آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
برخی منابع مطلع از سه سفر مهم رئیس‌جمهور در فروردین 97 خبر می‌دهند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برخی منابع مطلع از سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در هفته اول فروردین 97 به دو کشور آذربایجان و ترکمنستان خبر می‌دهند.

پیش از این روحانی در 17 مرداد 95 به دعوت رسمی الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان برای سفری دو روزه راهی این کشور شد و در کاخ زاگولبا مورد استقبال رسمی همتای آذربایجانی خود قرار گرفت. در اسفند 95 الهام علی اف به تهران آمد و ایران و آذربایجان برای توسعه همکاری‌های دو جانبه یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند.

علاوه بر این رئیس جمهور آذربایجان 10 آبان 96 نیز به منظور شرکت در اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و آذربایجان در صدر هیاتی عالی رتبه به کشورمان سفر کرد.

تدارک روحانی برای سه سفر مهم در فروردین 97

همچنین قربانقلی بردی محمد اف رئیس‌ جمهوری ترکمنستان در آذر ماه 94 به تهران آمد و در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعد آباد مورد استقبال رسمی رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت در جریان سفر محمد اف ایران و ترکمنستان 9 سند همکاری امضا کردند.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بهداشتی و پزشکی، یادداشت تفاهم همکاری‌ در زمینه پست، یادداشت تفاهم همکاری احداث خط برق مرو- سرخس، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه ورزشی، یادداشت تفاهم همکاری در خصوص احداث جاده عشق آباد - ترکمن آباد، یادداشت تفاهم در خصوص همکاری های مشترک در زمینه راه و ترابری و شهرسازی و یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل راه آهن و... به امضا رسید.

تدارک روحانی برای سه سفر مهم در فروردین 97

پیش از این روحانی در اسفند 93 به ترکمنستان سفر کرد و در کاخ آغوزخان عشق آباد مورد استقبال محمد اف قرار گرفت در جریان این سفر ایران و ترکمنستان 17 سند همکاری در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، حقوقی و علمی و فناوری امضا کردند. 

سفر روحانی به ترکیه برای شرکت در نشست سوچی

شبکه استار ترکیه به نقل از منابع خبری ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که توافق لازم در خصوص برگزاری دور دوم نشست روسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران درباره سوریه پس از مذاکره تلفنی اخیر اردوغان با حسن روحانی و ولادیمیر پوتین همتایان ایرانی و روسی وی حاصل شده است.

منابع خبری ترکیه تاریخ دقیق این نشست را اعلام نکرده‌اند اما پیگیری‌های باشگاه خبرنگاران جوان حاکی از برگزاری این نشست سه جانبه در در اواخر تعطیلات نوروزی دارد. 

دور اول نشست سه جانبه سران ترکیه، روسیه و ایران درباره بحران سوریه موسوم به نشست سوچی، چهارشنبه ۲۲ نوامبر (یکم آذر ۹۶) در شهر سوچی روسیه برگزار شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: