آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۹۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
پایان جشنواره «مقاومت» در «تنگه ابوقریب»؛
آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با معرفی برگزیدگان در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.
به گزارش پایگاه 598، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت که دقایقی پیش در برج میلاد تهران به ایستگاه پایانی رسید برگزیدگان این رویداد سینمایی را معرفی کرد.

*بخش مستند سینمای ایران 
لوح تقدیر این بخش به مستند «پسرم» ساخته محمد مهدی خالقی اهدا شد.
لوح تقدیر این بخش برای پرداختن به موضوع یمن به مستند «بیتُنا» تقدیم شد.
دیپلم افتخار  سوم این بخش به محمد رضا امام گلی برای ساخت مستند «آقای نخست وزیر» رسید.
لوح تقدیر  دوم این بخش به مستند «با صبر زندگی» ساخته وحید فراهانی اهدا شد. 
تندیس این بخش به مستند سینمایی «زنانی با گوشواره های باروتی» ساخته رضا فرهمند تقدیم شد. 
رضا گرجی در این مراسم بیان کرد: برخی می گویند چرا اسرائیل با ما دشمنی می کند؟ چون ما و این جشنواره انگیزه مقاومت را در منطقه به وجود می آوریم و دشمنان ما از این انگیزه مقاومت می ترسند.
* بخش مستند بین الملل
لوح تقدیر این بخش به مستند «روی لبه چاقو» ساخته جرمی ولیامیز تقدیم شد.
لوح تقدیر سوم این بخش به مستند «یمن کودکان و جنگ» ساخته خدیجه اسلامی اهدا شد.
لوح تقدیر دوم این بخش به مستند «کشتن غزه» ساخته دن کوهن تقدیم شد. 
تندیس این بخش به مستند سینمایی«زنانی با گوشواره های باروتی» ساخته رضا فرهمند رسید.
* بخش روایت نو سینمای ایران 
جایزه بهترین بازیگر این بخش به علی دهکری برای ایفای نقش در فیلم دریاچه ماهی تقدیم شد. 
جایزه بهترین فیلم اول به منیر قیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «ویلایی ها» اهدا شد.

*بخش جلوه گاه نور سینمای ایران 
تندیس این بخش به محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» رسید.

* بخش عماد مغنیه

دیپلم افتخار برگزیده دوم این بخش به رضا فرهمند برای ساخت مستند سینمایی «زنانی با گوشواره های باروتی» تقدیم شد. 
تندیس این بخش به مستند سینمایی «با صبر زندگی» ساخته وحید فراهانی اهدا شد.

* چهره مقاومت سال ۲۰۱۸ 

جایزه چهره مقاومت سال ۲۰۱۸ به ابومهدی فرمانده حشد الشعبی عراق تقدیم شد. 

*بخش فیلم برگزیده خانواده شهدا
جایزه بهترین فیلم این بخش به منیر قیدی برای کارگردانی فیلم «ویلایی ها» تقدیم شد.
فرزند شهید حسین همدانی گفت: از نظر خانواده شهدا همه فیلم هایی که در عرصه دفاع مقدس ساخته می شوند شایسته تقدیر هستند. 

*بخش مسابقه بین الملل 
جایزه بهترین فیلمنامه این بخش به فیلمنامه «پدر» نوشته باسل الخطیب تقدیم شد. 
دیپلم افتخار بهترین کارگردانی این بخش به فیلم «۲۸ سرباز کانفیلو» اهدا شد.
تندیس بهترین کارگردانی این بخش به فیلم «شب دوازده ساله» ساخته آلوارو برخنر تقدیم شد. 
جایزه ویژه هیئت داوران این بخش به فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی رسید. 
جایزه بهترین فیلم این بخش به فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» به تهیه کنندگی سید محمود رضوی اهدا شد. 
سید محمود رضوی ضمن دریافت جایزه خود گفت: افتخار بزرگ برای من این است که من جایزه را از دست خانواده شهید عطایی دریافت می کنم. من این جایزه را به خانواده شهید عطایی تقدیم می کنم. 
*بخش جایزه مردمی 
جایزه بهترین فیلم مستند این بخش به فیلم مستند «بازگشت» ساخته عبدالستار کاکایی تقدیم شد. 
بهترین فیلم این بخش به فیلم سینمایی«تنگه ابوقریب» به تهیه کنندگی سعید ملکان اهدا شد.

*بخش مسابقه سینمای ایران
لوح تقدیر ویژه این بخش به علیرضا زرین دست برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرو زیر آب» اهدا شد. 
تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگری این بخش به ناصر باباییان برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «دایان» رسید.
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به منیر قیدی و ارسلان امیری برای نگارش فیلمنامه «ویلایی ها» تقدیم شد. 
جایزه ویژه بهترین کارکردانی این بخش به محمد علی باشه آهنگر برای کارگردانی «سرو زیر آب» اهدا شد. 
تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی این بخش به بهرام توکلی برای کارگردانی «تنگه ابوقریب» رسید.
تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم این بخش به سعید ملکان و سازمان هنری و رسانه ای اوج برای ساخت فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» تقدیم شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: