آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۷۶۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
هوشمندی رهبری در برابر نقشه غرب‌گرایان؛
غرب‌گرایان تلاش کردند با استفاده از ظرفیت‌هایی نظیر نهادهای عالی و اختیارات جلسه سران، با دور زدن سازوکار قانونی و مردم‌سالاری، مسئله امنیتی-حقوقی را جلو ببرند. تلاش شد با مکاتبات و صحبت‌های چهره‌به‌چهره با مجلس و شورا و مجمع، نظام را موافق FATF جلوه داده و منتقدین ساکت شوند.
سرویس سیاسی پایگاه 598/ محمدصادق شهبازی؛ در FATF مثل ماجرای برجام، غرب‌گرایان و محافظه‌کاران تلاش کردند تا از وحدت و ولایت برای منفعل کردن مردم و جوانان انقلابی استفاده کنند.
 
رهبر انقلاب در برجام، ضمن حمایت از دولت، از جوانان انقلابی خواستند مواظبت کنند، یک عده راه‌حل‌ها را به خارج گره نزنند.
 
محافظه‌کاران و غرب‌گرایان اما با شبهه افکنی و ولایتمدارنمایی تلاش کردند تا مردم و جوانان انقلابی را منفعل کنند. درنهایت نیز به‌تصریح مذاکره‌کننده ارشد، حضور مردم و جوانان انقلابی داشت برجام را منتفی می‌کرد و با فشار به رهبری تلاش کردند فضا را برگردانند.
 
رهبر انقلاب در FATF، با اشاره به استعماری بودن کنوانسیون‌های بین‌المللی، راه درست را قانون‌گذاری مستقل داخلی بدون پذیرش خواست بیگانه دانستند.
 
غرب‌گرایان تلاش کردند با استفاده از ظرفیت‌هایی نظیر نهادهای عالی و اختیارات جلسه سران، با دور زدن سازوکار قانونی و مردم‌سالاری، مسئله امنیتی-حقوقی را جلو ببرند. تلاش شد با مکاتبات و صحبت‌های چهره‌به‌چهره با مجلس و شورا و مجمع، نظام را موافق FATF جلوه داده و منتقدین ساکت شوند.

جوانان انقلابی که از سال گذشته متوجه خطر نهاد استعماری FATF شده بودند، هم در فضای کارشناسی منطق محکم خود را نشان دادند هم با آگاه کردن مسئولین، نخبگان و مردم جنبشی ملی اعتراضی شکل دادند.
 
در برابر غرب‌گرایانی که در تلاشند نظام-رهبری را مانع حل مشکلات اقتصادی کشور نشان دهند و با رویه کردن پنهان‌کاری و دور زدن دموکراسی و مردم، قراردادهای استعماری مثل برجام و کنوانسیون‌های FATF را پشت درهای بسته تصویب کنند؛ رهبر انقلاب دوسال پیش تایید ان را در نهادهای عالی متوقف کردند و این روزها  به پشتوانه منطق محکم کارشناسی و موج اعتراضی مردم و جوانان انقلابی، بجای هزینه کردن بیجای رأس نظام، اجازه دادند روندهای قانونی در مورد بررسی این ماجرا طی شود و دولت و مجلس را به در نظر گرفتن نظرات کارشناسان فراخواندند.
 
با این هوشمندی رهبری در برابر نقشه غرب‌گرایان، باب برای نقش‌آفرینی کارشناسان، رسانه‌ها و بدنه اجتماعی انقلابی باز شد و FATF از اتاق‌های بسته به رسانه‌ها، نمازهای جمعه و... رسید؛ و هر جمعی که با حاق برنامه دشمن برای فلج کردن کشور و گرفتن اطلاعات برای اجرای تحریم‌های هوشمند از این طریق آگاه شد، به مخالفت پرداخت.

این مخالفت‌ها و آگاه‌سازی‌ها موجب مسکوت ماندن سه‌ماهه‌ای FATF، رد شدن لوایح در شورای نگهبان، مخالفت کمیته نظارت بر سیاست‌های کلی نظام مجمع تشخیص، حفظ نسبی قوانین داخلی شد.
 
چنان‌که انتظار می‌رفت در روزهای منتهی به بررسی قلب FATF، یعنی کنوانسیون استعماری (TF) CFT نیز موج خرج کردن از رهبری برای منفعل کردن مخالفین به کار رفت؛ شبهه در موافقت رهبری با FATF، شبهه در مورد نظر رهبری به اعتراض و در نهایت با استناد به استفساریه تلاش شد تا به‌صورت ضمنی از موافقت نظام  با این ماجرا سخن گفته شود.

 
متن استفساریه رهبر انقلاب درصورت صحت، برخلاف تصویر ارائه‌شده از جانب محافظه‌کاران و غرب‌گرایان مبنی بر حمایت ضمنی یا عدم حساسیت رهبری نسبت به FATF، حاوی چند عنصر کلیدی بود:

1- مخالفت و حساسیت نسبت به تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی و نه یک مورد خاص (که باب اقدام و احساس مسئولیت جبهه انقلاب را فراتر از موارد استعماری مثل 2030 و cft و پالرمو در تمام موارد باز کرد).

2- طی شدن مسیر قانونی بررسی کنوانسیون (که طبیعتاً متضمن احساس مسئولیت، روشنگری و اعتراض و مخالفت بدنه انقلابی و استفاده از ظرفیت‌های مردم‌سالاری برای بالا بردن ظرفیت فکری مردم و اصلاح تصمیمات نظام است).

رهبری بجای پذیرفتن منطق مخالفان جمهوریت که می‌خواهند پشت درهای بسته و بدون اطلاع و نقش‌آفرینی مردم و نخبگان برای کشور تصمیم بگیرند، هم دایره احساس مسئولیت را گسترش دادند، هم عرصه را برای حضور درصحنه و نقش‌آفرینی مردم و جوانان انقلابی فراهم کردند.

چنان‌که چهار روز پیش و در جمع صدهزارنفری بسیجیان ضمن تشکر از اقدامات و راه‌حل‌های نسل جوان انقلابی در مقابله با مسائل اقتصادی کشور، مردم و نسل جوان را به عدم پذیرش تحقیر فراخواندند: «این ملّت و این نسل جدید و جوان تصمیم گرفته است که دیگر تحقیر ... و دنباله‌رو قدرت‌های بیگانه و دشمن نشود».

محافظه‌کاران و غرب‌گرایان با ترویج تصویر سلطنتی و تعطیل عقلی از ولایت‌فقیه در تلاشند با منفعل کردن بدنه، تصمیمات غیرعاقلانه را به نظام نسبت دهند و مردم و جوانان انقلابی را خانه‌نشین کنند و اما رهبر انقلاب، در مقابل، مردم و جوانان انقلابی را به تن ندادن به تحقیر و دنباله‌روی قدرت‌های بیگانه و دشمن فرامی‌خوانند که لازمه آن احساس مسئولیت و حضور فعال درصحنه و تن ندادن به کدهای امنیتی و تحلیل‌های تعطیل عقلی و سلطنتی از نظام اسلامی و ولایتست.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
0
0
نبادا کسی تصور کند که رهبری یک نظری دارد که برخلاف آنچه که به عنوان
نظر رسمی مطرح میشود، در خفا به بعضی از خواص و خلّصین، آن نظر را منتقل
میکند که اجراء کنند؛ مطلقاً چنین چیزی نیست. اگر کسی چنین تصور کند،
تصور خطائی است؛ اگر نسبت بدهد، گناه کبیره‌ای انجام داده. نظرات و مواضع
رهبری همینی است که صریحاً اعلام میشود؛ همینی است که من صریحاً اعلام
میکنم. بیانات رهبری 31 مرداد 89
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: