آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۹۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قیمت هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال 98 را به طور متوسط ۵۴ دلار لحاظ کردیم و این رقم مبنای محاسبات است، نرخ هر لیتر بنزین هم ۱۰۰۰ تومان پیش‌بینی شده است.
به گزارش پایگاه 598، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت درباره قیمت ارز در بودجه 98 گفت: آنچه برای نرخ تسعیر ارز پیش‌بینی شده است 14 میلیارد دلار با ارز 4200 تومانی است که برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده‌های کشاورزی است. وی ادامه داد: با تلاش‌هایی که در جلسات هیات دولت و سازمان برنامه و بودجه داشتیم، فردا 15 آذر (امروز) بر اساس قانون، لایحه بودجه در 14 جلد به مجلس ارسال  و همچنین در سازمان برنامه و بودجه هم از آن رونمایی می‌شود. وی بیان کرد: رشد ریالی بودجه نسبت به سال گذشته 12 درصد است.
 
وی درباره حذف یارانه ثروتمندان گفت: امسال هم این موضوع در دستور کار است اما از آنجایی که این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتری دارد در جهت اجرایی کردن این امر، توزیع یارانه‌ها را استانی کردیم و به هر استان به تعداد یارانه‌بگیرها پرداخت می‌کنیم و باقی هم صرف طرح‌های عمرانی آنها می‌شود. 
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در همه بخش‌ها تلاش کردیم واقع‌بینانه ببینیم و در هزینه‌ها تعدادی از ردیف‌ها را حذف و بر اساس واقعیت‌ها بودجه را تنظیم کردیم تا از این سال سخت، به آسانی عبور کنیم. وی درباره افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت گفت: دوستان مجلس می‌گویند این افزایش قیمتی به‌صورت پلکانی باشد، یعنی حقوق کمتر، بیشترین افزایش و حقوق بیشتر کمترین افزایش را داشته باشد، این افزایش تا سقف 20 درصد است اما در برخی گروه‌های شغلی افزایش حقوق بیش از 20 درصد است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: