آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۴۴۷۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار کلیه عرضه کنندگان کالا و خدمات مکلفند با الصاق برچسب و اتیکت تابلوی نرخ در محل کسب، قیمت‌ واحد کالاها یا دستمزد خدمات را به طور روشن و مکتوب اعلام نماید.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مشرق، علی فاضلی  رئیس اتاق اصناف ایران با ارسال نامه به  روسای  اتاق‌های اصناف مراکز استان درباره تصمیم  کارگروه مدیرت تنظیم بازار نوشت:
 
براساس مصوبات در جلسه مورخ 97/3/28 کارگروه مدیریت بازار با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی تشکیل گردیده، ریاست محترم دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری طی نامه ای مورخ 97/3/31 در خصوص مدیریت بازار موارد ذیل را ابلاغ نموده‌اند. لذا خواهشمند است با بهره‌گیری ظرفیت و توانمندی‌های اتحادیه‌های صنفی و بازرسان واحد بازرسی و نظارت در این خصوص اقدام اجرایی صورت گرفته و در اسرع وقت نتیجه اقدامات را به این اتاق اعلام نمایند.

1- اقلام ضروری و مصرفی مورد نیاز مردم دقیقا احصاء گردیده و از لحاظ تامین، عرضه و قیمت صورت مستمر رصد و گزارش حاصله به این اتاق العام نمایند.

2- مطابق مارده 15 و 65 قانون نظام صنفی و ماده 6 قانون تعزیرات حکومتی و ماده 5 قانون حمایت مصرف کنندگان کلیه عرضه کنندگان کالا و خدمات مکلفند با الصاق برچسب و اتیکت تابلوی نرخ در محل کسب، قیمت‌ها واحد کالاها یا دستمزد خدمات را به طور روشن و مکتوب به گونه‌ای که برای همگان قابل رویت باشد اعلام نماید.

اتحادیه‌های صنفی می‌بایست موضوع بند 2 را به کلیه اعضای واحدهای صنفی ابلاغ نمایند و همچنین بازرس هنگام مراجعه به واحد صنفی به صورت ویژه در خصوص نصب برچسب قیمت نظارت نموده و در صورت مشاهده تخلف یا متخلفین برخورد نمایند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: