آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۶۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۱۱ میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و پشت نوبتی‌ها تا پایان شهریورماه بن کالا دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، سید پرویز فتاح شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی ۵ ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته، مردم خوب لرستان ۷۷ درصد بیشتر به کمیته امداد کمک کرده اند، اظهار داشت: از همه این مردم بزرگوار تشکر می کنم که در این شرایط خاص اقتصادی و مضیقه ها عنایت بیشتری به افراد نیازمند داشتند.

وی با بیان اینکه ما نیز حمایت های لازم را بیشتر می کنیم، وام اشتغال در لرستان نسبت به سال ۹۶ دو برابر شده است، در دو بخش روستایی و شهری نیز سقف وام را بالا برده ایم و مشکل خاصی در خصوص منابع نداریم، تصریح کرد: سقف وام های خرد و ضروری ۵ میلیون تومان بود، که طی دو ماه آیند این سقف کلا حذف می شود و منابع لازم برای این بخش نیز تدارک دیده شده است و تسهیلات سهل الوصولی هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه امسال ۲۰ درصد مستمری همه مددجویان را اضافه کردیم که شامل لرستان هم می شود، افزود: در دولت بحث می شود و وارد گفت و گو شده ایم که به صورت غیرنقدی کمک کنند و بن کالا و خرید به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داده می شود.

فتاح یادآور شد: این شروع کار است؛ در ماه های آینده با همکاری دولت دامنه بن کالا را بیشتر می کنیم.

وی با بیان اینکه در مرحله اول آخر شهریور ماه به همه افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و حتی پشت نوبتی ها این بن کالا داده می شود، تصریح کرد: در جلسه ای که با سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم این تصمیم گیری شده که به ۱۱ میلیون نفر این بن کالا داده شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: در این مورد که این بن کالا برای ماه های آتی فقط به جمعیت تحت پوشش تعلق بگیرد یا به ۵ دهک و یا ۸ دهک داده شود، در سطح ملی تصمیم گیری می شود.

فتاح افزود: اما به هر روی هر تصمیمی گرفته شود، مجموعه تحت پوشش در آن لحاظ خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: