دیگر چنین اقداماتی تکرار نشود که موجب شرمندگی رهبر و امام زمان(عج) شود و امیدواریم که در آینده دیگر نظاره‌گر چنین حرکاتی نباشیم.

انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از رقص زنان در مراسم ویژه شهردار تهران

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با جمعی از خانواده‌ها و مادران شهدای گمنام با اشاره به مقام بالای خانواده‌های شهدا گفت: حضرت زهرا(س) فقط در خانه نبودند؛ ایشان پشتیبان حضرت علی(ع) و جامعه اسلامی در جنگ و جهاد بودند.

وی با اشاره به اینکه قبل از اسلام به زن به چشم حقارت نگاه می‌شد ادامه داد: پیامبر یک جلسه برای مردان و یک جلسه برای زنان بصورت جداگانه برگزار می‌کردند که این نشان می‌دهد اسلام می‌خواهد عظمت زنان را در جامعه بالا ببرد و برابری مرد و زن را نشان دهد.

آیت‌الله نوری‌همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراسمی که توسط شهردار تهران به مناسبت روز زن برگزار شده است گفت: در این مراسم عده‌ای دختر را آورده و رقصانده‌اند؛ این‌ها درد جامعه ماست که در چنین کشوری با این همه سابقه انقلابی و اسلامی چنین مراسمی با وجود این همه دشمن، برگزار شود؛ به نظر من شما خانواده شهدا و زنان جامعه باید به میدان بیایید و اعتراض کنید که ما شهید داده‌ایم و امنیت به واسطه خون این شهیدان به وجود آمده است و نخستین اعتراض به اینگونه حرکات باید از طرف شما خانواده شهدا انجام شود.

وی در ادامه خطاب به مسوولان کشور گفت: نخستین چیزی که اسلام تاکید دارد که انجام دهید این است که فقر و بیکاری و معیشت مردم را درست کنید و برخی بجای اینکه به فکر مردم باشند و مشکلات را رفع کنند دنبال برگزاری مراسماتی مخالف اسلام هستند.

رقص و پایکوبی در جشن میلاد فاطمه زهرا(س) دهن کجی به صدیقه اطهر بود

همچنین سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد ضمن تبریک میلاد صدیقه اطهر(س) گفت: اگر حجاب از زنان گرفته شود هویت دینی از بین می‌رود و بنابراین دشمن می‌تواند بر جامعه مسلط شود.

وی بیان کرد: حجاب یک مسئله عادی نیست بلکه موضوعی محوری و هویت‌بخش است و بی‌حجابی هویت‌ستیزی است، بنابراین دشمن با همه قدرت روی این موضوع ایستاده‌ است.

علم الهدی با اشاره به "دختران خیابان انقلاب" گفت: اینکه یک دختر روسری‌اش را بر سر چوب کند و کشف حجاب کند در ظاهر شاید یک کار کودکانه باشد، اما جریانی که آن دختر را رهبری می‌کند یک جریان هویت‌ستیز در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ضمن انتقاد شدید از رقص و پایکوبی دختران در جشن میلاد فاطمه زهرا(س) در برج میلاد گفت: حادثه‌ای که دو شب قبل در برج میلاد اتفاق افتاد یک تصادف نبود، بلکه یک اقدام برنامه‌ریزی شده‌بود.

علم‌الهدی ضمن پرهیز از قضاوت درباره نقش داشتن شهردار تهران و شورای شهر در این قضیه گفت: این موضوع از طرف عواملی برنامه‌ریزی شده‌بود تا از شهردار برای جشن میلاد حضرت زهرا(س) دعوت کنند و بعد آن برنامه وقیحانه رقص را اجرا کردند.

وی در بیان علت این اعمال وقیحانه در جشن میلاد صدیقه اطهر(س) اظهار داشت: آن عوامل دست‌اندر کار خواستند بگویند الگوی جامعه حضرت زهرا(س) نیست بلکه هرزه‌های غربی هستند، این اقدام دهن‌کجی به انقلاب، رهبری، شهدا، خانواده‌های شهدا و مردم بلکه بدتر از همه دهن‌کجی به صدیقه اطهر(س) بود.

امام جمعه مشهد به اظهارات دادستان تهران درباره جشن برج میلاد هم اشاره کرد و گفت: اینکه دادستان غیور تهران گفت این مطلب قابل تعقیب است به این دلیل بود که اگر در جامعه ستون پنجم تشکیل شد خطرناکترین جریان است که باید تحت تعقیب قرار بگیرد.

علم‌الهدی افزود: کسانی که جشن دو شب قبل را دایر کردند ستون پنجم دشمن در جنگ نرم بودند تا چهره الگویی حضرت زهرا(س) را تحت تاثیر قرار دهند.

*برخورد با عوامل خاطی

وی خطاب به شورای شهر تهران گفت: به نام شما در تاریخ ثبت می‌شود که برنامه‌ای ضد حضرت زهرا(س) دایر شد، بنابراین نسبت به شناسایی و اخراج این عوامل از شهرداری تهران اقدام کنید، اگر این کار را نکنید شما نیز شریک جرم ستون پنجم دشمن در جنگ نرم در چهلمین سال انقلاب ثبت می‌شوید.

امام جمعه مشهد ضمن برحذر داشتن شورای شهر تهران از توجیه این توطئه گفت: نمی‌توانید این قضیه را توجیه کنید و بگویید که اینها بچه بودند، قبل از اینکه قوه قضاییه اقدام کند خودتان اقدام کنید، مردم به شما رای دادند که شهرشان را آباد کنید نه اینکه در جشنی که به حضرت زهرا(س) توهین می‌شود، شرکت کنید.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: