خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۱۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
سپاهان در چهار روز گذشته ۳ بازیکن خوب جذب کرده و به نظر می رسد با عزم جزم می خواهد تا موفقیتهای این تیم با امیر قلعه نویی تکرار شود.
به گزارش پایگاه 598، در روزهایی که بسیاری از تیم های لیگ در بلاتکلیفی به سر می برند و هنوز تکلیف کادر فنی فصل آینده را مشخص نکرده یا بازیکن خاصی جذب نکرده اند سپاهان در شرایطی که بیش از ۲ هفته به آغاز رسمی نقل و انتقالات فرصت باقی است تخته گاز می رود. تجربه ادوار گذشته نشان می دهد که سرنوشت یک تیم در پایان فصل،  قبل از شروع مسابقات و در زمان نقل و نقل انتقالات رقم می خورد و امیر قلعه نویی با علم به این موضوع شروع طوفانی داشته است.

بزرگترین نقطه ضعف سپاهان در فصل گذشته در درون دروازه بود این تیم تنها تیمی بود که در طول فصل از ۴ دروازه بان استفاده کرد که هیچ کدام نمره قبولی نگرفتند. امیر قلعه نویی برای رفع این معضل به سراغ یکی از پدیده های دروازه بانی فصل گذشته لیگ یعنی پیام نیازمند رفت. این دروازه بان فصل گذشته با گرفتن نمره ۲،۸۹ از سایت نود، دومین دروازه بان برتر فصل شد.

خرید از بازیکنان سابق

یکی از عاداتی که امیر قلعه نویی در طول سالیان گذشته داشته، جذب شاگردان موفق خود از سایر تیمهاست. فرمولی که در ادوار گذشته با پیاده کردن آن در سپاهان و استقلال به موفقیت رسید و حال در بازگشت مجدد به سپاهان رویه قبلی را در پیش گرفته است.

محمد ایرانپوریان دومین خرید امیر قلعه نویی به نوعی فوتبال خود را مدیون این سرمربی است. این بازیکن تا لیگ پانزدهم یک بازیکن معمولی در فوتبال ایران محسوب می شد ولی از اواسط لیگ پانزدهم با برعهده گرفتن هدایت تراکتورسازی توسط امیر قلعه نویی این بازیکن شرح وظایف متفاوتی پذیرفت و در دو فصل گذشته بیشترین آمار گل و پاس گل را بین مدافعین لیگ داشته است.

سومین خرید سپاهان، استنلی کی روش است. این مهاجم سرزن برزیلی با حواشی زیادی، فصل گذشته به ذوب آهن، تیم تحت هدایت امیر قلعه نویی پیوست و فصل خوبی را با این تیم پشت سر گذاشت.  کی روش ۷ بازی ابتدایی ذوب آهن را به دلیل مشکل در عقد قرارداد از دست داد ولی در سایر بازیها به جز یک بازی که به دلیل محرومیت و یک دیدار که به خاطر مصدومیت غایب بود در ۲۱ بازی دیگر به صورت ثابت، ۹۰ دقیقه در ترکیب نایب قهرمان لیگ حضور داشت که نشانگر اعتقاد امیر قلعه نویی به این بازیکن سرزن است. کی‌روش با ۹ گل زده دومین گلزن برتر ذوب آهن بود.

سپاهان تاکنون از ۳ سهمیه از ۶ سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری استفاده کرد و باید دید پرافتخارترین مربی لیگ برتر برای تکرار افتخاراتش در سپاهان چه استراتژی ای در نظر گرفته است.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: