آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۱۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
توسط رئیس ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب؛
نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به منظور تشریح برنامه‌های کلان ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل این شورا برگزار شد، اظهار داشت: در چهلمین سالگرد ارائه کارنامه چهل ساله نظام مقدس دینی انجام خواهد شد و این کار در محدوده ماموریت یک یا دو نهاد تعریف نمی‌شود.
به گزارش پایگاه 598، نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به منظور تشریح برنامه‌های کلان ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل این شورا برگزار شد، اظهار داشت: در چهلمین سالگرد ارائه کارنامه چهل ساله نظام مقدس دینی انجام خواهد شد و این کار در محدوده ماموریت یک یا دو نهاد تعریف نمی‌شود.

وی افزود: همه نهادها، تمامی ارگان‌ها و تشکل‌های مردمی، قوای‌ سه‌گانه همه با هم هر آنچه در 40 سال از دستاوردهای بی‌بدیل نظام مردمسالاری دینی است را به جامعه منتقل خواهند کرد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امروز ایران به یک قدرت فرامنطقه‌ای تبدیل شده است، گفت: سیاستمداران بزرگ دنیا تحولات جهانی را بدون در نظر گرفتن قدرت ایران نمی‌توانند بررسی کنند و کار به جایی رسیده که نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در نشست گروهک منافقین در فرانسه می‌گوید ما باید کاری کنیم که ملت ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب‌شان را نبینند.

به گزارش فارس، لطفی در عین حال خاطرنشان کرد: مسئله مهم این است که در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان و شرایط اقتصادی جامعه باز هم با شور و نشاط به دنیا و به خصوص دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ثابت کنیم که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار می‌کنیم و به کوری چشم آنها با شعار «افتخار به گذشته، امید به آینده» آن را جشن می‌گیریم.

وی با بیان اینکه گستره تاثیر و نفوذ حوادث واتفاقاتی که برخی ایام را نسبت به سایر اوقات پراهمیت‌تر و برجسته‌تر می‌سازد ایام دهه فجر را به دلیل الهام بخش بودن برای مردم و سایر ملل جهان دهه نمایش شکوه و عظمت حقیقی انقلاب اسلامی کرده است، گفت: دهه فجر به عنوان دهه بازیابی خاطرات انقلاب اسلامی و یادبود حیات دوباره ملت ایران یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخی برای نظام انقلاب محسوب می‌شود به خصوص اینکه امسال چهلمین دهه فجر را تجربه می‌کنیم.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با نگاه به برخی حوادث تاریخی ماندگارترین حادثه در تاریخ ایران برای رهایی از وابستگی و رسیدن به استقلال و آزادی را دهه فجر دانسته و تاکید کرد: بزرگداشت دهه فجر بزرگداشت ارزش‌ها، آرمان‌ها و پاسداشت مجاهدت و ایثار شهیدان انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی است که مردم ایران را به امت واحده برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی وابسته به آمریکا تبدیل کرد تا با ارائه الگویی نو بر حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش، تحقق بخش ارزش‌های دینی و اسلامی باشد.

لطفی همچنین با اشاره به تقارن دهه فجر امسال با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: امسال افتخار داریم تا جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با پرچم‌های مزین به نام مبارک حضرت زهرا (س) در کنار پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی جشن بگیریم به ویژه در راهپیمایی سراسری یوم‌الله 22 بهمن علاوه بر نمایش نشاط، تحرک و هوشمندی و حضور حماسی مردم پاسداشت ارزش‌های انقلاب اتحاد و پیوند مردم با انقلاب اسلامی و تجدید میثاق و عهد با امام و رهبری را به رخ دشمنان خواهیم کشید.

وی آگاهی بخشی از گذشته پرافتخار، امیدافزایی، جوانگرایی، نشاط‌آفرینی وامید به آینده انقلاب اسلامی را از رویکردهای مراسم امسال بزرگداشت پیروزی انقلاب عنوان کرده و خاطرنشان کرد: تبیین آرمان‌ها و جوهره انقلاب اسلامی برای نسل جوان و نزدیک کردن برنامه‌ها با اهداف انقلاب برای معرفی دستاوردهای آن در قالب‌های متنوع و نشاط‌افزا در سطح کشور به خصوص در مدارس و کانون‌های مؤثر مردمی از اهدافی است که برای سال جاری در نظر گرفته شده است.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه تلاش شده تا مراسم امسال متفاوت از 39 سالگرد قبلی و تقویت مواضع انقلاب اسلامی تبدیل شود، تصریح کرد: برگزایش شایسته مراسم این دهه نیازمند عزم ملی است و برای دستیابی به چنین عزمی علاوه بر فراهم سازی زمینه حضور گسترده مردم در برنامه‌ها باید مشارکت همه نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی نیز جلب شود.

لطفی تکریم، قدرشناسی و زنده نگه داشتن یاد ونام امام را عامل تداوم حرکت انقلاب دانسته و تاکید کرد: برنامه‌های این دهه با حضور تشکل‌های مردمی و نمایندگان قشرهای مختلف همزمان با لحظه ورود تاریخی امام به میهن اسلامی در سراسر کشور آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از ساعت 9 صبح روز 12 بهمن و همزمان در سراسر کشور آغاز می‌شود، گفت: در صبح روز 12 بهمن امسال با حضور گسترده مردم در حرم مطهر امام خمینی آئین‌های ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب آغاز و همزمان در بیش از 900 نقطه کشور برنامه‌های گرامیداشت لحظه تاریخی ورود حضرت امام به کشور برگزار می‌شود.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حرکت نمادین 40 سال گذشته رژه موتورسواران در مسیر حرکت امام از فرودگاه مهرآباد تا بهشت‌زهرا و گلباران این مسیر را از برنامه‌های ویژه در تهران اعلام کرد و اظهار داشت: در استان‌های کشور نیز هزاران موتورسوار به این مناسبت از فرودگاه استان تا گلزار شهدا رژه خواهند رفت.

لطفی اجرای برنامه ویژه گلباران زادگاه حضرت امام در خمین و بیت شریف ایشان در قم و محل جلوس ایشان در جوار قطعه شهدای بهشت‌زهرا را از دیگر برنامه‌های ویژه امسال اعلام کرده و گفت: برگزاری مراسم فرودگاه مهر‌آباد و مدرسه رفاه از دیگر برنامه‌های روز 12 بهمن است.

وی افزود: در نخستین پنجشنبه دهه مبارکه فجر در تاریخ 18 بهمن به منظور تکریم شهدای انقلاب اسلامی در بیش  از 18 هزار گلزار شهدای کشور مراسم میهمانی لاله‌ها با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار می‌شود و امسال به دلیل تقارن با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساعت 19 شامگاه 22 بهمن ملت ایران به یاد فریادهای ظلم‌ستیز دوران پیروزی انقلاب بانگ الله‌اکبر سر خواهند داد و همزمان در صدها نقطه کشور نورافشانی انجام خواهد شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به تعداد برنامه های در نظر گرفته شده برای ایام دهه فجر امسال گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیش از 40 هزار برنامه در صدها سرفصل فعالیت و برنامه‌های شاخص در سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

لطفی در تشریح بخشی از این برنامه اظهار داشت: تجلیل از افتخارآفرینان قرآنی در مسابقات مختلف 40 سال گذشته، برپایی محافل انس با قرآن با عنوان 40شب 40 مسجد، برگزاری مسابقه طراحی پوستر افتخار به گذشته، امید به آینده،دایر نمودن نمایشگاه‌های کتاب 40 سال عزت از 19 آبان در 40 دانشگاه کشور،‌آغاز به کار و رادیو انقلاب در معاونت صدای رسانه ملی، برپایی نمایشگاه‌های مختلف دستاوردهای انقلاب در تهران و از جمله در مصلای امام خمینی، نمایشگاه هوایی مهرآباد و باغ موزه دفاع مقدس، به همت دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

 

عناوین ایام‌الله دهه فجر چهلمین سالگرد انقلاب اعلام شد

عناوین ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌ر نشست خبری که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌صبح ا‌مروز برگزار شد، توسط نصرت‌الله لطفی، رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اعلام شد. بر این اساس اسامی ایام به شرح ذیل است:

- جمعه ۱۲ بهمن ما‌ه ۹۷، روز انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مکتب فکری امام(ره)، نصرت الهی و ولایت‌مداری

- شنبه ۱۳ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مردم‌سالاری دینی، استقلال و آزادی

- یکشنبه ۱۴ بهمن‌ما‌ه ۹۷ که روز فناوری فضایی است با عنوان انقلاب اسلامی، ۴۰ سال اعتماد به‌نفس ملی، خودباوری و پیشرفت علمی

- دوشنبه ۱۵ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مقاومت، انقلابی‌گری و استکبارستیزی

- سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مجاهدت فرهنگی، تمدن‌سازی و امت اسلامی

- چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال دین‌مداری، نهضت قرآنی و زمینه‌سازی ظهور مهدوی

- پنجشنبه ۱۸ بهمن‌ما‌ه ۹۷، انقلاب اسلامی، ۴۰ سال ایثار، جهاد فی‌سبیل‌الله و شهادت‌طلبی

- جمعه ۱۹ بهمن‌ما‌ه ۹۷ که روز نیروی هوایی است با عنوان انقلاب اسلامی، ۴۰ سال نفی وابستگی، مقابله با تحریم و تهدید ـ خوداتکایی

- شنبه ۲۰ بهمن‌ما‌ه ۹۷ که مصادف با شهادت حضرت زهرا(س) است با عنوان انقلاب اسلامی، ۴۰ سال الگوی فاطمی، تحکیم خانواده و افتخارآفرینی زنان ایرانی

- یکشنبه ۲۱ بهمن‌ما‌ه ۹۷ انقلاب اسلامی، ۴۰ سال امنیت همه‌جانبه، اقتدار ملی و عزت‌آفرینی

- دوشنبه ۲۲ بهمن‌ما‌ه ۹۷ نیز با عنوان ۲۲ بهمن تماشایی، جشن پرشکوه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: