آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۰۸۳۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
طی نامه ای سرگشاده‌؛
بیش از 3600 دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس خواستار شفاف سازی در روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی شدند؛ گویا ارزش واقعی این پالایشگاه 2000 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده اما طی فرایندی مشکوک به قیمت 210 میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها 17 میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه نفت و پالایش را نداشته، واگذار شده است.
به گزارش پایگاه 598، بیش از 3600 دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه در نامه ای به نمایندگان مجلس خواستار شفاف سازی در روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی شدند.

بسم الله الرحمن الرحیم

"...اینها کارخانه را بخرند بعد به بهانه های گوناگون کارخانه را زمین گیر کنند، کارگرها را بیکار کنند؛ از ماشین آلات فرسوده بعد از ماشین آلات فرسوده همان کارخانه، پول فروشش را در بیاورند، از زمین همان کارخانه هم به میلیاردها و آلاف و الوف برسند؛ از این کارها شده است، می شود؛ باید همه حواسشان جمع باشد." مقام معظم رهبری

نمایندگان مردم محترم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی
با سلام

همانطور که مستحضرید، در دوره های مختلف، دولت ها به بهانه ی اجرای اصل 44 قانون اساسی در پی واگذاری شرکت های مختلف دولتی براساس الگوی افزایش درآمد و نه افزایش کارایی، برای خود بوده اند به نحوی که این نوع نگاه به خصوصی سازی موجب دیده نشدن برخی مؤلفه ها همچون اهلیت و سابقه خریداران، قیمت‌گذاری واقعی از دارایی‌ها و ارزش آن شرکت و رقابت و شفافیت در روند واگذاری‌ها گردیده است. متأسفانه این نگاه درآمد محور، به حدی است که حتی سعی می کنند به طرق مختلف شرکت‌ها را به ظاهر زیان‌ده جلوه دهند تا بتوانند با دور زدن قوانین و بدون نظارت، آن شرکت را به اشخاص نزدیک به مسئولین واگذار نمایند و از این قسم واگذاری‌ها می توان به هپکو اراک، ماشین سازی تبریز، نیشکر هفت تپه و... اشاره نمود.

مستحضرید که استان کرمانشاه نیز از این موج خصوصی سازی -با نگاه درآمد زایی نه کارآمدی– بی نصیب نبوده و پالایشگاه کرمانشاه؛ دومین پالايشگاه قدیمی کشور با بیش از 80 سال سابقه فعالیت، در حالی که در طول این سال ها یک شرکت سودده بوده و حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز به فعالیت خود ادامه داده و ارزش واقعی آن 2000 میلیارد تومان بوده‌، طی فرایندی مشکوک به قیمت 210 میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها 17 میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه نفت و پالایش را نداشته، واگذار شده است.

حال که نزدیک به دو سال از این واگذاری پر شائبه می گذرد این سوالات در اذهان شکل گرفته که چه شده که نمایندگان استان کرمانشاه که ابتدا فریاد احقاق حق ضایع شده‌ی مردم را بر می آوردند، در حال حاضر برخی از آنان سکوت پیشه کرده و این مسئله را پیگیری نمی کنند؟ مگر شما نبودید که مصاحبه کرده و در مجلس نطق‌های غرا ایراد می‌فرمودید که بیت‌المال را به حراج گذاشتند و حق مردم کرمانشاه را ضایع کردند؟!

لذا دانشگاهیان خواستار شفافیت در اموال و دارایی ها و روند واگذاری پالایشگاه هستند و از شما می‌خواهند گزارش تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه توسط مجلس شورای اسلامی آماده شده و عملکرد خود نسبت به تحقیق و تفحص صورت گرفته را به دانشگاهیان و عموم مردم ارائه نمایید.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
0
0
همیشگی حواسش به کرمانشاه نیست
کرمانشاه رو در یابید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: