آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۱۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
ظهر روز گذشته خبری مبنی بر بازداشت عضو ارشد حزب کارگزاران به دلیل قطعی شدن حکمش منتشر شد که با اظهارات متناقض متهم و وکیلش، به حاشیه رفت.
به گزارش پایگاه 598، خبر بازداشت غلامحسین کرباسچی به دلیل قطعی شدن محکومیت در اهانت به مدافعین حرم، با ابهاماتی روبه‌رو شد که تناقضات وکیل و متهم، بر این ابهامات افزود.

کرباسچی که به اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم مورد اعتراض وکیل او قرار گرفت.

پس از بررسی این پرونده در دادگاه تجدیدنظر به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی در تاریخ ۲۲/‏۰۵/‏۹۷‬ حکم قطعی صادر و امروز اجرا شد.

این خبر، با تأیید دو نفر از اعضای حزب کارگزاران، قوت بیشتر به خود گرفت، محمد قوچانیعضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ضمن تأیید خبر بازداشت غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب متبوعش، اظهار داشت: دقایقی پیش کرباسچی با خانواده‌اش تماس گرفته و اعلام کرده که صبح امروز دستگیرشده و برای اجرای احکام به زندان اوین منتقل‌شده است، همچنین حسین مرعشی دیگر عضو این حزب نیز خبر بازداشت شهردار اسبق تهران را تأیید کرد.

اما عصر امروز، این خبر توسط وکیل کرباسچی تکذیب شد، محمود علیزاده طباطبایی وکیل کرباسچی، ابتدا بازداشت کرباسچی را تأیید کرد و با بیان جزئیاتی، اعلام کرد کرباسچی ضمن تماس با خانواده خود مدعی شده بازداشت و برای اجرای محکومیت خود، به زندان منتقل‌شده است اما، دقایقی بعد محمود علیزاده در گفت‌وگو با تسنیم، با اذعان به این‌که "بنده هم بر اساس شنیده‌ها درباره بازداشت کرباسچی اظهارنظر کردم"، گفت: آقای کرباسچی با بنده تماس گرفت و تأکید کرد "بازداشتی در کار نبوده و برای ادای توضیحاتی به دادسرا رفتم و الآن هم به روزنامه برگشتم".

اما بعدازاین اظهارات علیزاده، کرباسچی هم با رسانه‌ها گفت‌وگو کرد، گفت‌وگویی که کاملاً برخلاف اظهارات وکیلش بود.

کرباسچی پس از بازگشت به منزل در گفتگو با کانال اطلاع‌رسانی حزب کارگزاران سازندگی، اظهار داشت: در ارتباط با محکومیتم به یک سال حبس که از سوی دادگاه اصفهان صادر شده بود، دادسرای اصفهان به دادسرای تهران برای اجرای حکم نیابت داده بود و به همین خاطر امروز صبح دستگیرم کردند تا به اوین ببرند.

وی افزود: در دادسرا وقتی به معاون دادستان تهران موضوع درخواست اعاده دادرسی نسبت به حکم دادگاه اصفهان را گفتم، نامه دادند، تعهد گرفتند و فعلاً آزاد شدم.
کرباسچی تأکید کرد: قرار شده پس ازنظر دیوان عالی کشور در خصوص درخواست اعاده دادرسی، درباره اجرای حکم تصمیم‌گیری شود.

حال معلوم نیست علیزاده به‌عنوان وکیل کرباسچی دقیقاً وکالت چه کسی را بر عهده دارد که اخبار و اظهاراتش کاملاً عکس و متناقض با موکلش است، از سوی دیگر، این سؤال پیش می‌آید که کرباسچی خلاف واقع می‌گوید یا وکیل کرباسچی؟!

منبع:مشرق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: