آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۹۷۳۴
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
یادداشت؛
حجت الاسلام مهدی یار
1 - همیشه در منبرها و جلسات تفسیر قرآن ماه مبارک حاضر بود. دختری جوان، موقر، متین و محجبه، روزی یادداشتی به دستم داد، بدین مضمون که بعد از جلسه، جلوی مسجد منتظر بمانم تا سوالی را که دارند با من مطرح کنند.

2 - پس پایان جلسه با خانم دیگری که سن بالاتری داشت پیش من آمدند، پس از معرفی فهمیدم خواهر بزرگترش است، پدرشان سالها پیش به رحمت خدا رفته بود و حالا عموی شان سهم ایشان را از منزلی که با پدر آنها شریکی خریده بودند، نمی داد. زندگی به غایت فقیرانه و توام با مشکلات فراوان داشتند.

گفتم با عمویشان صحبت می کنم، چند راهنمایی حقوقی و شرعی نیز ارائه نمودم و قرار شد سند شراکت شان را در جلسه بعد برایم بیاورند تا با بررسی جزییات، بتوانم نظر درست تری بدهم.

3 -  با چند نفر از دوستان برای صرف ناهار به یکی از رستورانهای سنتی شهر رفته بودیم. یکی از سکو ها را انتخاب کردیم و نشستیم، خانمی که حجاب و پوشش مناسبی هم نداشت با تبلتی در دست برای گرفتن سفارش غذا آمد. سرمان را بالا نکردیم، سفارش را دادیم و رفت. دوستانم از من خواستند تا کنار وسایل بمانم تا بروند برای شستن دست...

4 - لحظاتی از رفتن دوستانم نگذشته بود که خانم سالن کار رستوران وارد سکوی ما شد و مقابلم نشست،
- حاج آقا نشناختید؟
+ عذر میخوام بجا نیاوردم..
ناگهان سیل اشک بر صورت دختر جوان جاری شد، حالا که نگاهش میکردم فهمیدم همان دختر محجبه جلسات تفسیر است. شلوار ساپورت، مانتویی تنگ و چهره ای آرایش کرده... باورش برایم سخت بود...

5 - حاج آقا از ساعت یازده صبح تا یازده شب اینجا کار میکنم، ۸۰۰ تومن میگیرم، خودتون که وضعمون رو می دونید، تنها نان آور خونه منم، اینجام شرط گذاشتن که اگه از این لباس فرم استفاده نکنیم اخراجمون میکنن و حتی اجازه مانتوی پوشیده رو هم نمیدن... حاج آقا بی چادری و بدحجابی واسم از مردن سخت تره...
و اشکهایش دنبال همدیگر می دویدند...

6 - مدیران نئولیبرال و تکنوکرات تسبیح انداز با جای مهر بر پیشانی که درحال "توسعه" دادن کشور هستید تا آنگاه به مقوله عدالت بپردازید..! گیرم به خیالات و آرزوهای خام تان در باب "توسعه" هم دست یافتید، خرمن های ایمان و حیایی که در تندباد بی عدالتی بر باد می رود، چگونه جبران خواهد شد؟ پاسخ اشک های آن دختر جوان را چه کسی خواهد داد؟
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
0
1
خود تو آن پولی که برای منبرهایت را می گیری بده و این دختر را نجات بده. ضمنا خرید کردن از این رستوران ها شرعا حرام است. اگر مومنین خرید از مغازه ها و رستورانهایی که از زنان بی حجاب استفاده می کنند را تحریم کنند خود به خود این چیزها ریشه کن می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
1
0
پاسخش را دلواپسان رانت خوارکه از اسکله ها قاچاق واردمملکت می کنند و آنهایی که 800میلیارد دلار درآمد نفتی زمان محمود را هپلی هپوکردند و پشتیبانی کردند خواهندداد. یوم تبلی السرائر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
حقیقتا تجلی معنی کلمه وقاحت هستی. تمام رانت خوارها بدون استثنا از اصلاح طلبان هستند که حتی دستگاه عدالت را هم خریده اند. آن 800 میلیارد دلار حیالی هم اگر به جای صرف مردم محروم و موشک و هسته ای و فضایی شده بود صرف پر کردن جیب احزاب و مردم شهوت پرست تهران شده بود الان احمدی نژاد محبوبترین مرد تمام تاریخ بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
0
0
مملکت درست کری حسن
ناشناس
|
-
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
0
0
عجب آدمهای بی منطقی هستید شما؟؟ مگه یه روحانی چقدپول منبر میگیره؟؟گیرم هرچی گرفت داد به این خانم خودش و زن وبچه ش چه کنن؟؟تازه مگه یکی دوتان؟؟کشور پرشده..خدا بعضی ازمسئولین بی غیرت رو لعنت کنه..
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: