آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۹۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
پایگاه «میدل‌ایست‌‎آی» از طرح دولت آمریکا برای نجات پادشاه و ولیعهد عربستان از رسوایی ترور سازماندهی‌شده روزنامه‌نگار این کشور پرده‌داری کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وب‌سایت «میدل‌ایست‌آی» در ادامه افشاگری‌های خود از ابعاد مختلف پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، اعلام کرد وزیر خارجه آمریکا طرح چگونگی خروج از رسوایی ترور هولناک خاشقجی را در اختیار پادشاه و ولیعهد عربستان قرار داده است.

«میدل‌ایست‌آی» به نقل از یک منبع ارشد حکومت عربستان که آگاه از محتوای گفتگوی بین وزیر خارجه آمریکا با مقامات ارشد سعودی است گزارش داد مایک پمپئو در جریان سفر ماه گذشته خود به ریاض طرحی را در اختیار ملک سلمان و پسرش محمد بن سلمان قرار داد که به آن‌ها نشان می‌دهد چگونه خود را از رسوایی قتل جمال خاشقجی نجات دهند.

این منبع آگاه به «میدل‌ایست‌آی» گفته است انداختن قتل خاشقجی به گردن یکی از اعضای بی‌گناه خاندان سلطنتی یکی از گزینه‌های موجود در نقشه‌راه مایک پمپئو برای رهایی پادشاه و ولیعهد عربستان از رسوایی کنونی است. این فرد قربانی هنوز انتخاب نشده و مقامات ارشد سعودی استفاده از این نقشه‌راه را به زمانی موکول کرده‌اند که فشار‌ها علیه ولیعهد افزایش یابد. اما به گفته این منبع آگاه، «اگر چنین طرحی پیاده شود (و فرد قربانی معرفی شود)، ما متعجب نخواهیم شد».

روزنامه ینی‌شفق ترکیه نیز روز سه‌شنبه در ادامه افشاگری‌های خود از طرح سازماندهی‌شده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی، اعلام کرد دولت ترکیه طی روزهای آینده فایل‌های صوتی مربوط به شکنجه و قتل خاشقجی را منتشر می‌کند که پیامدهای بزرگی در سطح منطقه و حکومت عربستان خواهد داشت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: