آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۴۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
تکرار/ مستند جنجالی «پرزیدنت آکتور سینما»
در این جولان مدیران نفوذی و دوتابعیتی و بلایی که این روزها بر سر مردم ایران می آورند مجدداً دیدن با دقت مستند پرزیدنت آکتور سینما را به شما مخاطبان عزیز پیشنهاد می‌کنیم. تشابه زیاد شخصیت­‌ها و اتفاقات جامعه شوروی در آن دوران با شخصیت‌­ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ایران، این مستند را از یک مستند تاریخی صرف متمایز کرده است.
به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه 598، این مستند روایتگر تلاش­‌های میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، در جهت ایجاد رفاه برای مردم شوروی است. گورباچف معتقد بود تا زمانی که تنش­‌های شوروی با کشورهای غربی و به خصوص آمریکا ادامه داشته باشد، رسیدن به  یک اقتصاد موفق ناممکن است، به همین دلیل اولویت عالی خود را تنش­‌زدایی و برقراری رابطه و مذاکره با آمریکایی‌­ها قرار داد.

در خلاصه داستان این مستند که سعی دارد داستان یک پیروزی بدون جنگ را روایت کند، آمده است: «شوروی، حسرت، آشوب،  تنش با دنیا، مردی می آید تا کشوری بزرگ را با دنیا آشتی دهد... افراطی‌­ها اجازه خواهند داد؟»

تشابه زیاد شخصیت­‌ها و اتفاقات جامعه شوروی در آن دوران با شخصیت‌­ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ایران، این مستند را از یک مستند تاریخی صرف متمایز کرده است.

مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا بورونی توسط مرکز مستند سفیرفیلم و به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه‌­ای اوج، تولید شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

پرزیدنت آکتور سینما را می‌توانید از اینجا دانلود کنید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: