آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۴۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
فرمانده انتظامی خرمشهر از شناسایی و دستگیری عوامل اصلی اغتشاش‌های اخیر این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، فرمانده انتظامی خرمشهر از شناسایی و دستگیری عوامل اصلی اغتشاش‌های اخیر این شهرستان خبر داد.همت علی ترکارانی عصر سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه خرمشهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ نفر در جرم‌های مختلف دستگیر شدند که بیشتر جرم‌ها سرقت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر نیروی انتظامی، دستگاه‌های بسیار دیگری متولی کاهش میزان سرقت هستند، افزود: در بحث پیشگیری از سرقت نیروی انتطامی تنها عضو کمیسیونی با این عنوان است و همه وظایف بر عهده نیروی انتظامی نیست.

فرمانده انتظامی خرمشهر از سرقت کابل‌های مخابرات و برق به عنوان دو نمونه از جرائمی یاد کرد که کنترل آن‌ها نیاز به ورود سایر دستگاه‌ها دارد.ترکارانی توضیح داد: سرقت کابل‌های مخابرات با توجه به اینکه ارزش مالی ندارند اهدافی خرابکارانه را دنبال می‌کند و بخشی از وظایف مراقبت از این نوع کابل‌ها بر عهده مخابرات است.

وی افزود: در خصوص کابل‌های برق هم نیروی انتظامی باند‌های زیادی را دستگیر کرده است، اما از جمله مهمترین دلایل ادامه این سرقت‌ها مجهز نبودن شبکه توزیع برق شهرستان خرمشهر به سیم‌های خود نگهدار است.

ترکارانی با بیان اینکه تعبیه سیم‌های خودنگهدار تاثیر بسیاری در کاهش سرقت کابل‌های برق دارد، ادامه داد: در شهرستان همجوار آبادان حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد کابل‌های برق خودنگهدار و غیر قابل سرقت است که این میزان در خرمشهر تنها ۱۰ درصد بوده که می‌طلب اداره برق نسبت به تجهیز سیستم توزیع برق خرمشهر به این نوع سیم‌ها اقدام کند.

وی به موارد کشف مواد مخدر نیز اشاره کرد و گفت: در بحث مواد مخدر کشور ایران یکی از فعال‌ترین کشورهاست و شهدای زیادی در این راه تقدیم کرده، اما کشف و مبارزه با مواد مخدر از عهده نیروی انتظامی به تنهایی خارج است و نیاز است که تمام ادارات و دستگاه‌ها پای کار باشند.

فرمانده انتظامی خرمشهر نبود زیرساخت‌ها را یکی از موانع جمع آوری معتادان کارتن خواب در خرمشهر دانست و بیان کرد: کمیته مقابله که مسئولیت آن با نیروی انتظامی است مشکلی برای انجام وظایف خود ندارد، اما در خرمشهر زیرساخت‌های کافی همچون مراکز بازپرویی و کمپ‌های ترک اعتیاد کافی برای تحویل معتاد‌ها پس از دستگیری وجود ندارد.

وی در ادامه به ناآرامی‌های اخیر خرمشهر اشاره کرد و گفت: اغتشاشات برنامه طراحی شده دشمنان و در راس آن آمریکا بود و برنامه‌ای از آن سوی مرز‌ها برای هدف قرار دادن نظام جمهوری اسلامی طراحی شده بود که در ادامه برای اجرای نقشه‌های خود قادر به همراه کردن مردم نشدند.

ترکارانی از دستگیری عوامل اصلی اغتشاش‌های خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: عوامل اصلی اغتشاش‌ها شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد و پرونده آن‌ها توسط دستگاه قضا در حال پیگیری است.فرمانده انتظامی خرمشهر همچنین از کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی تیراندازی در خرمشهر در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بحث تیراندازی‌ها در خرمشهر در سال ۹۷ کاهش چشم گیری داشته و نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافته است و عوامل نیز ظرف ۲۴ ساعت شناسایی می‌شوند.

وی با یادآور شدن اینکه تیراندازی هنوز یکی از رسم‌های رایج مردم منطقه در مراسم‌های مختلف است، مقابله با این آیین اشتباه را نیازمند انجام کار فرهنگی و ورود بزرگان و چهره‌های تاثیر گذار منطقه‌ای دانست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: