کد خبر: ۴۴۵۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد گفت: هیأت امنای دانشگاه به اتفاق آراء به این تحول رأی دادند که این تغییر به هیچ وجه نفی کسی نیست. فرهاد رهبر زحمات زیادی در دانشگاه آزاد اسلامی کشیدند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در چهاردهمین همایش سراسری معاونان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی که در واحد تبریز برگزار شد، گفت: جلسه امروز مهم است، از این جهت که بعد از تحول اخیر در دانشگاه و در شهر تبریز مهد علم برگزار می شود. آذربایجان سابقه درخشانی در علم و دانش دارد، امیدوارم تحولاتی که در این همایش به آنها اشاره شده است، از آذربایجان آغاز شود.

 

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ممکن است سؤال شود که ما از یک سال و نیم گذشته به دنبال چه هستیم؟ گفت: در گام اول، برنامه ما تسهیل مسیر دانشگاه آزاد اسلامی است، البته مسیری که از قبل وجود داشت، خوب بود، اما مطلوب نبود، هر چند خدماتی که دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون در حوزه آموزش عالی داشته را نمی توان فراموش کرد.

 

وی با اشاره به تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هیأت امنای دانشگاه به اتفاق آراء به این تحول رأی دادند که این تغییر به هیچ وجه نفی کسی نیست. فرهاد رهبر زحمات زیادی در دانشگاه آزاد اسلامی کشیدند و این تغییر مدیریت مانند دوی امدادی است که مشعل مدیریت اکنون به طهرانچی سپرده شده است.

ولایتی در تبیین معنای تحول در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: تحول به معنای خروج از روزمرگی است و این تحول در دانشگاه آزاد اسلامی باید منجر به پژوهش و ابداع در رسیدن به درجه اجتهاد در حوزه های تخصصی شود.

 

ولایتی با بیان اینکه وضعیت علوم انسانی ما نسبت به سایر علوم وخیم تر است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با مشارکت حوزه های علمیه در علوم انسانی اسلامی پیشگام باشد و این همکاری منجر به تألیف کتب می شود.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: باید ارزش های اسلامی همچون علم، معرفت، اخلاق، سلوک اسلامی، پایبندی به معارف اسلامی و ایرانی و ... در دانشگاه آزاد اسلامی تبیین شود تا از مواردی که با ارزش های نظام مغایرت دارد، پیشگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید تقویت کننده هویت اسلامی و ایرانی باشد، گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم، تاکنون ما کتابی درباره هویت اسلامی و ایرانی تألیف نکرده ایم که می توان در این زمینه کتاب هایی تألیف کرد و «هویت» به گونه ای در دانشگاه آزاد اسلامی تدریس شود که در دانشجویان احساس همبستگی دینی و ملی وجود داشته باشد.

 

ولایتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید مویّد کشور، عقیده، اسلام و انقلاب باشد، گفت: پیشنهاد بنده این است که هر استان یکی از افراد صاحب نام خود را به عنوان امیر فرهنگی معرفی کند تا همه واحدها فعالیت های فرهنگی خود را زیر نظر این شخصیت فرهنگی پیش ببرند تا بتوانیم مشعل دار احیای تمدن اسلامی باشیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: